vypustenie chladiacej kvapaliny

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

vypustenie chladiacej kvapaliny

Poslaťod Stančík » Pia 17. Okt 2008, 16:10

[code][/code]
Zdravím všetkých,pred zimou sa pokúšam vypustiť z chladiča kvapalinu cez výpustný ventil na spodku chladiča,avšak po pootvotrení cca o 90stupnov nič nevyteká aj ked som tam špáral klincom,zrejme je to zasrané. Nemáte na to nejaký grif? Nedá sa ten ventil jednoducho vytiahnuť? Díky za radu.
Xsara1,rv99,1,8i,benzín,coupe,bez klimy
Stančík
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 131
Registrovaný: Sob 4. Okt 2008, 20:12
Bydlisko: Banská Bystrica-Sásová
Vůz: X1,1999,1,8i,benzín,66kW,čierne coupe,bez klimy

Re: vypustenie chladiacej kvapaliny

Poslaťod Šedivka » Pia 17. Okt 2008, 18:27

Musíš tam pustit odněkud vzduch, např. povolením odvzdušňováků a otevřením víčka expanzky ( nejlépe postupně ). Ten ventil myslím stačí jen povolit, není potřeba vyndavat.

Edit: ... tak jsem se ještě kouknul a ono už se to tu řešilo takže ještě toto: http://www.xsara.cz/phpbb3/viewtopic.php?f=9&t=765
Obrázok užívateľa
Šedivka
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1143
Registrovaný: Pon 20. Aug 2007, 14:45
Bydlisko: Česká Kamenice
Vůz: Citroën Xsara 1.4i (55kW) Break 2002

Re: vypustenie chladiacej kvapaliny

Poslaťod Stančík » Pia 17. Okt 2008, 19:01

No tak zase neznalý nie som,víčko chladiča som otvoril aj oba odvzduš.ventily.Aj keby som ich nebol otvoril,aj tak by vytieklo malé množstvo pretože systém je pod malým pretlakom.Skôr to vidím na upchatý otvor.
Xsara1,rv99,1,8i,benzín,coupe,bez klimy
Stančík
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 131
Registrovaný: Sob 4. Okt 2008, 20:12
Bydlisko: Banská Bystrica-Sásová
Vůz: X1,1999,1,8i,benzín,66kW,čierne coupe,bez klimy

Re: vypustenie chladiacej kvapaliny

Poslaťod riggo » Sob 18. Okt 2008, 18:06

90st. je malo, musis to otocit o vic, ono ti to pak jakoby lehce povypadne ven, ale zustane to porad vevnitr.Chce to citovku, byva to"primrzle", takze parkrat sem tam(otevrit-zavrit), az to najednou pujde o vic jak 90st. a zacne to tect.
"....a takhle my tady žijem!" :-)
Obrázok užívateľa
riggo
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 309
Registrovaný: Uto 27. Mar 2007, 10:37
Bydlisko: Liberec
Vůz: Xsara I 1,9D 50kW, r.v.98,po 300tis.km se mnou minulost, ted Seat Toledo III, r.v.2006,1,9TDi 77kW

Re: vypustenie chladiacej kvapaliny

Poslaťod Stančík » Ned 19. Okt 2008, 9:15

zatial mi nejde pootvoriť viac ako 90stup.od vodorovnej polohy,bojím sa klieštami príliš násilne otvárať aby som to neurval,predsa len je to umelá hmota.A ešte jeden dotaz:na čo slúži další taký istý ventil na vrchu chladiča...predpokladám že to slúži na výmenu čidla teploty pod ním,avšak sa mi vidí na ten rozmer príliš malý.
Xsara1,rv99,1,8i,benzín,coupe,bez klimy
Stančík
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 131
Registrovaný: Sob 4. Okt 2008, 20:12
Bydlisko: Banská Bystrica-Sásová
Vůz: X1,1999,1,8i,benzín,66kW,čierne coupe,bez klimy

Re: vypustenie chladiacej kvapaliny

Poslaťod riggo » Uto 21. Okt 2008, 17:35

Stančík píše:zatial mi nejde pootvoriť viac ako 90stup.od vodorovnej polohy,bojím sa klieštami príliš násilne otvárať aby som to neurval,predsa len je to umelá hmota.A ešte jeden dotaz:na čo slúži další taký istý ventil na vrchu chladiča...predpokladám že to slúži na výmenu čidla teploty pod ním,avšak sa mi vidí na ten rozmer príliš malý.



je to jen jedna z variant chladice. Pokud je ten ventil, o kterem mluvis, nahore na prave strane chladice, kdyz stojis pred otevr.kapotou, je to jen na odvzdusneni chladice po naliti nove smesi. Ten naspodu, co ti nejde vic pootocit, nez tech 90st., chce vazne vzit klestemi! Ja ho mam rozhejbany(tzn. neprimrzly), a dnes, kdyz jsem potreboval odpustit trochu vody, abych mohl dolit pred zimou nemrzku, musel jsem na to vzit taky kleste, rukou nesel ani nahodou!! Zkus to s citem, jak prekrocis tu 90st.hranici, zacne se ten ventil jakoby vysouvat ven a pak to zacne tect.
"....a takhle my tady žijem!" :-)
Obrázok užívateľa
riggo
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 309
Registrovaný: Uto 27. Mar 2007, 10:37
Bydlisko: Liberec
Vůz: Xsara I 1,9D 50kW, r.v.98,po 300tis.km se mnou minulost, ted Seat Toledo III, r.v.2006,1,9TDi 77kW

Re: vypustenie chladiacej kvapaliny

Poslaťod Stančík » Ned 26. Okt 2008, 20:42

Díky všem za rady,už som ten výpustný ventil rozhýbal pomocou petroleju....vytiekla poriadne špinavá voda.Ani odvzdušnenie nebol problém,vôbec som nemusel nalievať z výšky cez utesnenú zátku chladiča, ako to bolo doporučované v jednom príspevku.
Xsara1,rv99,1,8i,benzín,coupe,bez klimy
Stančík
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 131
Registrovaný: Sob 4. Okt 2008, 20:12
Bydlisko: Banská Bystrica-Sásová
Vůz: X1,1999,1,8i,benzín,66kW,čierne coupe,bez klimy

Re: vypustenie chladiacej kvapaliny

Poslaťod riggo » Pon 27. Okt 2008, 23:12

Stančík píše:Díky všem za rady,už som ten výpustný ventil rozhýbal pomocou petroleju....vytiekla poriadne špinavá voda.Ani odvzdušnenie nebol problém,vôbec som nemusel nalievať z výšky cez utesnenú zátku chladiča, ako to bolo doporučované v jednom príspevku.



to je zvlastni, protoze nejvyssi bod pro odvzdusneni neni nalevaci hrdlo, ale odvzdusnovak na vstupu a vystupu vody do radiatoru topeni vzadu za motorem na prepazce. Ale pokud se podarilo, tim lepe, mas to jednodussi.
"....a takhle my tady žijem!" :-)
Obrázok užívateľa
riggo
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 309
Registrovaný: Uto 27. Mar 2007, 10:37
Bydlisko: Liberec
Vůz: Xsara I 1,9D 50kW, r.v.98,po 300tis.km se mnou minulost, ted Seat Toledo III, r.v.2006,1,9TDi 77kW

Re: vypustenie chladiacej kvapaliny

Poslaťod kuras » Štv 2. Dec 2010, 12:30

nemate niekto fotku toho "kohutika" ?
ja som to pozeral, pod nasavanim som nasiel nejake odvzdusnenie na vrchu chladica, za motorom nad hadicami kurenia, zrejme dalsie... ale na vypustenie nic...
Citroën C4 1.6 VTi 88kW Perla Nera
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
kuras
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 465
Registrovaný: Pia 9. Apr 2010, 18:47
Bydlisko: Bratislava
Vůz: C4 1.6 VTi 88 kW '09

