Mechanismus výklopného klíče

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Mechanismus výklopného klíče

Poslaťod Rafan » Sob 16. Aug 2008, 9:37

Zdravím vąechny a mám dotaz, zda jiľ měl někdo rozebraný mechanismus klíče, který jej vyklápí ven. Přestalo mi to fungovat a je vidět, ľe je tam nějaké pérko, které by bylo třeba napruľit, aby vąe fungovalo, ale nevím jak tento mechanismus rozebrat, abych nepoąkodil kryt celého klíče.
Xsara II break, 1.6 16V, 2002, tmavomodrá metla
Rafan
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Str 19. Sep 2007, 7:47

Poslaťod divizion » Sob 16. Aug 2008, 10:57

To je akorad do sebe zacvakle.Staci nejaky mali sroubovak nebo nuz.
xsara II 1,6 16V r.v01
Obrázok užívateľa
divizion
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 514
Registrovaný: Pia 20. Apr 2007, 16:17
Bydlisko: Olomoucko

Poslaťod Rafan » Sob 16. Aug 2008, 16:31

Zacvakne se pouze co se týká dálkového ovladače, ale já myslím ten kloub s klíčem.
Xsara II break, 1.6 16V, 2002, tmavomodrá metla
Rafan
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Str 19. Sep 2007, 7:47

Re: Mechanismus výklopného klíče

Poslaťod Mr.Monkey » Sob 13. Dec 2008, 20:21

Ahoj,
vzhledem k tomu, že tu tvůj dotaz leží už nějakej pátek, řekl bych, žes to risk a dávnos to rozlousk. Já jsem to rozdělával. Je to už taky nějakej pátek, ale snad si z toho ještě něco pamatuju. Předem upozorňuju, že mechanismus není konstruovanej na opakovanou demontáž, takže počítej s tím, že to už zřejmě nikdy nebude chodit jako nový.
Ten čudlík co se mačká musíš vydloubnout ven. Je asi 1cm dlouhej, je v něm zasazenej jeden konec toho pérka. Druhej konec pérka je vespod zasazenej do jakýhosi užšího protičepu, kterej nesmíš poškodit. Vaklal dy se ti pak klíč na ose. Ještě jsou tam takový dva excentrický výstupky, který zapadaj do výřezů v klíči a zajišťujou ho v otevřeným a taky v zavřeným stavu. Taky nepoškodit!
V podstatě je nejdůležitější dostat ven ten vrchní čep. Nejlíp je s citem rozšklebit to tělo celýho klíče a uvnitř nožem posouvat ten čep nahoru. POZOR tím nožem jen nad klíčem!!! dole je prstýnek ze strašně slabýho matroše, ten myslím drží pružinu proti vyskočení do strany. Dole je ten čep malinko rozšířenej, to musíš překonat, pak už půjde vzít zvrchu. Jakmile se ti to povede zjistíš jak to tam celý funguje. Jediný co nevim je kterým směrem napružit to pérko až to budeš montovat z5. Ale po hlubokém zamyšlení na to určitě přijdeš.

Přej ihodně zdaru. Monkey
Obrázok užívateľa
Mr.Monkey
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Str 17. Sep 2008, 22:42
Bydlisko: Příšovice
Vůz: Xsara II kombi 1,6 16V 2002


Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 31 hostia