Zplodiny v kabině

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Zplodiny v kabině

Poslaťod Kilmore » Uto 11. Máj 2010, 13:17

Ahoj, řeším poněkud otravný problém. Koupil jsem si v zime Xsaru kupé r.v. 98 1.9TD, přes pár problémů daných už značnou únavou stroje jsem vcelku byl spokojen, dokud se venku neoteplilo. Potíž je v tom, že jakmile otevřu okno, přední, zadní, střešní, jsou uvnitř velice intenzivně cítit spaliny. Pamatuji se, že kdysi u Wartburgu, mého prvního auta, to bylo obvyklé při otevřených oknech při rychlostech nad 100 km/h. Tam jsem si ale říkal, že zřejmě neměli v DDR tunel. U Xsary by to ale už být normální nemělo, navíc se to projevuje u rychlostí podstatně nižších, zhruba od 40-50 km/h výše. Díval jsem se na těsnost výfukového potrubí, ale díry jsem nenašel a spoje se zdály výrazněji nefoukat (za běhu jsem to prohmátl).

Protože to nemá klimatizaci, skoro se bojím ,že bude pro mne auto v létě naprosto nepoužitelné :(
Kilmore
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned 21. Feb 2010, 14:38
Bydlisko: Plzeň
Vůz: Xsara 1.9TD

Re: Zplodiny v kabině

Poslaťod snoopy » Uto 11. Máj 2010, 15:20

a kouka jsi i na těsnost výfuku ještě v motoru (před katem, těsněni mezi parohama a motorem...)? Zezadu z výfuku se ti tam spaliny za jízdy nedostanou... leda bys měl model ala "česká soda"
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Zplodiny v kabině

Poslaťod mio » Uto 11. Máj 2010, 16:09

Může být vymačkaný těsnící kroužek mezi turbem a prvním dílem výfuku s katem (kolenem).Ale nemusí to být výfuk! Občas se stává že teče těsnění pod víkem hlavy válců , stéká to rovnou na sací a níž na výfukové potrubí a je cítit spálenina.Stačí odmontovat intercooler a mrknout za víko jestli je na potrubí olej.Pak jen vyměnit těsnění a umýt motor od oleje.
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Zplodiny v kabině

Poslaťod Kilmore » Pia 21. Máj 2010, 11:01

Díky moc, zkusím se podívat lépe a dám vědět, v čem byl zakopán pes. K.
Kilmore
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned 21. Feb 2010, 14:38
Bydlisko: Plzeň
Vůz: Xsara 1.9TD


Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia