Maličkosti...

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Maličkosti...

Poslaťod šíma » Sob 7. Nov 2009, 19:19

Mám několik skromných dotazů ke své "nové" Xarince :

1) Vnitřek pravého výdechu topení je částečně poškozený a zamáčklý dovnitř. Je ten rámeček nacvaknutý a dá se vypáčit a pak nějak opravit, nebo je to složitější (viz foto)?
2) Nesvítí mi tlačítka na ovládání předních oken (zadní ovládání oken od řidiče svítí, takže to asi dobře nebude). Dostanu se k nim přes popisovanou demontáž palubky, nebo je v tom nějaký háček?
3) Kolik je vlastně v palubce žárovek a jakých. Hlavní panel s tachometrem a otáčkoměrem vypadá tak na tři, ale raději bych to věděl přesně. Z elektrického schématu jsem to nějak nevyčetl.
4) Dají se sehnat odklápěcí víka schránek s loketní opěrkou v předních dveřích? Mám je v dost špatném stavu

Díky
Prílohy
100_6403.JPG
100_6403.JPG (132.56 KiB) Zobrazené 12207 krát
Xsarinka Brejček 1,9 TD stříbrná. Montovaná v únoru 1999 a v dubnu stejného roku začala polykat kilometry v Italském Rimini. V roce 2009 zavlečena do ČR, kde se jí posléze ujal jeden dobrý člověk.
šíma
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 110
Registrovaný: Pon 26. Okt 2009, 19:53
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsarinka Brejček 1,9 TD montovaná 2/99

Re: Maličkosti...

Poslaťod Rope » Sob 7. Nov 2009, 19:26

Dá se vypáčit, ale pokud by to nešlo , tak vyndej odkládací přihrádku, je to šest šroubků. Demontáž plasto a přístup k spínačům je jednoduchý, dva šroubky. žarovky v palubce nevím, typnul bych si pět-šest, ale nemáž v podpisu napsán rok výroby, pokud 2000 a výš tak už tam nejsou žárovky, ale ledky. Odklápěsí víčka se taky parkrát řešily, nejdou koupit samostatně, jen celý tapec, ale dá se to částečně opravit, vypáčením těch vlastních krytu, opravíš a dáš zpět, jen pozor v chladnu mají plasty tendenci praskat.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Maličkosti...

Poslaťod dokturek » Sob 7. Nov 2009, 20:07

ty mřižky na ventilaci jdou spatky nacvaknot kombinačkama ale opatrně jak psal rope zima tomu neděla dobře takže opravovat po někake delši jizdě
ještě dodam dělej to přes hadru nezustanou ti stopy po kleštich
xsara ll 1,6/16v čvrtek 23.8.2001 celkem slušna kara :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
dokturek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 986
Registrovaný: Sob 15. Nov 2008, 9:56
Bydlisko: Havířov
Vůz: xsara ll 1,6/16v 8/2001 motor-TU5JP4

Re: Maličkosti...

Poslaťod jan452 » Sob 7. Nov 2009, 20:56

Podľa fotky má u tej ventilácie zamáčknuté dovnútra aj ovládacie koliesko, takže bude musieť ten výduch ventilácie vybrať von celý. Postup je jednoduchý cez odkladaciu skrinku spolujazdca - tak ako napísal Rope. Zo zadnej strany už potom uvidí čo je potrebné naspäť zacvaknúť, aby to držalo pokope. V niektorých prípadoch pomôže už len trochu sekundového lepidla. (Nie na pohyblivé časti ale na spojenie obalu výduchu ventilácie ak sú zacvakávacie poistky oblámané).
Xsara Break 1,8i Exclusive - 98
Obrázok užívateľa
jan452
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 208
Registrovaný: Pia 19. Jan 2007, 18:29
Bydlisko: Zvolen - SR
Vůz: Xsara I Break, 1998, 1,8i 8v Exclusive

Re: Maličkosti...

Poslaťod Marek » Sob 7. Nov 2009, 22:46

U X1 je ve sdruženém přístroji na podsvícení a kontrolky dohromady asi 20ks žárovek, jsou tam bezpaticové 1.2W. Měnil jsem je po 10 letech provozu skoro všechny, byly zčernalé, s vyjímkou kontrolek, které moc často nesvítí (airbagy, ABS atd.). Kolik je jich ve středním panelu nevím, podsvícení spínačů oken mi taky asi nesvítí, ale kam se nedívám, to srdce nebolí... Zato nerovnoměrně podsvícený tachometr nebo nesvítící kontrolku světel nesnesu.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: Maličkosti...

Poslaťod šíma » Ned 15. Nov 2009, 21:14

Díky za rady, na tu palubku a mřížku se docela těším, ale ty loketní opěrky mě štvou. Zdá se mi, že pevná základna opěrky se skládá ze dvou na sebe nacvaknutých destiček (a na nich molitan s koženkou), kdy ta spodní má plastový pant, který je součástí celé schránky (takže sundat nejde) a ta vrchní by mohla jít teoreticky odpáčit, ale co s tím dál, v tom zatím jasno nemám...
Xsarinka Brejček 1,9 TD stříbrná. Montovaná v únoru 1999 a v dubnu stejného roku začala polykat kilometry v Italském Rimini. V roce 2009 zavlečena do ČR, kde se jí posléze ujal jeden dobrý člověk.
šíma
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 110
Registrovaný: Pon 26. Okt 2009, 19:53
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsarinka Brejček 1,9 TD montovaná 2/99

Re: Maličkosti...

Poslaťod Rope » Ned 15. Nov 2009, 21:28

Já osobně jsem to řešil tak , že tu pěnovku co je uvnitř jsem z kraje trošku odebral, a pak přilepil, napoprvé jsem neměl vhodné lepidlo a teplem se to zase rozšklebilo, napodruhé to bylo ok
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Maličkosti...

Poslaťod šíma » Ned 15. Nov 2009, 22:01

Tak teď jsem se pokoušel dostat k poškozenému výdechu topení krrz odkládací schránku a ouha, místo šesti šroubků jsem našel jen tři (ostatní jsou na vyklápěcím víku) a celá schránka vylezla ven jen asi o 2 cm, takže jsem se dovnitř nedostal. V čem je finta?!
Xsarinka Brejček 1,9 TD stříbrná. Montovaná v únoru 1999 a v dubnu stejného roku začala polykat kilometry v Italském Rimini. V roce 2009 zavlečena do ČR, kde se jí posléze ujal jeden dobrý člověk.
šíma
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 110
Registrovaný: Pon 26. Okt 2009, 19:53
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsarinka Brejček 1,9 TD montovaná 2/99

Re: Maličkosti...

Poslaťod Rope » Ned 15. Nov 2009, 22:25

Tři nahoře a tři dole pod tím koberečkem, je to tam vykrojené a musíš kob. odklopit.A bacha na lampičku, je ji třeba opatrně směrem zevnitř vypáčit a vysunout.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Maličkosti...

Poslaťod šíma » Uto 17. Nov 2009, 21:15

Ď.
Xsarinka Brejček 1,9 TD stříbrná. Montovaná v únoru 1999 a v dubnu stejného roku začala polykat kilometry v Italském Rimini. V roce 2009 zavlečena do ČR, kde se jí posléze ujal jeden dobrý člověk.
šíma
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 110
Registrovaný: Pon 26. Okt 2009, 19:53
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsarinka Brejček 1,9 TD montovaná 2/99

Re: Maličkosti...

Poslaťod šíma » Štv 19. Nov 2009, 21:00

Chci se o víkendu pustit do výměny žárovek v palubce, ale přece jen bych se chtěl ještě jednou ujistit o typu žárovek (X1 1,9 TD 1999). Ty bezpaticové, které jsem vyfasoval v krabičce s autem, jsem viděl v obchodě v provedení 1,2 W a 5 W (stejná velikost) a pak ještě o něco menší 1,2 W. Přece jen bych typoval na posvícení přístrojů silnější žárovky než do kontrolek. A nebo budu tu operaci dělat na parkovišti před OBI, abych mohl příslušné typy a počet rovnou koupit...
Xsarinka Brejček 1,9 TD stříbrná. Montovaná v únoru 1999 a v dubnu stejného roku začala polykat kilometry v Italském Rimini. V roce 2009 zavlečena do ČR, kde se jí posléze ujal jeden dobrý člověk.
šíma
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 110
Registrovaný: Pon 26. Okt 2009, 19:53
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsarinka Brejček 1,9 TD montovaná 2/99

Re: Maličkosti...

Poslaťod Cvrček » Pia 20. Nov 2009, 16:58

V přístrojovce jak na podsvícení,tak na kontrolky jsou ty menší celoskla 1,2W (označení W1,2W).
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Maličkosti...

Poslaťod šíma » Sob 21. Nov 2009, 21:00

Výdech topení opraven podle doporučení. Zítra jdu na žárovky v palubce.
Mimochodem moje auto má v kufu funkční měnič na šest CD. Jsem z toho úplně uvařenej!
Xsarinka Brejček 1,9 TD stříbrná. Montovaná v únoru 1999 a v dubnu stejného roku začala polykat kilometry v Italském Rimini. V roce 2009 zavlečena do ČR, kde se jí posléze ujal jeden dobrý člověk.
šíma
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 110
Registrovaný: Pon 26. Okt 2009, 19:53
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsarinka Brejček 1,9 TD montovaná 2/99

Re: Maličkosti...

Poslaťod Cvrček » Sob 21. Nov 2009, 21:09

Jo měnič je suprová věc. Akorát,když jsem ho sehnal,tak jsem ho místo do kufru dal pod sedadlo spolujezdce. Stává se,že Xsarku používám jako "náklaďák",tak by mi v kufru překážel.
A hodně zdaru s přístrojovkou!
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Maličkosti...

Poslaťod šíma » Ned 22. Nov 2009, 11:59

Tak sborka a rozborka palubky dopadla dobře až na to, že mi během operace zmizely postupně dva samořezy někde v útrobách vozu (snad to nevygeneruje nějaký problém). Já mám v přístrojovce 32 žárovek W1,2W a z toho 6 bylo přepálených.
Xsarinka Brejček 1,9 TD stříbrná. Montovaná v únoru 1999 a v dubnu stejného roku začala polykat kilometry v Italském Rimini. V roce 2009 zavlečena do ČR, kde se jí posléze ujal jeden dobrý člověk.
šíma
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 110
Registrovaný: Pon 26. Okt 2009, 19:53
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsarinka Brejček 1,9 TD montovaná 2/99

Ďalší

Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia