Sněhové řetězy

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Sněhové řetězy

Poslaťod MarekX » Uto 24. Feb 2009, 10:12

Ahoj, chci se zeptat jaké používáte sněhové řetězy. Hlavně by mě zajimalojestli někdo nepoužíváte takové ty rychlo nasazovací pavouky. Např.http://www.pewag.cz/cs/produkty/snehove ... zy/6.shtml
Mě už to věčne nasazovani a sundavani klasickych řetězu už fakt štve. Do prace dojedu jak čuně. Tohle je pěkne jenom nevim jestli to nema nějaky haček. Cena 7-9tisic je dost vysoka, ale je to univerzalni a vzhledem k me četnosti použivani bych to asi ii dal. Gumy mam nejlepši ve vesnici. Kam vyjedu ja nevyjede nikdo, ale i gumy maji svoji hranici....Diky za podněty. MarekX
Xsara I Break, 1,6i, rv.99, metalická zelená
I cesta je cíl.
MarekX
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Štv 8. Nov 2007, 10:08
Bydlisko: Budislav u Litomyšle

Re: Sněhové řetězy

Poslaťod MarekX » Uto 24. Feb 2009, 13:41

hm, neřekl bych. U nas jsou řetězy skoro povina vybava. Na dnešek připadlo dalších 20cm mokrýho sněhu, a ty 2km ke kloudný cestě prostě sám neprohrnu. Spíš mě zajímá názor na ty rychlonasazovací řetězy, než to že někdo jezdí tam kde nevědí co je sníh :P
Xsara I Break, 1,6i, rv.99, metalická zelená
I cesta je cíl.
MarekX
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Štv 8. Nov 2007, 10:08
Bydlisko: Budislav u Litomyšle

Re: Sněhové řetězy

Poslaťod Hrnča » Uto 24. Feb 2009, 13:55

Někde ve světě motorůje testovali. Bohužel už si nepamatuju co konkrétně k nim měli. Zkusil bych se zeptat i v obchodě. Třeba tam poradí. Mohli by být proškoleni....
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Re: Sněhové řetězy

Poslaťod Rici.Kopis » Uto 24. Feb 2009, 14:28

Taky jem to viděl asi v Autosalonu,kde je testovali a vypadalo že se s nimi manipuluje velice dobře.A cenu říkali něco kolem 6 tisíc,ale to asi zaleží podle velikosti pneu.Nerad bych kecal s tou cenou.Dyštak se podívej na stránky Autosalonu,snad tam ta reportáž bude.
Xsara Picasso r.v.2000 1,8 16v modrá metalíza
Obrázok užívateľa
Rici.Kopis
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 580
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008, 13:07
Bydlisko: Dolní Bojanovice(ale pocházím z Rajnochovic okr.Kroměříž)
Vůz: Xsara Picasso 1.8 16v benzin r.v.2000 7,5l

Re: Sněhové řetězy

Poslaťod MarekX » Uto 24. Feb 2009, 14:35

PODLE INSTRUKTÁŽNÍHO VIDEA NA WWW.PEWAG.CZ VYPADÁ MANIPULACE VELICE RYCHLE. Nejhorší u klasického řetězu je, když to neodnadnu a musim ho nasazovat ve sněhu. Tzv. kleknout do sněhu. podběhy plný sněhu atd......
Xsara I Break, 1,6i, rv.99, metalická zelená
I cesta je cíl.
MarekX
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Štv 8. Nov 2007, 10:08
Bydlisko: Budislav u Litomyšle

Re: Sněhové řetězy

Poslaťod Rici.Kopis » Uto 24. Feb 2009, 14:43

Tak to je potom pakec.No jak to ukazovali v tom Autosalonu,tak to bylo fakt jednoduché a rychlé.A nemusíš si k tomu ani klekat,nasune se to jen ze předu a hlavně to drží pevně a nemusí se to došponovávat jak klasické řetězy.
Xsara Picasso r.v.2000 1,8 16v modrá metalíza
Obrázok užívateľa
Rici.Kopis
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 580
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008, 13:07
Bydlisko: Dolní Bojanovice(ale pocházím z Rajnochovic okr.Kroměříž)
Vůz: Xsara Picasso 1.8 16v benzin r.v.2000 7,5l

Re: Sněhové řetězy

Poslaťod Cvrček » Str 25. Feb 2009, 1:09

MarekX píše:hm, neřekl bych. U nas jsou řetězy skoro povina vybava. Na dnešek připadlo dalších 20cm mokrýho sněhu, a ty 2km ke kloudný cestě prostě sám neprohrnu.


S těma řetězama ti neporadím,jen ti potvrdím,že to u vás v zimně je často horší,než u nás v Jizerkách. Naši to zvládaj líp. Jezdíme totiž občas do Horního Újezda,tak vím o čem píšu.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Sněhové řetězy

Poslaťod Verdom » Pon 2. Mar 2009, 12:51

Sněhové řetězy vozím, ale na xsaře jsem je ještě nepoužil.
Jde o to že pokud se ti povolí zajištovací západka, hrozí destrukce horního plastového nadkolí
a poškození v podstatě všeho kolem kola.
Ty plastové bačkůrky mi příjdou fajn, ale kolega si stěžoval že pokud se ti do nich dostane sníh,
nepřenese se moment na silnici a protáčí se v nich kola.
Tak nevim.
.Obrázok
Obrázok užívateľa
Verdom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 714
Registrovaný: Pia 9. Sep 2005, 10:22
Bydlisko: Jablonec n.N
Vůz: Xsara I 1.4 break, Peugeot 308SW Vti

Re: Sněhové řetězy

Poslaťod Rici.Kopis » Ned 11. Apr 2010, 18:54

Tak ke sněhovým řetězum,tento rok jsem je měl uplně poprvé na autě,na žádném předchozím autě jsem je nikdy neměl a to jsem taky bydlel v pěkných kopečkách.Ale letos jsme jeli na chatu do Valašské Bystřice a dobře jsem udělal že jsem je koupil.Koupil jsem je na Aukru a stáli mě i s dopravou 160kč.Měl jsem obavy že to budou pěkné šmejdy,ale byl jsem velmi překvapen co vydrželi.Dostali pěkný záhul a to jsem je ještě pujčoval kámošovi na oktávku,jelikož ty jeho se mu vždy roztrhly a nemohl se dostat k chatě.No a nasazování taky v pohodě,jedna strana asi 5min.A s tím že by se povolovaly jsem problém neměl,po nasazení jsem je asi 2krát došponoval a pak jsem na ně vubec nešáhl.Takže někdy i levné muže být dobré.
Xsara Picasso r.v.2000 1,8 16v modrá metalíza
Obrázok užívateľa
Rici.Kopis
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 580
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008, 13:07
Bydlisko: Dolní Bojanovice(ale pocházím z Rajnochovic okr.Kroměříž)
Vůz: Xsara Picasso 1.8 16v benzin r.v.2000 7,5l

Re: Sněhové řetězy

Poslaťod Elizabeth » Ned 2. Dec 2012, 19:04

Zdravím,
letos si budu potřebovat pořídit sněhové nebo textilní řetězy a nevím si rady jaké vybrat. Rozměry 185/65 R14. Můžu vás poprosit o pomoc s výběrem?

Vybírat bych chtěla z textilních na cenzured a řetězy na reklama cenzured

Děkuji za váš čas :wink: a klidně si ráda přečtu nějakou osobní zkušenost se značkou xxxxxx.
Elizabeth
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia 9. Nov 2012, 9:03
Bydlisko: Praha
Vůz: Citroën Xsara 1.6 HDi rv 2007

Re: Sněhové řetězy

Poslaťod vena garážmistr » Ned 2. Dec 2012, 19:18

TO elizabeth: tak za prvé asi máš dost divnou xsaru do žádné xsary kromě picassa se 1,6 Hdi nedával. A za druhé řetěz je řetěz a nějaká ponožka na kolo ho nemůže nahradit. Mě vždycky stačilo dírou v ráfku protáhnout kus kozího řetízku a ten mě dostal ze všeho srabu kam jsem se dostal. Ale bylo to jen párkrát co jem ho musel použít. Většinou stačila citlivá práce s vozidlem abych se posunoval vpřed i do velkých kopců. A když to nešlo popředu tak na zpátečku to šlo určitě.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Sněhové řetězy

Poslaťod vavrisák » Ned 2. Dec 2012, 20:28

Hlavne Elizabeth bacha na spravny rozmer kolu podle roku a motoru mas picasso a tam bych z tema ctrnactkama byl opatrnej
CITROEN FOREVER
autodíly ELIT pro členy fóra se vždycky nějaká slevička najde
Obrázok užívateľa
vavrisák
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Uto 1. Mar 2011, 19:57
Bydlisko: ceska lipa
Vůz: xsara picasso,benzin,1,6 70kw 2003,black devil

Re: Sněhové řetězy

Poslaťod Engel » Pon 3. Dec 2012, 9:14

Véno, tak třeba má i mazdu, vzhledem k tomu, že jsem téměř totožný dotaz našla i na mazda foru. Ale tak třeba slečna/paní má doma v garáži vícero aut, tak si to trochu pomíchala. A nebo je to dost blbá reklama a byla prokouknuta :mrgreen:
V nebi mě nechtějí,v pekle se mě bojí,tak jsem tady Obrázok
Obrázok užívateľa
Engel
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Pon 23. Apr 2012, 13:12
Bydlisko: Praha 6
Vůz: Xsara break 2.0 HDI

Re: Sněhové řetězy

Poslaťod Axel » Pon 3. Dec 2012, 9:40

Mal som tu komentar o retaziach, len asi kamsi zmizol, no...
V skratke: keby tie ponozky a vselijako inteligentne systemy tak dokonalo fungovali, tak by sa davno pouzivali v profi sfere. Tam vsak stale kraluju klasicke retiazky. Inak pri troche cviku na nasadenie retazi postacuje menej ako 5 minut + minuta na dotiahnutie (ak potrebujem prejst viac ako 200 metrov)
Cestami aj necestami @ Obrázok
Necestami aj cestami so Skautom pod zadkom @ Obrázok
Axel
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 520
Registrovaný: Uto 16. Feb 2010, 14:18
Bydlisko: Slovensko, Kosice
Vůz: Xsara Picasso Spec 1.6 benzin 70kW rok 2005 + EX Xsara Picasso Exclusive 2.0 HDi 66kW rok 2002

Re: Sněhové řetězy

Poslaťod lydiem » Pon 3. Dec 2012, 9:48

Taky má Oktávii. Na tu koupila řetězy 13. listopadu :wink:
http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=15757
Třeba se rozhodla nadělit řetězy pod stromeček všem příbuzným?
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázok
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Obrázok užívateľa
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1890
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 20:43
Bydlisko: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Ďalší

Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia