Množství náplně klimatizace

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Množství náplně klimatizace

Poslaťod jirkaznj » Uto 3. Jún 2008, 9:16

Takľe moje trápení s klimou pokračuje. Klima sice funguje ale ne moc silně. Nevíte kolik chladiva se dává do 1,9TD kombi r.v.99 s kompresorem Sanden SD7V16?
Nasel jsem ze asi 875 +-25g, ale bylo to pro xsaru II s 1,8. Je to stejne?
Diky
Xsara 99 1,9TD kombi
jirkaznj
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Pon 21. Apr 2008, 13:41

Poslaťod Kvido » Uto 3. Jún 2008, 11:12

U 1.9 TD je plnící mnoľství média klimatizace 850 - 900 g, a olej v kompresoru 135 ml.
A do chladícího systému vleze 9,6 litrů.

A jseą si jist,ľe ti médium neuniká ? Dělali ti nějaký test těsnosti ?
Jinak v těhto parnech a pokud je auto parádně vyhřáté,si musíą počkat neľ to vychladíą,lepąí moľná nechat auto trochu vyvětrat,pak pustit klimu s vnitřní cirkulací vzduchu.
Prý se tam dávaly 2 typy kompresoru 4 pístkové a 8 pístkové,já mám prý 8 pístkový,nevím zda to dělili na výkon motoru nebo jak,ale jak to je přesně to nevím.
Při plném výkonu klimy by mělo jít z průduchu 2°C,ale je to tak po 5 minutách spuątění. Kdysi jsme to proměřovali.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Poslaťod jirkaznj » Uto 3. Jún 2008, 12:06

Ano. Dělali mi podtlakovou zkouąku a jeątě to pak objíľděl jakýmsi "čuchometrem". A pry to neunika. Ale nejak jsem z neho vypozoroval ze si neni az tak jisty s mnozstvim chladiva. Takze pokud to neunika a dal ho tam malo tak by to melo stacit jen dopustit.
Kdyz jsem od nej nekdy v na konci dubna odjizdel tak nebyla venku takova teplota aby to slo pocitove nejak poznat, Proste bylo jen poznat ze to chladi a ja mel radost. :-)
Ale kdyz ted sednu do jakehokoliv jineho auta a dame klima naplno tak je to setsakramentsky rozdil. A ja 2 stupne celsia na vydechu urcite nemam.
Moc díky za to mnoľství.
Xsara 99 1,9TD kombi
jirkaznj
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Pon 21. Apr 2008, 13:41

Poslaťod dapata » Uto 3. Jún 2008, 17:08

jirkaznj píše:Ano. Dělali mi podtlakovou zkouąku a jeątě to pak objíľděl jakýmsi "čuchometrem". A pry to neunika. Ale nejak jsem z neho vypozoroval ze si neni az tak jisty s mnozstvim chladiva. Takze pokud to neunika a dal ho tam malo tak by to melo stacit jen dopustit.
Kdyz jsem od nej nekdy v na konci dubna odjizdel tak nebyla venku takova teplota aby to slo pocitove nejak poznat, Proste bylo jen poznat ze to chladi a ja mel radost. :-)
Ale kdyz ted sednu do jakehokoliv jineho auta a dame klima naplno tak je to setsakramentsky rozdil. A ja 2 stupne celsia na vydechu urcite nemam.
Moc díky za to mnoľství.


Tou čuchačkou zjią»uje zda-li to neuniká někde v trubkách,nebo v hadičkách v motorovém prostoru,bohuľel je-li uník někde za motorem u výparníku čuchačka je naprd,těľko to identifikuje proto asi ta jak popisujeą nejistota.
Nadruhou stranu zkus se project čtyřma stejnýma autama stejné značky,stejného motoru,přibliľně stejného stáří (nejlépe úplně nové) a uřitě najdeą favorita co se týče rychlosti,akcelerace, hluku od kol,motoru atd....někomu zase třeba půjde stahovat rychleji okénka atd...atd...a určitě najdeą i outsidera,prostě to tak je. Je to seriová výroba,ale i tak jsou malé rozdíly.Tak to můľe bý i tvoji klimatizace.
Xsara 1,6 Break 65kW AT 1999
dapata
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: Str 30. Máj 2007, 7:24
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsara Break 1,6 i , natural 95, 1999

Poslaťod jirkaznj » Uto 3. Jún 2008, 20:08

Toz jsem dneska byl u toho klimare a dopadlo to na vybornou. Zaver:"Byl to jen muj subjektivni pocit". Proste se mi nezdalo ze to jede jak ma v porovnani s ostatnimi auty. Zmerili jsme teplotu ve vydechu a pri dnesnim paraku (32 stupnu, stali jsme na slunci) tam bylo 8,2 stupnu coz klimar ohodnotil jako velmi uspokojive. Cekal pry tak 12 stupnu.
Timto se vsem omluvam za zbytecne tema. Snad jsem si mysll ze z auta udelam mrazak. :D
Jsem rad ze to mam snad OK. Kleme a Xsaram zdar.
Jinak dnes jsem se projel 307kou a dost dobry. :-) Tatik to vymenil za Xsaru. Je to zbeh. :-)
Xsara 99 1,9TD kombi
jirkaznj
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Pon 21. Apr 2008, 13:41


Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 54 hostia