Parkovaci asistent

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Parkovaci asistent

Poslaťod lobello » Štv 15. Jan 2009, 20:44

Potrebujem pomoc s instalaciou parkovacieho asistenta. Potreboval by som vediet, ake su rozmery na vyvrtanie dier na zadny naraznik pre cuvacie senzory. Popripade ak ich uz mate na xsare, nejaku foto sem vlozit, aby som mal prestavu ako to ma vyzerat. Dakujem.
Obrázok užívateľa
lobello
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia 5. Jan 2007, 16:27
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara 1.4 SX

Re: Parkovaci asistent

Poslaťod viteon » Štv 15. Jan 2009, 20:46

v balení by měl být vrták
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Parkovaci asistent

Poslaťod lobello » Štv 15. Jan 2009, 20:52

jj to mam. mna zaujima, ake rozmery su medzi senzormi(kolko cm) a ci ich instalovali na ochannu listu...
Obrázok užívateľa
lobello
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia 5. Jan 2007, 16:27
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara 1.4 SX

Re: Parkovaci asistent

Poslaťod mrazík » Sob 17. Jan 2009, 16:40

Ahoj, výška je 50 cm od země, se vzdáleností je to složitější. Vnější čidla 10 - 15 cm od kraje. Šířku mezi vnějšima rozděl na 10 dílů. Vnější čidla na 3 díly od vnitřních a vnitřní čidla 4 díly od sebe. Takže když má Xsara šířku dle serv. knížky 1994 mm, vnější čidla dej 12O mm od kraje, pak vzdálenost 525 mm vnitřní. Tzn, že šířka vnitřních bude 701mm. Snad je to pochopitelný. ( 12Omm-Čidlo-525mm-Čidlo-701mm-Čidlo-525mm-Čidlo-120mm ) Takhle mě alespoň asistenta dávala firma na transita. Jinak na lištu by to mělo jít, každej snímač má nějaký úhlový redukce, musí být ale kolmo k silnici.
mrazík
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 128
Registrovaný: Str 7. Nov 2007, 13:12
Bydlisko: skoro Hradec králové
Vůz: X1,1998,1.4i, stříbrný a malinky

Re: Parkovaci asistent

Poslaťod lobello » Sob 17. Jan 2009, 20:46

dakujem velmi pekne, to som potreboval...ja sa to chystam dat sam, takze potrebujem co najviac informacii...kupil som si bezdrotovy asistent, dufam, ze bude fungovat bez problemov
Obrázok užívateľa
lobello
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia 5. Jan 2007, 16:27
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara 1.4 SX

Re: Parkovaci asistent

Poslaťod lobello » Sob 17. Jan 2009, 22:22

este jedna vec...kde zapojit displej, aby sa pri zapnuti zapalovania zapol a pri vypnuti vypol...nerad by som bol, aby mi to vybilo baterku...da sa to niekde napojit na skrinke s poistkami, je tam nejaky volny konektor na taky typ prislusenstva?
Obrázok užívateľa
lobello
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia 5. Jan 2007, 16:27
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara 1.4 SX

Re: Parkovaci asistent

Poslaťod viteon » Sob 17. Jan 2009, 23:13

jestli máš jen zadni senzory tak na couvací světlo
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Parkovaci asistent

Poslaťod mrazík » Ned 18. Jan 2009, 0:10

přesně tak, zadní snímače jsou na couvačky a přední jsou na brzdová světla. Vypne se sám 1 min. po zhasnutí brzdy. A protože si Xsaruška brzdová světla zhasne po vytažení klíčů sama, není důvod se bát. Ale mělo by to být popsaný v návodu u asistenta. Jinak pojistka je u řídící jednotky samostatná...
mrazík
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 128
Registrovaný: Str 7. Nov 2007, 13:12
Bydlisko: skoro Hradec králové
Vůz: X1,1998,1.4i, stříbrný a malinky

Re: Parkovaci asistent

Poslaťod lobello » Ned 18. Jan 2009, 0:22

ano tomu rozumiem, ze zadne senzory sa napajaju na zadne cuvacie svetlo cez riadiacu jednotku. V navode sa pise, ze displej na ktorom sa zobrazuje situacia za autom, ma byt napojeny na taky obvod v aute, ktory sa zapina pri zapnuti zapalovania a vypina pri vypnuti zapalovania. To znamena, ze niekdke pod palubnou doskou mam najst take kable +-, ktore takto funguju...poradte na aky obvod by ste to napojili...
Obrázok užívateľa
lobello
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia 5. Jan 2007, 16:27
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara 1.4 SX

Re: Parkovaci asistent

Poslaťod viteon » Ned 18. Jan 2009, 9:53

ja mam vytažený drát od jedné z pojistek, která jede jen při klíčku (už nevím, jestli stěrače nebo nevim) a z toho napájím svoje blbinky - třeba i podsvícení teploměru. Ale pokud máš jen zadní senzory tak nevidím důvod aby displej svítil pokaždé když zapneš klíček -> zpátečka stačí, ne?
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Parkovaci asistent

Poslaťod lobello » Ned 18. Jan 2009, 10:06

Ano viteone, mas pravdu. Ale ja mam bezdrotovy asistent, to znamena, ze centralna jednotka ktora je umiestnena v zadu v kurfi komunikuje s displejom na zaklade radiovych vln ( cize nemusim tahat kabel od centralnej jednotky ). Ak budes taky dobry, posli mi niekedy foto, ako si to napojil. Dakujem. Matus...
Obrázok užívateľa
lobello
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia 5. Jan 2007, 16:27
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara 1.4 SX

Re: Parkovaci asistent

Poslaťod viteon » Ned 18. Jan 2009, 10:21

teď ve sněhu Ti neslíbím, že sundám koberečky z kufru a prahů a budu fotit, ale osobně bych to napájení natáhl zezadu od parkovačky (protože nejsem strýc autoelektronik abych hledal drát od spínače na převodovce). Drát lehce schováš buď pod koberec u prahů (po sundání těsnění dveří) nebo jdi horní cestou a táhni to krajem střechy pod tapecírunkem (drží ho taky jen těsnění).
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Parkovaci asistent

Poslaťod lobello » Ned 18. Jan 2009, 11:45

oki dikes uz to nejako zvladnem...
Obrázok užívateľa
lobello
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia 5. Jan 2007, 16:27
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara 1.4 SX

Re: Parkovaci asistent

Poslaťod mike.mm » Ned 18. Jan 2009, 16:59

Ahoj. co se tyka te vzdalenosti, nemas to nahodou napsane k manualu k senzorum? ja tam mel presne napsane myslim cca 40 a 70 od zeme a vzdalenost mezi sebou nejakych 20 az 30 cm..nejsem si jisty, jen tak po pameti hadam jak to tam bylo.. no a tu jsem dodrzel ...kdyz sundas plastovy naraznik (kryt) tak tam mas takove tzv, krychlove vyrezy co ti drzi stavbu ohnuti narazniku, no a ty jsou stejne vzdalene jak na pravo tak na levo, nemusis nic slozite merit resit atd.. ja si vybral dva otvory vedle sebe napr. z leva prvni dvacet cm druhy, a z druhe strany presnou kopiji, nazhavil jsem vrtak nad ohnem a z vnitrni strany projel vrtakem ven udelala se mi tam dira, ( to jsem udelal 4krat) pak jsem ho otocil, a podle vrtaku ktery jsem mel k tomu jen provrtal a strcil senzory, mas jistotu ze to budes mit jak stejne vzdalenost od zeme tak od senzoru...

a co se tyka napajeni, myslim ze se to pise Vago spojka(omlouvam se za chybu...:-D) jsem scvaknul kabel couvacek na prave strane a pridal tam + kablu z Ridici jednotky, ...kabel minus dal na kostru ktere je hned pod tapacirem , jak by jsi se chtel dostat k zadnimu svetlu... je to snad nejednodussi zpusob. Jak das couvacky tak se zapne, a kdyz docouvas vypne... funguje mi to v pohode.. taky jsem to nedavno delal.. asi mesic z5....
A jelikoz to mas bez dratove.. pak ti odpada problem tahat kabel dopredu... ( ja mel s dratem) takze hodne stesti...
mike.mm
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Uto 17. Jún 2008, 11:33

Re: Parkovaci asistent

Poslaťod lobello » Ned 18. Jan 2009, 19:23

dakujem velmi pekne...daval si senzory na ochrannu listu naraznika alebo pod?
Obrázok užívateľa
lobello
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia 5. Jan 2007, 16:27
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara 1.4 SX

Ďalší

Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia