Chrastění ventilů při rozjezdu?

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Chrastění ventilů při rozjezdu?

Poslaťod MrQef » Ned 4. Júl 2010, 11:52

Zdravím,

mám dotaz, jestli někdo neví o co se jedná, či se mu to taky nestalo. To, co chci vyřešit, se děje vždy při rozjezdu, pokud dám plyn tak na 1400 ot a pouštím spojku. V tu chvíli, kdy spojka přenáší nejvíc síly a auto se rozjíždí, tak něco v motoru chrastí, zní mi to, jako když na škodovkách při rozjezdu kvůli nízkým otáčkám chrastily ventily. Tipuju, že u mé Xsary je to stejný úkaz, jako jsem popisoval. Doufám, že mi neporadíte vyšší rozjezdové otáčky, nebaví mě po Praze na semaforech točit 2000 na rozjezd :)

Díky za jakýkoliv názor a přeju pěkný dny volna
MrQef
 

Re: Chrastění ventilů při rozjezdu?

Poslaťod dokturek » Ned 4. Júl 2010, 13:39

jestli si si jisty že to jsou ventily tak bych možna vyzkoušel jiny olej.mě tohle dělalo na oplu při plne sintetice po vyměně na polosintetiku cvrčci zmizely
zaleži co použivaš za olej?
xsara ll 1,6/16v čvrtek 23.8.2001 celkem slušna kara :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
dokturek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 986
Registrovaný: Sob 15. Nov 2008, 9:56
Bydlisko: Havířov
Vůz: xsara ll 1,6/16v 8/2001 motor-TU5JP4

Re: Chrastění ventilů při rozjezdu?

Poslaťod MrQef » Ned 4. Júl 2010, 14:39

Díky za rychlý poznatek :wink: Používám 10W40... Měl bych do 1,8i 66 kW zkusit něco jinýho? Už jsem na foru o olejích do tohodle motoru četl dost, ale i různý nezávislý mechanici mi řekli spíš 10W40.
Hlavně olej mě vůbec nenapadl, jestli je to tím, tak může na to mít možná vliv i to, že mám na rysce půlku?
MrQef
 


Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia