XSARA 1,4 50 Kw - ukazuje tachometr méně?

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

XSARA 1,4 50 Kw - ukazuje tachometr méně?

Poslaťod Efendy » Pon 5. Jún 2006, 8:29

Mám problém, který není zas a? tak velký, ale vrtá mi v hlavě.
Koupil jsem Xsaru 1,4 50 kw, r.v. 2002. při jízdě se mi zdá, ?e tachometr ukazuje men?í hodnoty - tachometr ukazuje třeba 90 km/h, ale já mám pocit ?e jedu 110 km/h. Kdy? vytočím tachák na 100 km/h, (víc u? skoro nejde) tak myslím ?e jedu tak 120 km/h.
Má někdo zku?enost, názor nebo radu na toto téma?
Efendy
 

Poslaťod Sbohem vąem » Pon 5. Jún 2006, 10:07

Ahoj,určitě míň tachometr ukazovat nemá.
My máme v Kopru na silnicích digitální
(kalibrované policii) digitální měřiče a kdy? jedu kolem toho 60 km/h na tachometru, digitální přístroj ukazuje 54 km/h.tento přístroj u nás funguje jako ostra?ovadlo,ale vět?ina si na něm měří své rychlosti ,ale nejspí? narazí proto?e je ,někde na stře?e kamera která překročujícího hří?níka odhalí.Ale kluci na motorkách to testují pořád a vím,?e je u nás rekord okolo 260 km/h.
U tvého ukazování rychlosti bych se ujistil,?e se ti to nezdá,asi tím,?e bych někomu řekl a? jede za mnou a rychlost zjistí on.Pokud bude výrazně rozdílná tak je jasné,?e má? stím nějaký problém.A při blí?ícím se bodovém systému a zvý?ení pravomoci městské policie bych ti doporučil opravu.
Mu?e se jednat o po?kozený pastorek náhonu,ale spí? bych to viděl na lanko,ale nevylučuji ani problém v tachometru samotném.Já kdy? jsem měl problém s lankem (felicie) tak mi ručička nejen?e ukazovala ?patnou rychlost ale za jízdy se taky třepala s výkyven 10 km/h.lanko jsem nechal vyměnit vylo roztřepené,ale u? jsi bohu?el nepamatuju cenu.
Ale je fakt,?e by mi to taky vadilo a byl bych s toho nervozní.
Nemám rád nefunkční věci.
Sbohem vąem
 

Poslaťod viteon » Pon 5. Jún 2006, 11:50

mě ukazuje Xsara průměrně o 5% víc - porovnáno s GPS
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Poslaťod MP » Pon 5. Jún 2006, 15:34

Jako první bych to porovnal s někým jiným.Vyjet si někam , domluvit si ?e bude dodr?ovat např 100 , pak 110 .... jeď za ním a uvidí? jakej je rozdíl .Na odhalení jestli kdy? má? na tacho kilčo a zdá se ti ?e jede? kilčodvacet to určitě postačí . Nebo ty radary u silnic co má policie . Ale jak tady u? někdo psal , i u nás v Třebíči to ukazuje míň ne? na mé Xsaře. Dokonce stejný hodnoty jak tady bylo psáno . Jedu 60 , uká?e to 54 . Stejnej výsledek jsem měl i kdy? jsem to testoval na motorce .
Ale pokud pí?e? ?e to nejde vytočit na víc ne? kilčo tak bude pravděpodobně problém v tachecu , kdy? dál nevyleze .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Poslaťod Marek » Str 7. Jún 2006, 21:55

Zdravím, mechanický tachometr s náhonem bowdenem nemá ani moje Xsara I z roku 99. Xsara II má samozřejmě také elektronický přístroj, chyba mů?e být ve snímači na převodovce nebo ve vlastním přístroji (ukazateli). Pravděpodobně jsou propojeny přes BSI.
Rychlost se dá snadno změřit na dálnici podle kilometrovníků. Ka?dých 60km/h = 1km/minutu, tj. 90km/h = 1,5km/min, 120km/h = 2km/min. Někde se dá vyu?ít bezplatný úsek, který v okolí města slou?í jako městský okruh. Dále je mo?né porovnat údaj otáčkoměru a tachometru při různé rychlosti - na stejný rychlostní stupeň - linearita otáčkoměru bývá dobrá.
U ?kody Formana jsem měl tachometr, který ukazoval o 10% méně ne? byla skutečná rychlost, ale pokud se v letě přístrojovka rozpálila, ukazoval o 10%více. Po opravě ve specializovaném servisu fungoval několik týdnů celkem přesně, ale pak se vrátil do starých kolejí... Otáčkoměr jsem kontroloval přesným přístrojem a s vyjímkou max. otáček (kolem 5000 1/min) ukazoval se zanedbatelnou chybou.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999


Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 59 hostia