Re: vypustenie chladiacej kvapaliny

Poslaťod Šedivka » Pia 3. Dec 2010, 8:09

Taky tam nic nemám. Mám měněný chladič a nevim jestli je to origo, ale kapalinu mi mechanik vypouštěl odpojením spodní hadice.
Obrázok užívateľa
Šedivka
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1143
Registrovaný: Pon 20. Aug 2007, 14:45
Bydlisko: Česká Kamenice
Vůz: Citroën Xsara 1.4i (55kW) Break 2002

Re: vypustenie chladiacej kvapaliny

Poslaťod michal27089 » Sob 14. Jan 2012, 15:44

Caute sa,mam taku otazku na vas,ked vytiahnem ten vypustny ventil ako zistim ze je vsetka voda vonku?Predpokladam ze sa vypusta pri zapnutom motore aby mohla vsetka voda von,a myslim ze ked teplota motora prekroci 90stupnov a spusti sa vetrak tak je vsetka voda vonku,ak sa mylim tak ma prosim opravte a poradte mi,ja sa do toho nevyznam,iba uvazujem.Dakujem
michal27089
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 236
Registrovaný: Štv 2. Jún 2011, 12:12
Bydlisko: Žilina
Vůz: Citroen xsara 1,6i 8V r.v.2000 copue

Re: vypustenie chladiacej kvapaliny

Poslaťod Cvrček » Sob 14. Jan 2012, 17:10

Kapalina se mění s vypnutým motorem. Vypouštěcí ventil je v podstatě na nejnižším bodě celé chladící soustavy. A vodu vypustíš vpodstatě samospádem.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: vypustenie chladiacej kvapaliny

Poslaťod empík » Sob 14. Jan 2012, 17:20

Voda sa vypúšťa bez naštartovaného motora, keby si ju vypúšťal so zapnutým motorom a ešte zohriatu tak to by nedopadlo dobre. Jednoducho odpojíš naspodnejší prívod ku chladiču a necháš vytiecť. Nezabudni potom odskrutkovať uzáver na vyrovnávacej nádržke. Keď ti vytečie voda tak potom môžeš krátko naštartovať, ale len tak asi 1 minútu aby si neprehrial motor. Nikdy ti nevytečie úplne všetka voda, niečo málo ti vždy ostane v systéme.
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: vypustenie chladiacej kvapaliny

Poslaťod Rob2 » Sob 14. Jan 2012, 20:31

michal27089: Proč vypouštět chl. kapalinu s motorem v chodu? Ničemu to nepomůže, ba naopak, motor se nechladí a čerpadlo běží nasucho!!!) Vypouštěcí ventil bych moc neřešil - při poškození si přiděláš pouze starosti. Nejde-li povolit, sundej hadici. Pokud jsi hodně pečlivý, tak ještě vypláchni motor vodou = nalít, projet, vypustit. (pozn.: destilovanou - pár Korun Tě snad nezabije). V případě, že dáváš stejnou chl. kapalinu stejného výrobce, tak bych to ale viděl zbytečné. PS: V bloku i topení vždy pár deci kapaliny zůstane. PS2: Jednou jsem měl v autě tak těsný termostat (bez obtokového otvoru), že jsem nemohl chl. kapalinu do systému dostat v požadovaném množství. Kontroluj tedy i nalitý objem!
Rob2
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Ned 25. Sep 2011, 19:30
Bydlisko: Nové Město na Moravě
Vůz: Xsara 1.6i 1999

Re: vypustenie chladiacej kvapaliny

Poslaťod michal27089 » Sob 14. Jan 2012, 20:54

Diks za rady,pochopil som ze som napisal pi..vinu az ked som to sem prisiel k autu :D potom ma napadlo ze to je kktina ale predtym som rozmyslal ze vlastne ak bude motor bezat tak to vytrlaci vsetju vodu,,potom mi doslo ze nje :D ale Dakujem vam vsetkym za odpovede,pomohlo mi to :wink:
michal27089
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 236
Registrovaný: Štv 2. Jún 2011, 12:12
Bydlisko: Žilina
Vůz: Citroen xsara 1,6i 8V r.v.2000 copue

Ďalší

Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia