Tak jsem právě koupil Xsaru

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Tak jsem právě koupil Xsaru

Poslaťod urby89 » Štv 12. Aug 2010, 13:12

Zdravím vás všechny,
je tomu pár dnů co jsem si koupil Xsaru... Byl to trošku skok od mého fáčka, ale každopádně ted už patřím mezi vás. Než jsem jí koupil byl jsem s ní na prohlídce a u mechanika a ten mi řekl ty nejdůležitější závady co jsou potřeba opravit. A tak bych vás chtěl požádat o nějaké typy, obchody, ceny, zkušenosti. Abych to dal doukupy. Takže můj stav je následující :

Citroen Xsara Break (Atractive) 1,6i 16v , rok. výroby 2005 , najeto 90,5 tis. kilometrů... koupeno od firmy ve které pracuji, takže jistota kilometrů, stavu atd.

Moje problémy sou následují :

- dostal jsem pouze jeden klíček, což není zásadní ale problém to je (kde nový ? tak aby mi neukradli za týden auto i DO a za rozumnou cenu ?)
- zadní kotouče i destičky sou po smrti ..(Jakou vzít značku ? a kde ?)
- auto táhne do prava (levý přední čep je vymletý ? může to být tím) ?
- v kolika tis. se mění rozvoďák? (ještě nemám výpis ze servisu a serviska je odflákla)
- nějaké typy na zimní gumy ? (podotýkám že jsem z Vysočiny)
- chybí mi tam spodní hlavní kryt motoru...ale ten se prý nedával už ve výrobě, říkali v servisu....

Díky za každý rady a tipy.
urby89
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv 12. Aug 2010, 12:48
Bydlisko: Žďár nad Sázavou
Vůz: Citroen Xsara Atractive Break, 1,6i 16v, Benzin, 2005

Re: Tak jsem právě koupil Xsaru

Poslaťod MP » Štv 12. Aug 2010, 19:24

Konečně někdo z Vysočiny. Vítej !
Klíč ( bez DO ) ti zhruba za tisícovku udělají v kdejakém "lepším" klíčařství ( či jak se ta provozovna jmenuje ) . Načtou si čip od imobilizéru z původního klíče , vybrousej novej klíč a pak nahrajou čip ( zhruba postup ) . S klíčem s DO je to složitější , nevím přesně jak a co potřebuješ ( to jsem neabsoloval ) , ale musíš do Citroënu a hlavně to bude x-krát dražší .
Kotouče , desky , i ten vymlácenej čep , nebo cokoliv jinýho jsem kupoval vždy v AUTO KELLY nebo Meteoru . Vždy mi nabídl od více výrobců , v různých cenových relacích . Nejdražší neznamená nejlepší , ale většinou jsem vzal to dražší ...
Rozvoďák u benziňáku nevím ( já měl TD ).
Zimní gumy - na Xsaře jsem měl Polaris od Barumu , i Matadory MP ( myslím 59 Silika ) . Barumky tragédie , Matadory o fous lepší . Kdybych měl Xsaru dál tak bych na zimu koupil Sava Eskimo S3 ( ty jsem měl ve více sadách na Fáčku i Feldě a neměl jsem jim co vyčíst ) , nebo bych koukl na Pneu Vraník Green Diamond ( http://www.pneuvranik.cz/zimni-pneu.php ) - momentálně hledám nějaký zimní v 205/65-R15 a ty ve Vraníku nedělaj .
Kryt motoru jsem taky neměl , a ani mě nechyběl , aspoň se líp měnil olej .
Tak ať slouží ...
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Tak jsem právě koupil Xsaru

Poslaťod Škopek » Štv 12. Aug 2010, 19:45

Zdravím
Taky tě tu vítám.K tomu klíči - u Xsary II to není tak jednoduché jak píše MP musí se spárovat s BSI více k tomuto tématu najdeš když použiješ Hledat.
Xsara 2.0 HDI 66 Kw hatchback do provozu 3 ledna 2003 u frantíků - XSARA - dobrá volba
Obrázok užívateľa
Škopek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 839
Registrovaný: Sob 8. Nov 2008, 17:36
Bydlisko: Mariánské Lázně
Vůz: Xsara 2.0 hdi hatchback 66Kw nafta 2002

Re: Tak jsem právě koupil Xsaru

Poslaťod MP » Štv 12. Aug 2010, 20:07

No jo ... r.v.05 ... jsem se ani nezamyslel . No pro mě je pořád BSI "cizí slovo" :wink:
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Tak jsem právě koupil Xsaru

Poslaťod urby89 » Štv 12. Aug 2010, 20:14

Díky chlapy za rady, když to tak čtu, tak to vidím pro začátek na samotnej klíč abych to otevřel a nastartovat...a kdyby už na něj došlo pořeším DO...to by neměl být snad problém...Můžete mi poradit nějaký tipy a problémy...co se mi nejdřív vysere, potažmo vysere na tom autě? :D nejsem optimistista
urby89
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv 12. Aug 2010, 12:48
Bydlisko: Žďár nad Sázavou
Vůz: Citroen Xsara Atractive Break, 1,6i 16v, Benzin, 2005

Re: Tak jsem právě koupil Xsaru

Poslaťod MP » Štv 12. Aug 2010, 20:26

Nebuď pesimista , hned takhle na začátku . Samozřejmě se může vys... cokoliv , ale já jsem na své Xsaře řešil ( pokud nepočítám prasklou hlavu , asi mojím zapřičiněním ) jen výměnu spotřebního materiálu ( čepy , kotouče , destičky , kosti , uložení ramen , baterka , střední díl vejfucku ) ... měla už taky najeto 200 000 km , a výměnu filtrů a olejů . Počítej s repasí zadní nápravy . Vzhledem k bydlišti doporučuji pak zajet do Humpolce , máš to kousek a maj v tomto oboru dobré ohlasy . A když náhodou nějakej problémek přijde , tady ti jistě někdo poradí a pomůže .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Tak jsem právě koupil Xsaru

Poslaťod vena garážmistr » Štv 12. Aug 2010, 21:21

TO MP: koukal jsem na ty pneu Vraník má zajímavé ceny jen ty gren diamod jsou cenově srovnatelné z levnější novou pneu ale ty "kamínky" v běhounu můžou podle mě udělat dost. Budu to muset probrat s gumařem co on nato. Protektory jsem jezdil na 120.V práci je jezdíme na busech pořád nová pneu je moc drahá.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Tak jsem právě koupil Xsaru

Poslaťod Hubi » Štv 12. Aug 2010, 21:58

Co se týče rozvodů, tak výrobce udává po 120 000 kilometrech. Já měl celkem solidně dodržovanou servisku a měnil jsem to na nějakých 117 000 kilometrech.

Gumy? Máme na naší Xsarušce, která je krom výbavové verze, naprosto stejná s tvou, Barum Polaris II a jsem spokojen. Ale záleží také, kolik a jak toho v zimě najezdíš. Zda jezdíš do hor či dokonce do Alp a podobně. Na běžné ježdění, což je i můj případ, jsou Barumky zlatá střední cesta. Jak kvalitou, tak cenou. Né z mé zkušenosti, ale na Savy jsem slyšel také dosti chvály. To ti tu jistě potvrdí Hrnča, který je má vyzkoušené na svém lvíčeti.

Kryt pod motorem také nemám a vůbec mi tam nechybí. Než vyhodit nějakou tisícovku za takový kus plastu, jsou důležitější věci.

Vystřelovací klíček včetně dálkového ovládání jsem si nechával dělat přímo v Citroen servisu a jelikož jsem neměl kartičku s kódem, vyšel cca na 3 000,-

Jinak tě tu také vítám a přeji spoustu šťastně najetých a ničím nerušených kilometrů.
Obrázok
Citroën Xsara II break, 1.6 16V EXCLUZIVE, r.v. 2001
Peugeot 807, 2.0 HDI 100kW, EXCLUZIVE, r.v. 2007

Citroën Xsara II liftback, 1.6 16V CHRONO, r.v. 2003 - stále u našeho domu, pane říká tatíkovi
Obrázok užívateľa
Hubi
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1481
Registrovaný: Uto 3. Feb 2009, 16:08
Bydlisko: Benešov nad Ploučnicí
Vůz: Xsara II break, 1.6 16V EXCLUZIVE, rv. 2001

Re: Tak jsem právě koupil Xsaru

Poslaťod Cvrček » Štv 12. Aug 2010, 22:15

Véno,tak to je podobné asi všude. Když jsem dělal v předchozí práci,kde pro nás jezdili kamiony ČSAD Liberec,tak jezdili taky na protektorech. Protože jak tvrdili i sami šoféři,protektor je lepší,než zasr**ej celoročák. :D

urby89,vítej na fóru a gratuluju ke koupi. Co se týká klíče s dálkou u Xsarky s BSI,tak pokud máš kartu s kódem,tak to tak těžké není. Ale cena je snad někde okolo trojky.
Co se týká brzd,tak vím o jednom zdejším členovi s Breakem 1,6 16V,který kupoval ATE. Jak kotouče,tak desky. A vím,že je spokojený. Nejdřív dělal předek a pak bral zadek stejné značky.
Co se týká rozvodů,tak ty by se měli dělat kolem 120,nebo 140 tisíc km.
A ten dekl pod motorem. No,na Breaku jsem ho neměl. A nijak jsem necítil,že by to něčemu vadilo. Teď na hrbatý ho mám. Mé postřehy jsou spíš takové,že mi brání k přístupu k motoru a pokud mi začne něco kapat,tak to po tom krytu bude moset stéct,abych si toho všiml. No,ikdyž,dneska jsem si všimnul,že ho mám nějakej popraskanej. Jak teď tady u nás máme problémy s vodou,tak jsem ho někde dojeb*l...

PS: Koukám,že Hubi zapomněl na své brzdy,když už psal ve stejnou dobu zde odpověď. :mrgreen:
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Tak jsem právě koupil Xsaru

Poslaťod Hubi » Pia 13. Aug 2010, 8:56

To má Cvrček pravdu, úplně jsem zapoměl na tvůj dotaz ohledně brzd. Značek je hodně a každý radí dle svých zkušeností. Já mám brzy na naší Xsarušce kompletně od ATE. Je to dražší, ale kvalita je velice vysoká. S mým stylem ježdění a počtem kilometrů, které za rok najezdím (13-15 tis. km) mi nejspíš přežijí celou Xsarušku :) Maník, co dělá u nás v mototechně dost kladně hodnotil značku TRW, je to značka, která dodává i do prvovýroby, takže to nebude žádná šitka. Má prý kompletní podvozek od této značky na svém Pikasu a je také spokojený. Je fakt, že jsem na základě jeho hodnocení a zkušeností měnil kosti stabilizátoru TRW a pohoda. Čekají mě čepy ramen a určitě zkusim opět tuto značku.
Obrázok
Citroën Xsara II break, 1.6 16V EXCLUZIVE, r.v. 2001
Peugeot 807, 2.0 HDI 100kW, EXCLUZIVE, r.v. 2007

Citroën Xsara II liftback, 1.6 16V CHRONO, r.v. 2003 - stále u našeho domu, pane říká tatíkovi
Obrázok užívateľa
Hubi
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1481
Registrovaný: Uto 3. Feb 2009, 16:08
Bydlisko: Benešov nad Ploučnicí
Vůz: Xsara II break, 1.6 16V EXCLUZIVE, rv. 2001

Re: Tak jsem právě koupil Xsaru

Poslaťod Hrnča » Pia 13. Aug 2010, 17:33

1.6 16v kryt pod motorem nemá z výroby. Na Lvíčeti ho taky nemám. Je to dá se říct normální u benzíňáků. K brzdám: já volil Feroda. Než mi Sára umřela, tak jsem neměl výhrad. Každopádně já osobně je beru za rozumný střed. Pneumatiky, jak psal Hubi, mám Savy. Jsem nad míru spokojen. Ovšem nejezdím v horách, ale u nás na placce. Ikdyž minulá zima byla taky solidní. Nikde mě nenechali. Už mám druhou sadu. Přítulkyně je má na feldě a tam jsou taky moc fajn. Za ty prachy. O klíčku psal Hubi, čep by mohl něco způsobovat, ale klidně bych ještě zkusil udělat geometrii. Rozvody když uděláš, tak tím nic nezkazíš. Ikdyž km sedí a mají se dělat po 120 000km nebo po šesti letech. Jestli se nepletu.
Takže vítej a přeji hodně šťastných km bez problémů a blbců na silnici...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Re: Tak jsem právě koupil Xsaru

Poslaťod dokturek » Pia 13. Aug 2010, 17:38

pokud auto jezdilo kratke trasy a město je interval vyměny zkracen na 90 tkm aspoň tak jsem byl informovan
xsara ll 1,6/16v čvrtek 23.8.2001 celkem slušna kara :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
dokturek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 986
Registrovaný: Sob 15. Nov 2008, 9:56
Bydlisko: Havířov
Vůz: xsara ll 1,6/16v 8/2001 motor-TU5JP4

Re: Tak jsem právě koupil Xsaru

Poslaťod řepák » Sob 14. Aug 2010, 7:29

Kotouče sem dával cca před měsícem , Brembo a desky Textar-y
Bomba !
viewtopic.php?f=52&t=7585
Zimní pneu Kleber , jen ty nejlepší .
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Re: Tak jsem právě koupil Xsaru

Poslaťod romco911 » Uto 25. Okt 2011, 19:25

Zdravim, som cerstvým majitelom Xsary 2,0 16V VTS r.v. 2001, nabehanych cca 154 000 km

poreboval by som radu od majitelov takychto aut .... co mu mam dopriať???

aky olej? davali tam Castrol SLX Profesional 5w-40 a neviem ci nemam prejst radsej na Total quartz 9000 5w-40 (aj ked neviem preco Castrol, ked to bolo servisovane v original Citroen servise)

aké mi odporučate sviečky ? rozvod bol meneny pri 128 000 km ale o svieckach nie je ziadna zmienka v servisnej knizke, tak ale hadam ich menili....... :roll:

musím meniť aj kotuče, lebo su zvlnene a uvažujem nad drážkovanými ATE, alebo Brembo kotúčmi

Tiež riesim zimné gumy na aute su letne 205/50/R15 ale na zimu som objednal 195/55/R15 alebo uvazoval som aj nad 185/55/R15, čo tam obúvate na zimu Vy?

Neviem, ci mi nahodou nieco necvaka alebo proste nevidava nejake zvuky bud z prevodovky, alebo z difernciálu? je to normalne???


Poprípade vaše odporúčania a rady, na čo si mám dať pozor, čomu venovať vačsiu pozornosť, alebo čo sú choroby tohto auta?

máte niekto skúsenosť s týmto motorom a sekvenčným LPG ? Za odpovede ĎAKUJEM :driv:
romco911
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Uto 25. Okt 2011, 19:03
Bydlisko: Poprad, Slovenská Republika
Vůz: Citroen Xsara 2,0 16 VTS, r.v. 2001, koža......... XM 2,O i r.v. 1991

Re: Tak jsem právě koupil Xsaru

Poslaťod vena garážmistr » Str 26. Okt 2011, 17:19

Vítej mezi námi, ohledně pneu dost je v předešlích příspěvcích tady nebo použij tlačítko hledat pneu se tady řešily dost takže se určitě dovíš co budeš potřebovat a v podstatě na všechny Tvoje dotazy se dají odpovědi najít použitím tlačítka hledat. Plynařů tady pár taky je takže myslím že jsi na dobré adrese
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Ďalší

Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia