Čipovat či nečipovat motor 1,4 HDI

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Čipovat či nečipovat motor 1,4 HDI

Poslaťod krakonos » Pon 21. Feb 2011, 12:23

Nazdar chlapi,
1.4 hdi mám asi 3 roky (jak si správně vzpomněl Baffi, kterého tímto pozdravuji) a najel jsem cca 60 tis. km. Pořídil jsem ho jako náhradu za 1.9d.
Jízda s ním je pohodová a i poměrně svižná a přiklonil bych se k názorům Klekiho a Cicka71. Motor 1.9d v předchozí Xsaře jsem pořídil z důvodu dobrých
zkušeností s motorem 1.9d, který jsem měl předtím v ZX a zároveň jsem měl trochu obavy z 2.0 hdi co se týká spolehlivosti a tím i případných nákladů
na opravy. Proto jsem i dál koupil 1.4hdi na který jsem v podstatě nezjistil žádné negativní ohlasy a zatím myslím, že jsem udělal dobře. Co se týká čipování,
také jsem se poohlížel po možnostech, ale nakonec z obav že bych si u solidně fungujícího motoru přidělal nějaké problémy, jsem se na to vybodnul.
Kdo má závodní sklony by měl asi koupit něco jiného, ale mě staršímu pánovi to stačí. Nevím kolik toho s 1.4 hdi najezdil škopek, vzhledem k názorům které
tady napsal, ale v Hrádku se mohl s mojím autem projet. Pokud chcete nějaké názory na čipování podívejte se na forum Peugeot 206, kde byly
zkušenosti majitelů aut které očipovali. Motor 1.4 hdi 16v/66 kW má turbo s variabilní geometrií lopatek a montoval se pouze do C 3 (asi nějaká ostřejší verze). Že by byl v jiném Citroenu nebo Peugeotu jsem nezjistil. Něco málo o zkušenostech s 1.4hdi najdete i mojích příspěvkách na fóru (moc jich není, nerad píšu).
krakonos
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pia 19. Feb 2010, 12:44
Bydlisko: Trutnov
Vůz: Xsara II break, 1.4hdi

Re: Čipovat či nečipovat motor 1,4 HDI

Poslaťod Škopek » Pon 21. Feb 2011, 15:11

Zdravím
Myslím,že máme pravdu oba,je to motor na pohodovou jízdu a čip s toho závoďák neudělá. :driv:
Xsara 2.0 HDI 66 Kw hatchback do provozu 3 ledna 2003 u frantíků - XSARA - dobrá volba
Obrázok užívateľa
Škopek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 839
Registrovaný: Sob 8. Nov 2008, 17:36
Bydlisko: Mariánské Lázně
Vůz: Xsara 2.0 hdi hatchback 66Kw nafta 2002

Re: Čipovat či nečipovat motor 1,4 HDI

Poslaťod blaaha » Pon 6. Feb 2012, 20:32

Zdravím , mám Xsaru 1,4Hdi, asi 1,5 roku, z toho půl roku chipnutá, poznat to je je to určitě živější, a tam kde sem dřív v kopcích řadil za 4, jedu vpohodě dál za 5, i s obsazeným autem a o to šlo především...co se týká životnosti, zatím sem na chipu najel asi 8000 a zatím nic, tak doufám, že to nezakřiknu...
blaaha
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 6. Feb 2012, 20:24
Bydlisko: Rýmařov
Vůz: Xsara break 1,4 Hdi

Re: Čipovat či nečipovat motor 1,4 HDI

Poslaťod zlj » Uto 7. Feb 2012, 16:06

A co spotřeba?
Obrázok užívateľa
zlj
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 392
Registrovaný: Pia 25. Dec 2009, 21:50
Bydlisko: Pacovsko
Vůz: citroen xsara 1.4i benzín 2002 a C3 1.4HDI 2007

Predchádzajúci

Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron