Chybove hlasenia na displeji

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Chybove hlasenia na displeji

Poslaťod alchstuip » Pon 24. Nov 2008, 21:56

Dobry vecer, konecne sa mi podarilo prihlasit sa... Mam Xsaru II, 5dverovu 1.4 benzin, 2002, vybava In Exclusive.

Z casu na cas sa mi objavuju na dspleji rozne hlasky spolu s rozsvietenym oranzovym symbolom motora....

Prva hlaska:
Catalytic converter fault (cize zlyhanie katalyzatora), oranzova kontrolka so symbolom motora svieti. Motor vynechava, ide akoby na 3 alebo menej valcov, otacky kolisu, s autom sa da prist na nejake bezpecne miesto, kde ho odstavim.
Riesenie problemu - zaparkovat, vypnut motor a nechat auto v klude asi 15 - 20 minut, potom som normalne nastartoval a problem sa uz 4 mesiace nevyskytol

Druha hlaska:
Antipollution fault (cize chyba niecoho co posibi proti znecisteniu..) takisto svieti oranzova kontrolka. Motor taha bez zmien a bez dovnych zvukov, vsetko funguje bez problemov, jazdit sa da normalne.
Riesenie - ziadne....
Tato vec sa mi stala raz v lete, ked som schadzal z dialnice, v dlhej tiahlej zakrute, koru som daval trosku rychlejsie ako by sa patrilo... ale to by snad nemalo mat vplyv na cinnost motora.... jedine ze by sa nejako mohol odliat benzin a cerpadlo chytilo vzduch? to snad nie, a keby aj, asi by som to postrehol na chode motora. Doma som skontroloval vsetko mozne, vi nieje niekde nejaka poistka znicena, ci nahodou niekde nieje nejaky kabel odpojeny a podobne... Nic som nenasiel... tak som na to kaslal a jazdil dalej... A raz na polnej ceste ked to autom silnehsie "hrklo" na nerovnosti sa hlaska stratila a kontrolka zhasla... 4 mesiace bez problemov.. No vcera sa zase objavila tato hlaska a oranzova kontrolka.

Este par detailov - auto ma 106 000 km, pravidelny servis, motor ma dobry zvuk aj tah, priemerna spotreba je dlhodobo podla pocitaca 6,5 litra, takze som velmi spokojny... len ma stvu tieto hlasky, chcem poznat ich pricinu a odstranit ju, kto ju pozna, nech prosim poradi.

Vdaka

Ivan
alchstuip
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008, 10:26
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Vůz: Xsara II, 1.4 Benzin, 2002

Re: Chybove hlasenia na displeji

Poslaťod divizion » Pon 8. Dec 2008, 17:53

Ta prvni hlaska se tyka katalyzatoru a ta druha porucha se taky emisniho systemu.Stahni si z www.citroeny.cz manual k auto a kdyz ti bude vyskakovat nejaka chyba tak si zmen jazyk na francouzsky,opis si to a potom si to v te prirucce najdes,je tam popiska co temu muze byt,spise cim je to zapríčiněno.
xsara II 1,6 16V r.v01
Obrázok užívateľa
divizion
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 514
Registrovaný: Pia 20. Apr 2007, 16:17
Bydlisko: Olomoucko

Re: Chybove hlasenia na displeji

Poslaťod dokturek » Štv 11. Jún 2009, 14:16

tak dneska se mi ukazala hlaška anomalie antipollution.jedine co jsem zjistil podle navodu je porucha emisniho systemu,co nejdřive navštivit sit CITROEN. auto jede normalně akorad sviti to slavna kontrolka,co jsem tak zjištoval tak by to mělo zhasnout samo po několika startech nebo delši pauze mezi starty.pokud ne tak na co se zaměřit než se poženu na diaknostiku?nějaka rada co vyčistit nebo rozmlatit :D stalo se to po nastartovani a to otačkoněr lital na otačkach 900-1200 asi třikrad pak se rosvitila kontrolka motoru
xsara ll 1,6/16v čvrtek 23.8.2001 celkem slušna kara :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
dokturek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 986
Registrovaný: Sob 15. Nov 2008, 9:56
Bydlisko: Havířov
Vůz: xsara ll 1,6/16v 8/2001 motor-TU5JP4

Re: Chybove hlasenia na displeji

Poslaťod Hubi » Štv 11. Jún 2009, 14:38

No jo, na tu kontrolku je poměrně hodně chyb, týkajících se elektroniky motoru. Jestli je to lambda, AGR ventil, tyto věci jsou spjaté s výfukem. Jsou ale jiné věci, co můžou zapříčinit, že se hůře spaluje a jsou nesprávné spaliny do výfuku a opět to zaznamená. Můj názor: co se elektroniky týče, je nejlepší pořešit diagnostiku, zjistí co je to za chybu a pak se dá něco podnikat.
Obrázok
Citroën Xsara II break, 1.6 16V EXCLUZIVE, r.v. 2001
Peugeot 807, 2.0 HDI 100kW, EXCLUZIVE, r.v. 2007

Citroën Xsara II liftback, 1.6 16V CHRONO, r.v. 2003 - stále u našeho domu, pane říká tatíkovi
Obrázok užívateľa
Hubi
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1481
Registrovaný: Uto 3. Feb 2009, 16:08
Bydlisko: Benešov nad Ploučnicí
Vůz: Xsara II break, 1.6 16V EXCLUZIVE, rv. 2001

Re: Chybove hlasenia na displeji

Poslaťod dokturek » Štv 11. Jún 2009, 17:41

tak po hodince jsem musel jet autem a už ta hlaška nenaskočila :shock: zajimave.ale asi to vidim na tu škrtici klapku
xsara ll 1,6/16v čvrtek 23.8.2001 celkem slušna kara :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
dokturek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 986
Registrovaný: Sob 15. Nov 2008, 9:56
Bydlisko: Havířov
Vůz: xsara ll 1,6/16v 8/2001 motor-TU5JP4

Re: Chybove hlasenia na displeji

Poslaťod sx02 » Pia 12. Jún 2009, 13:47

Uz jsem tam taky tuhle hlasku mel - moje draha se uci ridit a motor proste uchlastala (20x za sebou ji chcipl pri rozjezdu). Po hodince stani to zmizlo. A zatim klid (tuk tuk) den na to jsem sel na emise a vse ok.
Xsara II 1,6 16V r2003 -> 19.7.09 + RIP +
sx02
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon 12. Jan 2009, 11:48
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsara II 1,6 16V r2003

Re: Chybove hlasenia na displeji

Poslaťod dokturek » Pia 12. Jún 2009, 17:45

dneska se mi stalo to same akorad po nastartovani a přidani plynu nešly otačky vic jak na 2000 po vypnuti a znovu nastartovani to už zase jelo a korad se ukazovala hlaška.vyčistil jsem znovu tu klapku a snat to zmizne.v ponděli davam auto na vyměnu těsněni pod hlavou tak pak to budu řešit
xsara ll 1,6/16v čvrtek 23.8.2001 celkem slušna kara :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
dokturek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 986
Registrovaný: Sob 15. Nov 2008, 9:56
Bydlisko: Havířov
Vůz: xsara ll 1,6/16v 8/2001 motor-TU5JP4

Re: Chybove hlasenia na displeji

Poslaťod dokturek » Pon 15. Jún 2009, 10:32

tak jsem se pravě dozvěděl jak se da vyresetovat pamět zavad.prej stači odpojit baterku + i - a oba poly nachvili spojit a pamět se vymaže.
ZATIM TO NEMAM OVĚŘENO bohužel jsem se zrovna zbavyl auta takže jsem to nemohl vyskoušet
edit:hlaška vyřešena rosypala se vrchni lambda sonda
xsara ll 1,6/16v čvrtek 23.8.2001 celkem slušna kara :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
dokturek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 986
Registrovaný: Sob 15. Nov 2008, 9:56
Bydlisko: Havířov
Vůz: xsara ll 1,6/16v 8/2001 motor-TU5JP4

Re: Chybove hlasenia na displeji

Poslaťod alchstuip » Str 17. Jún 2009, 13:25

Tak vcera ma zase navstivila hlaska ANTIPOLLUTION FAULT, zase bez vplyvu na beh motora, takze v kratkej buducnosti sa asi budem musiet pozriet na lambdy....
alchstuip
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008, 10:26
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Vůz: Xsara II, 1.4 Benzin, 2002

Re: Chybove hlasenia na displeji

Poslaťod lumpík » Ned 25. Okt 2009, 22:15

No me ta hlaska antipollution faul se obevila taky kdyz jsem menil motor za jiny kvuli capnuti predku a kdyz jsem to cele slozil tak ji to psalo na displeji tak jsem se poradil v servise a prej vymazat chyby z pameti prej to je kvuli tomu ze jak jsem mel vsechno pak odpojeny a prendaval. Tak to smazli a uplne bez problemu.......
doma se mi to snad samo množí 3x xsara pak P806 a eště Š130 a štafetu uzavírá tátova C5, snad je budem muset od sebe odtrhnout:-D
Peugeot 806 r.v: 2001 2.0 16v LPG
Xsara 1.6 16v r.v: 03 ESP a ASR - skoro full výbava
Xsara 1.4 8v r.v: 01 kombík - socka, ale už má palubní počítač,dodělanou klimku,i tempomat z P406 a těď se chystají el.zrcátka
Xsara 1.4 8v r.v: 01 na ND
Š 130 r.v: 1986 LPG
foto aut mám i tady: http://lumpik-citroen.rajce.idnes.cz/
Lexie je dobrá věc, ale umět s ní je věc druhá....
Obrázok užívateľa
lumpík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pia 31. Júl 2009, 14:24
Bydlisko: Nesvačily
Vůz: 1.6 16V rv03 s ESP a ASR a 1.4 8V rv.01 kombík a 1.4 8v rv.01 na dily :-C, P806 LPG a Š130 LPG


Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia