řazení

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Prevodovka - zle zaskakovanie rychlosti

Poslaťod mischo1990 » Ned 26. Nov 2017, 19:20

Zdravim Xsaraci.

Mam problem na mojej Xsare pri radeni rychlosti. Pomerne tazko zaskakuju nemusim to nejako moc silit ale nie je to ono. Pri spiatocke musim niekedy 3x vymacknut spojku aby tam vosla (pripada mi to ako radenie na starej Tatre - medziplyn :D :chrum: ) pravdepodobne bude nejake tiahlo povolene alebo vynatahane ze by ho asi trebalo vymenit vie mi niekto poradit co by to mohlo byt? - idem menit tlmice take by som to spravil rovno s tym ked uz bude na zdvihaku :)
mischo1990
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Sob 24. Mar 2012, 18:22
Bydlisko: HV
Vůz: Citroen Xsara Break 1.6i 99' + LPG 330 000km

Re: Prevodovka - zle zaskakovanie rychlosti

Poslaťod betom » Ned 26. Nov 2017, 20:27

Zkus vyměnit převodový olej. Někdy to pomůže. V jakém stavu je spojka? Vypíná dobře? Můžou to také být velké vůle v převodu z řadící páky, nebo vadné synchrony. 8)
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: Prevodovka - zle zaskakovanie rychlosti

Poslaťod baffy » Ned 26. Nov 2017, 21:06

Vylágrované tiahla ,sú tam tri ,alebo vylágrovaný tiangel ,to je taká gumenná gulička v kulise ,alebo obidve možnosti. Vylúčiš ich asi jednoducho,pri zaradení rýchlosti by mala byť páka pevná a nebehať hore dole. Poprípade jeden mykať rýchlostkou a druhý nech pozerá na vstup tiahla do prevodovky. Ak sa bude pohybovať synchronne je to ok ,v prípade že to bude opozdené je problém v tých veciach čo som písal vyššie.Samozrejme olejom nič nepokazíš.No a na záver synchróny.
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Prevodovka - zle zaskakovanie rychlosti

Poslaťod mischo1990 » Pon 27. Nov 2017, 16:25

Sevas baffy. Sry nehladal som nejaky topic o řizení :roll:

Paka v zaradenej polohe drzi dobre. Nebeha. ide skor o to ze vsetky rychlosti nejak horsie zaskakuju. Nie je to nejaky velky problem ked o nom viem ale ked do toho sadne niekto iný tak niekedy nezaradi a snazi sa znejakej ,,pol,, rychlosti vystartovat z krizovatky :D Ani v neutrali nema paka volu takze v uvolnených blokoch alebo klboch riadiacej paky by som problem nevidel (menil som minuly rok na felicii komplet radiacu paku aj s tiahlami a tie boli vyslahane naporiadok) takze tuto problem nevidim. Prevodovka je tiez OK. Skusim vymenit ten olej a potom budem vidiet)
mischo1990
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Sob 24. Mar 2012, 18:22
Bydlisko: HV
Vůz: Citroen Xsara Break 1.6i 99' + LPG 330 000km

Re: řazení

Poslaťod Tlapa » Ned 26. Júl 2020, 8:03

Ahoj, po výměně spojky mi jde dost špatně řazení. Spojka je ok, ale asi se něco hnulo v tom plastovém uložení řazení (na obrázku na straně 1 je to č.5 - ta koule). Zkoušel jsem pevnost a vůli všech tří táhel a jsou ok. Pro jistotu jsem je všechny promazal, včetně spoje řadící tyče a páky pod autem. Řazení jde krásně volně, ale občas se to někde kousne a nejde dozařadit 2, 3, 4 - většinou při podřazování. Cestou na chalupu jsem náhodou potkal kamaráda mechanika a když jsem v autě řadil a on sledoval táhlo v motoru, tak říkal, že ty tři táhla jsou ok, ale je vůle právě v číslu 5. A to je asi ten důvod proč někdy řadí úplně krásně a někdy prostě nedoskočí a musím buď přes jinou rychlost a pak tu co chci anebo s více vyšlápnutím spojky.
A chci se zeptat - hledal jsem na netu ten bazmek - je to ono? https://www.automobilovedily24.cz/metalcaucho/8642481
Podle OEM čísla mi to sedí, i motorizace, ale raději se zeptám, než objednám. Pokud to někdo může skouknout tak můj VIN je: VF7N1KFW173265104
Díky moc
Obrázok užívateľa
Tlapa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Štv 9. Dec 2010, 22:40
Bydlisko: Liberec
Vůz: Xsara II 1.4i, r.v. 2001, VF7N1KFW173265104

Predchádzajúci

Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia