Kupil som Xsara Picasso 1.6i - Help me

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Kupil som Xsara Picasso 1.6i - Help me

Poslaťod Quassi » Pon 2. Nov 2009, 16:31

Zdravim vsetkych Citronakov

Kupil som si Xsara Picasso 1.6i, vraj 16V ... r.v. 30/11/2000, 139K km najazdenych... Kupena v UK a aj tu v UK sa nachadzam, mestecko Gloucester...

Po precitani hodneho poctu stranok na tomto fore som dosiel k nazoru, ze na mojom Pikaču (ako to tu volate) mam este hodne nedostatkov... :(

1- Klima mi vobec nereaguje - viem ake asi mozu byt aleternativy a moznosti, cital som to tu. Len mam pocit, ze predajce bol nefer, cudzincov tu beru ako
nieco na Obtiaž, pche...
V priestore motora, su relatka a poistky a mam pocit, ze mi nejake relatka tak chybaju (asi od klimy) ak ma niekto ten isty model, prosim Vas odfodte mi to, co vsetko tam
ma byt, aby som to vedel porovnat... Dakujem
2 - po dnesnom mensom vylete mi ukazuje priemernu spotrebu 11L/100Km :shock: a na volnobeh 2-3L/100km dalši :shock: ... doma mam clio, ten isty objem motora a malo by to byt cca 7-8L/100km a pri volnobehu (bez pohybu volantu) 0.7 - 1L/100km ...
Asi budem potrebovat vymenit sviecky DObre skusenosti mam s NKG 2- a viac kontaktne... ale neviem aky model a kde to hladat. V UK su vsetky sluzby take drahe, ze to nie je MOZNE !!!! To si radsej vsetko urobim sam a tie prachy vrazim do paliva... :twisted:
3 - zistil som, ze spatne zrkadla sa akosi nedaju sklapat - to je u toho modelu klasika ??? Su elektricke a vytapane...
4 - AKO zistim, ci mam model s BSI, alebo nie??? Na spolujazcovej strane je nieco take ako PC do coho sa napajaju 2 zvazky kablov + 1 zvazok priamo strceny...
5 - dilkovy central ide otvorit vsetky dvere okrem Vodicovych... a ak tieto otvorim a potom zavriem, uz mi central neuzamkne vsetky dvere... (cvak Close a hned cvak Open).
To iste, ak jazdim, tak si neviem z vnutra uzamknut centralne auto, Poskusa sa, ale vzdy ho otvori...
Ktory zvazok kablov mam pozriet Spolujazdca, alebo vodicove???? Ak uzamykam primo iba klucom, tak to funguje vsetko... dialkac nie :(
6 - mam k nemu iba 1 kluc a tu Kartu s kodom som nedostal. Mam zaujem si dat urobit este jeden Kluc... ROBI sa to iba v original v servise? Nejako specialne sa ten kluc koduje???


Každa mudra rada sa pre mna pocita. Je to moje PRVE auto znacky Citroen... s francuzmi som spokojny.. a toto sa mi pacilo uz ako vysli na trh.... :)

pripadne: rmacko73@gmail.com
Xsara Picasso 1.6i Estate, r.v. 11/2000, Strieborná ...
Má to 4 kolesá, motor, volant... a hlavne jazdí to... :)
Obrázok užívateľa
Quassi
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 2. Nov 2009, 1:42
Bydlisko: Gloucester, UK
Vůz: Xsara Picasso SX 16V (Estate) (1.6i) r.v. 11/2000, Silver

Re: Kupil som Xsara Picasso 1.6i - Help me

Poslaťod snoopy » Pon 2. Nov 2009, 17:17

pošli mi VIN (na soukromou zprávu nebo sem, jestli si troufneš....)

klima nereaguje - to znamena, že se ti ani ventilator netočí? Při dnešních teplotách se klima snad ani zapnout nemůže. Máš automatiku, nebo manuál? Na automatice jde nastavit min. 14°C a pokud je tedy vnější teplota nižší, tak se ani nezapne.

Bohužel mám 1.8, tak nevím, jestli jsou pojistky stejné. ale jestli se k tomu dostanu, tak fotku pošlu.

Spotřeba je hodně závislá na tom, jestli jedeš v městě nebo mimo. Oproti cliu budeš mít vyšší spotřebu, protože xsara je těžší. Taky záleží hodně na stylu jízdy. Podle spotřeby tvého clia bych řekl, že lehkou nohu nemáš. Já s picassem jezdím za 9,5 po městě, mimo město mám průměr 6,4 a na dálnici na rovině při 130km/h to žere 7,8l

jo, jsi si jistý, že to máš v km? nemáš přepnuto na míle? kdyby to bylo 11l/100 mil, tak je to něco jiného :)

Zrcátka jdou sklopit ručně. Ale nesmíš je mát zatuhlá. :D
Automaticky sklápěná mají některé modely. Poznáš to podle toho, že volič ovládání zrcátek má 4 polohy (levé, pravé zrcátko, nahoře uprostřed je vypnuto a poslední poloha je dole, a to je sklopení zrcátek při vypnutí zapalování).

Picasso snad má BSi každé. Palubní počítač bez BSi by asi nešel...

Ty dveře budou mít v průchodce asi prodřený kablík. To je typická závada s centrálem...
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Kupil som Xsara Picasso 1.6i - Help me

Poslaťod Pit » Pon 2. Nov 2009, 18:18

Ahoj, pokud máš 1,6 r.v 2000 tak to určitě není 16V ty se začly dělat od roku 2004. Prodejce pěkně kecal :salut-:
Citroen Xsara picasso, 1,6 8V benzin, 2003 ICQ 415729438
Obrázok užívateľa
Pit
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 235
Registrovaný: Uto 5. Máj 2009, 16:43
Bydlisko: 3nec ;-)
Vůz: Citroen Xsara picasso, 1,6i, 2003

Re: Kupil som Xsara Picasso 1.6i - Help me

Poslaťod Quassi » Pon 2. Nov 2009, 19:37

no nechcem sa hadat s tym 16 ventil... ale v dokladoch pise ze Sxara Picasso SX 16V (Estate)... ono je mi to v podstate jedno, ved za tu cenu 1500Ł to je fuk... potreboval som auto hlavne do prace, ale ked som sa na tym previezol... nadobudol som pocit, ze kludne s tym zvladnem aj na SK... :driv:

Na tie dvere sa pozriem najblizsie az nebude prsat...Ale dvere Vodica ci spolujazdca ???
K tej spotrebe, jedine ak vymenit sviecky (nohu nemam tazku, na Cliu som zvladol aj 4,5L/100 ale to som sa vliekol max.80)... pomaly budem vsetko prezerat... akosi ma silno bavia take veci... ved na starej fiatke 127 som toho riadne nakutil....
No a to zrkadlo spolujazca som odlomil :( ale lepidlo UHU ho upevnilo ... hoc je to na skodu, tu sa jazdi hodne natesno, ked sa minaju auta... cize prvy ťuk a zrkadlo je cele v háji...

Klima je manulana a skusal som ju pri vonkajsej teplote 18°C.. viem ze by to malo aspon urobit KLIK ked spusti sa.. .(ako na Cliu) ale je ticho.....ani ventilator pred chladicom nie je v pohybe ! Ten funguje, lebo bezal ked chladil motor (odskusane na parkovisku)
Displey nastaveny v tejto chvili na MPH, ale mal som to aj na KM... neviem si predstavit tie ich miera Galony... a tak kvoli kontrole to bolo nastavene na KM a jazdil som zmiesane... mesto a pak dialnica...
Rychlost som si kontroloval podla pusteneho GPS tomtom... a ukazovalo mi to napr. o 3mile viac ako som v realy siel (tomtom mi ukazuje presne - odskusane) a kolesa na aute mam
orignal rozmer 185/65 R15

A co sa mi este dnes podarilo. Odlomil som antenu, bol tam len nejaky zahrdzaveny kýptik co malo by antena... takze ma caka vymena zdrziaka anteny... bude sranda to stropne plato davat dole, hlavne ked je to take velke auto... pri vysavani som si musel vliezť do kufra :lol:

Link na auto http://uk.motoseller.com/c/sys.php?a=2&b=887532
Skype: Robino30
Xsara Picasso 1.6i Estate, r.v. 11/2000, Strieborná ...
Má to 4 kolesá, motor, volant... a hlavne jazdí to... :)
Obrázok užívateľa
Quassi
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 2. Nov 2009, 1:42
Bydlisko: Gloucester, UK
Vůz: Xsara Picasso SX 16V (Estate) (1.6i) r.v. 11/2000, Silver

Re: Kupil som Xsara Picasso 1.6i - Help me

Poslaťod Quassi » Uto 3. Nov 2009, 6:53

Prave som sa vratil z prace a spotreba ukazala 6,1L/100km, cize je to parada... cestou tak jazda kludna a spat som kus pridal...
Mam pocit, ze to auto asi dlhsi cas niekde stalo nevyuzite a treba ho len prebudit k zivotu.... zvycajne takto blbe Lamda sonda... kus sa vypali a uz slape vsetko ako ma...

Mam tušenie ze si s tym Pikaču budem dobre rozumieť... :)

ps. dost hucia pneumatiky, je to klasika pri takom velkom aute...?
pps. ako zistim, ci je to 8V alebo 16V... na prvy pohlad pod kapotu...? Vsimol som si tam 4 inducky a ide do nich jeden zvazok kablov presne v strede... :?
Xsara Picasso 1.6i Estate, r.v. 11/2000, Strieborná ...
Má to 4 kolesá, motor, volant... a hlavne jazdí to... :)
Obrázok užívateľa
Quassi
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 2. Nov 2009, 1:42
Bydlisko: Gloucester, UK
Vůz: Xsara Picasso SX 16V (Estate) (1.6i) r.v. 11/2000, Silver

Re: Kupil som Xsara Picasso 1.6i - Help me

Poslaťod dokturek » Uto 3. Nov 2009, 7:17

hod jsem fotku motoru někdo už ti řekne co to je
xsara ll 1,6/16v čvrtek 23.8.2001 celkem slušna kara :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
dokturek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 986
Registrovaný: Sob 15. Nov 2008, 9:56
Bydlisko: Havířov
Vůz: xsara ll 1,6/16v 8/2001 motor-TU5JP4

Re: Kupil som Xsara Picasso 1.6i - Help me

Poslaťod rosta12345 » Uto 3. Nov 2009, 7:59

to hučení normální není spíš bude problém v pneumatikách,podívej se jaké tam jsou,nebo v ložiskách,nebo možná v geometrii.
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Kupil som Xsara Picasso 1.6i - Help me

Poslaťod Quassi » Uto 3. Nov 2009, 14:16

rosta12345 píše:to hučení normální není spíš bude problém v pneumatikách,podívej se jaké tam jsou,nebo v ložiskách,nebo možná v geometrii.


Gumy mam NONAME a kazda je ina. V UK su na gumy asi divne zakony... mozes tu mat ake chces, ale musia mat dobry dezen... :D
Loziska to isto nebudu, pri tych sa zvuk hukotu meni podla natacania kolies, ale ten je vzdy rovnaky...

Posielam obrazok motora, cize kto ma taky, nech da vediet ci je to 8V alebo 16V, chcem vediet kvoli vymene rozvodoveho remena...

http://pokec.azet.sk/quassi/fotoalbumy/zdielanie/ft-298670666l

Na 16V ten dekel na ventili je akosi maly... skor to vyzera na tu 8V... aj motor taha od nizsich otacok viac.. a nie ako 16V pri vyssich....

Kazde info je pre mna + Dakujem...
Naposledy upravil Quassi dňa Uto 3. Nov 2009, 14:33, celkovo upravené 3
Xsara Picasso 1.6i Estate, r.v. 11/2000, Strieborná ...
Má to 4 kolesá, motor, volant... a hlavne jazdí to... :)
Obrázok užívateľa
Quassi
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 2. Nov 2009, 1:42
Bydlisko: Gloucester, UK
Vůz: Xsara Picasso SX 16V (Estate) (1.6i) r.v. 11/2000, Silver

Re: Kupil som Xsara Picasso 1.6i - Help me

Poslaťod dokturek » Uto 3. Nov 2009, 14:21

takže tohle je klasika 8v
16 v vypada asi nějak takhle
Prílohy
!!r!I(IQBm0~$(KGrHqQOKiIEq49g4CNKBK1)+fIfnw~~_27.JPG
!!r!I(IQBm0~$(KGrHqQOKiIEq49g4CNKBK1)+fIfnw~~_27.JPG (71.66 KiB) Zobrazené 18893 krát
xsara ll 1,6/16v čvrtek 23.8.2001 celkem slušna kara :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
dokturek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 986
Registrovaný: Sob 15. Nov 2008, 9:56
Bydlisko: Havířov
Vůz: xsara ll 1,6/16v 8/2001 motor-TU5JP4

Re: Kupil som Xsara Picasso 1.6i - Help me

Poslaťod Quassi » Uto 3. Nov 2009, 14:31

fuuuuu, mas to pekne cistucke... hmmm

Vidno ze sa o to staras... Dakujem, uz viem co dalej zhanat....

No pozeram na ten tvoj Motor, mas ho akoby si len pred mesiacom doviezol z fabriky novy... :D
Naposledy upravil Quassi dňa Uto 3. Nov 2009, 15:46, celkovo upravené 1
Xsara Picasso 1.6i Estate, r.v. 11/2000, Strieborná ...
Má to 4 kolesá, motor, volant... a hlavne jazdí to... :)
Obrázok užívateľa
Quassi
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 2. Nov 2009, 1:42
Bydlisko: Gloucester, UK
Vůz: Xsara Picasso SX 16V (Estate) (1.6i) r.v. 11/2000, Silver

Re: Kupil som Xsara Picasso 1.6i - Help me

Poslaťod lumach » Uto 3. Nov 2009, 15:13

Zdarec taky jsem nedávno koupil pikaču 1.8 16v 2000 a měl jsem problém se zamykáním.dělalo to to samé při zamknutí se to hned odemklo prostě cvak cvak auto prostě nešlo zamknout to samé zevnitř cvak cvak zajel jsem na diagnostiku do citroenu a tam mi zjistili že je v háji zámek pravých předních dveří ale pozor protože mi objednali ten zámek ale nikoho nenapadlo že už se vyrábějí zámky na novší typy já mám r.v.2000 je tam akorát rozdíl v napojení kabelu(jiná zdířka)takže museli k tomu přiobjednat propojovací kablík takže jsem jezdil čtrnáct dní aniž by šlo auto zamknout.Co se týká pojistek a schémy zapojení zkus mrknout nahttp://www.citroen.cz/MasterPage.aspx?pageId=navody tam najdeš všechno jinak moje spotřeba je 8,5až 8,8 na 100km samé couračky většinou, co se týká klíčů tak za nový chcou okolo 1.800 až 2.200kč
Xsara Picasso 1.8 16V 85kw r.v.2000
lumach
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pon 21. Sep 2009, 7:22
Bydlisko: Sedliště-F-M
Vůz: citroen xsara picasso 1.8 16V 85kw r.v.2000

Re: Kupil som Xsara Picasso 1.6i - Help me

Poslaťod Quassi » Uto 3. Nov 2009, 15:36

zdravim

No ten zamok u spolujazdcovych dveri este menil predajca, lebo som na tom trval, daval vraj "novy" ... (neverim mu podvodnikovi) :?
Ked prestane prsat rozoberiem vodicove dvere a pozriem na kable v priechodke.. co som tu cital, mal by to byt vraj Hnedy kabel (preruseny)
(ten web link co si tu dal, nefunguje)
Pred chvilou som si objednal nove NKG iridiove sviecky cez eBay za skvelu cenu, tiez by sa trochu mala znizit spotreba. Jazdim s nim hlavne do prace a späť, kazdy den a chcem usetrit kazdu libru co sa da... Urobim zakladnu udrzbu co sa robi pri kupe jazdenky... a odstranim tych par malickosti... na klimu sa hodim asi az koncom Jari... u odbornika.

Podla mna nie je to narocne auto, az na tych par vyrobnych nedostatkov je krasne pohodlne vozenie... a uspokoji kazdeho majitela...som rad, ze som si ho kupil. Snad som mohol pockat este mesiac a kupit si novsi model... ale, aj tak nelutujem... :wink:
Xsara Picasso 1.6i Estate, r.v. 11/2000, Strieborná ...
Má to 4 kolesá, motor, volant... a hlavne jazdí to... :)
Obrázok užívateľa
Quassi
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 2. Nov 2009, 1:42
Bydlisko: Gloucester, UK
Vůz: Xsara Picasso SX 16V (Estate) (1.6i) r.v. 11/2000, Silver

Re: Kupil som Xsara Picasso 1.6i - Help me

Poslaťod Jirka106 » Uto 3. Nov 2009, 16:20

Tak opravdu máš 1.6 - 8v přesně takto to mám já (mám rok 2002)
Picasso 1.6 70 kw 2002 benzíňáček - Viva France !!

Obrázok
Jirka106
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Str 2. Sep 2009, 18:16
Vůz: Xsara Picasso r.v.2002 1,6 benzin 70kw

Re: Kupil som Xsara Picasso 1.6i - Help me

Poslaťod Quassi » Uto 3. Nov 2009, 19:39

Nasiel som zaujimave doplnky na Xsara Picasso a vcelku dobre ceny... je tu aj ramcek na radio....

http://www.xenons.biz/itemlist.html?page=1&AdvancedSearch=result&searchquery=picasso

Kto by mal zaujem nech sa pozrie...
Xsara Picasso 1.6i Estate, r.v. 11/2000, Strieborná ...
Má to 4 kolesá, motor, volant... a hlavne jazdí to... :)
Obrázok užívateľa
Quassi
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 2. Nov 2009, 1:42
Bydlisko: Gloucester, UK
Vůz: Xsara Picasso SX 16V (Estate) (1.6i) r.v. 11/2000, Silver

Re: Kupil som Xsara Picasso 1.6i - Help me

Poslaťod lumach » Str 4. Nov 2009, 5:31

No ještě včera ty odkazy(návod k obsluze) fungovaly jinak bych ti je neposílal byly tam návody na všechny typy citroenů sám jsem na nich byl zkus hledat ve vyhledávači a co se týká konfortu máš pravdu toho místa hlavně pro moje tři děti ty si to nemůžou vynachválit akorát co se týká toho hluku mám taky problém ze zadu to nějak hučí a když jedu do zatáček tak to hučí více vidím to na výměnu ložisek.Moje 1.8 16V 85kw r.v.2000 :driv:
Xsara Picasso 1.8 16V 85kw r.v.2000
lumach
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pon 21. Sep 2009, 7:22
Bydlisko: Sedliště-F-M
Vůz: citroen xsara picasso 1.8 16V 85kw r.v.2000

Ďalší

Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia