Přenos vibrací do řadící páky...

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Přenos vibrací do řadící páky...

Poslaťod lafet » Štv 18. Feb 2010, 7:07

Zdravím všechny Xsaráky.
Nedávno jsem si všimnul, že při zrychlení, nebo brždění motorem se mi přenáší vibrace do řadící páky, pokud ji držím v krajní poloze. Jde o jakýsi mechanický ráz. Čím by to mohlo být? Silenbloky? ...? Díky všem. Pavel
lafet
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Ned 11. Jan 2009, 2:02
Bydlisko: České Budějovice
Vůz: Xsara Picasso 1.8i r.v. 2000

Re: Přenos vibrací do řadící páky...

Poslaťod mio » Štv 18. Feb 2010, 19:36

JJ určitě uložení motoru , nebo to může být i homokinetický kloub ale to by byly cítit rázy i do řízení (volantu) ,nebylo by to jen v řadičce cítil bys to i pod "zadkem".
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Přenos vibrací do řadící páky...

Poslaťod lafet » Pia 19. Feb 2010, 7:15

...Do řízení se nic nepřenáší. Je to cítit jen v řadící páce, pokud ji v kulise přitisknu na doraz. Pak při sundání nohy z plynu nebo sešlápnutí plynu, prostě při prudším zrychlení cítím jakési škubnutí v řadičce. Všimnul jsem si toho i u jiných aut. Myslel jsem si, že to bude v uložení motoru. To tedy asi znamená silenbloky, nebo se pletu? Jak je co nejjednodušeji vyměnit? Nehrozí tímto provozem nějaké nebezpečí?
Děkuji, Pavel
lafet
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Ned 11. Jan 2009, 2:02
Bydlisko: České Budějovice
Vůz: Xsara Picasso 1.8i r.v. 2000

Re: Přenos vibrací do řadící páky...

Poslaťod mio » Ned 21. Feb 2010, 14:53

Být tebou tak bych to nijak neřešil jestli nepociťuješ větší rány do řízení nebo do karoserie při akceleraci nebo při brždění motorem. Pokud máš chuť vyměn silentbloky ale vážná závada to určitě není , není to nový vůz takže nějaká ta vůle a přenos vibrací se vždy najde.Jen jednu věc která je snad v každé příručce k novému automobilu , ruka řidiče by neměla být na řadičce ponechána delší dobu než je zapotřebí k přeřazení rychlosti.Pokud si někdo "vozí" ruku na řadičce (zlozvyk) poškozuje tím kulisu a celý mechanismus řazení.To samé je tam i o noze na spojkovém pedálu.
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI


Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia