Divný zvuk

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Divný zvuk

Poslaťod Milan D. » Ned 4. Jan 2009, 22:00

Dobrý den, mám menší problém, nějaký čas mi nejde origo rádio ( nějaký šotek mi ho asi odpojil - není čas hledat závadu ), takže mám možnost poslouchat zvuky své HDi Sáry 7 let staré a 220 tisíc najetých, při těch moooc pěkných mrazech, kromě toho, že mi vržou ty blbý neměkčený plasty na palubovce, z toho jsem šílený, tak se mi ozve po ujetí pár km divný hučivý až písklavý zvuk spíše ze středu plubky až mírně z prava, není to ventilátor, pokud ho vypnu dělá to stejně, nevím zda to ještě nedělá ventilátorek na snímání vnitřní teploty, ale nyní nejzdím moc na automat, ale topení a ventilátor si zapínám sám dle potřeby, takže nevím zda vůbec funguje, ale ventilátor se mi v automatě reguluje, když otevřu dveře apod., opravdu nevím k čemu ten zvuk přirovnat - jako když mírně písklavě hučí stará televize - to dělali vysokonapěťová trafíčka nebo něco jako elektro, když nefunguje dobře elektroventil apod, mám podezření na regulaci otevírání klapky topení, určitě tam je motorek nebo elektroventil, ale topím a dost, až se divím u HDi a před časem byla rozdělaná palubovka - měnily se diody v podsvícení topení apod. tak nevím, kde udělal známý chybu nebo kde má moje upracováná Sára bolístku - poraďte - díky.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Re: Divný zvuk

Poslaťod davados » Pon 5. Jan 2009, 10:14

Cau,ten ventilator u mne maka i kdyz pustim ventilator na 1-4ku takze se treba pridira a dela tenhle zvuk
Obrázok užívateľa
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1661
Registrovaný: Ned 10. Feb 2008, 10:17
Bydlisko: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Divný zvuk

Poslaťod Milan D. » Štv 5. Feb 2009, 13:17

Dobrý den, chci jen upřesnit ty zvuky,dříve jsem neměl čas psát, ale zjistil jsem, že ten zvuk nejde z palubové desky, ani z ventilátoru, ale z motorového prostoru u krytu rozvodu, můj známý mechnik to zkoumal i stetoskopem, ale bohužel bez rozdělání krytů na rozvodech nic nepozná, tak jsme to nechali být, mám najeto 220 tisíc km, rozvody mám dělané při 115 tisících ( pouze řemen ) a za 2 tisíce mám dělat oleje, takže se to asi rozebere, udělají se rozvody včetně kladek, je to opravdu divný pisklavý zvuk a pouze když se auto zahřeje, nic nechrčí, nemlátí jen prostě hnusně zní jako vyhřátá cívka u relé nebo trafo, takže nevím co mohu čekat, nemáte zdání co by to mohlo být pod tím krytem. Děkuji.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Re: Divný zvuk

Poslaťod divizion » Štv 5. Feb 2009, 17:12

tak pod krytem je vodni pumpa,"ozubeny kolo" z vacky a z kliky,napinaci kladka,vodici kladka,dale nevim jak je to u HDi a myslim,ze jeste turbo.
xsara II 1,6 16V r.v01
Obrázok užívateľa
divizion
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 514
Registrovaný: Pia 20. Apr 2007, 16:17
Bydlisko: Olomoucko

Re: Divný zvuk

Poslaťod davados » Pia 6. Feb 2009, 19:57

hodně divný zvuky mi dělala řemenice na klice,tak zkus nějak i tu.A je u rozvodů
Obrázok užívateľa
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1661
Registrovaný: Ned 10. Feb 2008, 10:17
Bydlisko: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis


Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 58 hostia