Odhlášení vozidla z evidence

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Odhlášení vozidla z evidence

Poslaťod noremorse » Štv 24. Sep 2009, 14:30

ahoj,

poprosím vás o radu, jak ke možné odhlásit auto z evidence?

Chtěl bych svou bouchlou xsaru prodat na díly, ale jak potom dostanu doklad o ekologické dani?

Mám v tom momentálně guláš, tak bych touto cestou rád poprosi zdejší profíky, jaknejjednodušeji, případně jake jsou možnosti, odhlásit vozidlo z evidence...


díky vám
noremorse
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv 11. Okt 2007, 13:43

Re: Odhlášení vozidla z evidence

Poslaťod Jufk » Štv 24. Sep 2009, 15:05

No a co zajít na dopravní inspektorát a zeptat se ? Úředníci ti rovnou řeknou co můžeš a co ne, ale doklad o ekologické dani nedostaneš tu zaplatíš až budeš přihlašovat další auto. Ty dostaneš pouze doklad o ekologické likvidaci pokud auto prodáš na vrakoviště nebo do sběrny, která tohle dělá. Pokud chceš auto rozebrat doma a rozprodat tak budeš muset na úřadě napsat prohlášení, že jsi auto zlikvidoval a budou asi chtít vidět i nějaké doklady o prodeji součástek. Úředníci si tě pak budou prověřovat jestli je to pravda nebo jestli jsi auto jen hodil někam do lomu. Nepovím ti ale jestli musíš na DI nebo na váš obecní úřad. Zkus trochu propátrat internet tohle se dost probíralo, když začala asociace pojistitelů vymáhat pojištění za všechny auta co byly v evidenci, ikdyž už spoustu let neexistovaly.
Stříbrná Break 1,4 ,X1 ,s modrou kapotou
Jufk
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Štv 23. Okt 2008, 11:39
Bydlisko: Praha 4-Chodov
Vůz: Xsara break, 1,4 benzin, r.v. 1999 ,stříbrná s modrou kapotou.

Re: Odhlášení vozidla z evidence

Poslaťod Hrnča » Pia 25. Sep 2009, 9:26

Nedávno se moje Sára nacházela v úplně stejné situaci. Auto jsem prodal na díly s tím, že si to budoucí majitel zlikviduje. Co vím, tak za ten zbytek auta se muselo na vrakáči, aby vystavili protokol o eko likvidaci, zaplatit. Tuším, že 2000. Jestli ze známosti. Nevím. Taky jsem zeaslech, že by se údajně auto mělo dát zlikvidovat jen se štítkem co je na něm vin. Tedy zbytek auta na díly a majitel příjde na vrakáč jen s kouskem plíšku. To by ale asi přišlo na víc. A chtělo by to pár lidí co v tom chodějí....
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002


Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron