Objem nádrže 2.0 HDI?

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Objem nádrže 2.0 HDI?

Poslaťod Jandera » Str 5. Dec 2012, 18:33

Ahojte,

Dnes som do picassa natankoval 61,4l nafty. Toto cislo je mi dost podozrive kedze aj v tejto debate aj inde na internete sa spomina objem maximalne 60l. A to som presiel mozno 10km potom ako auto prestalo ukazovat dojazd - predtym ukazovalo este 40km. O to cudnejsie mi to pride preto, lebo viac ako 53l som nikdy nenatankoval a to som mal obcas uz celkom uzko.

Otazka znie, je taketo mnozstvo realne natankovatelne do xsary picasso, 2003, 2.0HDI? Ak nie, moze byt chyba niekde v nadrzi(tecie?) alebo idem rovno pisat podnet na metrologicky urad a cerpadlo mi veselo nauctovalo +10l?

Ak mate niekto podobnu skusenost, velmi by mi to pomohlo, vdaka
Jandera
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str 5. Dec 2012, 18:25
Bydlisko: Bratislava
Vůz: Xsara picasso, 2.0 hdi, 66kw, 2003

Re: Objem nádrže 2.0 HDI?

Poslaťod Axel » Štv 6. Dec 2012, 9:28

Moje maximum je nieco tesne cez 58 litrov, ale to som uz siel k pumpe viacmenej na vypary. (zhasnutie poslednej kontrolky je vraj este cca 6 litrov paliva, presiel som na to vtedy skoro 60km).
Tankujem do prveho cvaknutia pistole (co je sice poriadne nespolahliva metoda, no po hrdlo to pchat odmietam), takze nejake tie litriky by este napchat sli.
Podnet na metrologiu kludne posli, aspon si vykazu cinnost a ty budes mat pokojny spanok aj dalsie tankovanie na tejto pumpe :-0
Cestami aj necestami @ Obrázok
Necestami aj cestami so Skautom pod zadkom @ Obrázok
Axel
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 520
Registrovaný: Uto 16. Feb 2010, 14:18
Bydlisko: Slovensko, Kosice
Vůz: Xsara Picasso Spec 1.6 benzin 70kW rok 2005 + EX Xsara Picasso Exclusive 2.0 HDi 66kW rok 2002

Re: Objem nádrže 2.0 HDI?

Poslaťod Taz1976 » Str 16. Jan 2013, 16:23

Těch 62l je realita , ale to musíš jet už jen na výpary. Teď sem tankoval 55l a ještě mi svítila poslední kontrolka. Jinak zkušenost mám že na nulu dojedeš i 100km, lae musíš jet klidně. Někde jsem četl že ten ukazatel u Xsar je celkem nepřesný a že ukazuje +- 50km na dojezd.
Taz1976
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Str 16. Jan 2013, 16:13
Bydlisko: Dolní Němčí
Vůz: Citroen Xsara Picasso , 2.0 HDI

Predchádzajúci

Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia