Ztráta klíčů

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Ztráta klíčů

Poslaťod jardajuzik » Str 18. Máj 2011, 12:54

Ztratil jsem klíče na xsara 02 2.0hdi 66kw. Co mám dělat? Auto je odemčené. Vyjde to draho?
jardajuzik
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Str 28. Apr 2010, 0:08
Bydlisko: Čistá u Litomyšle
Vůz: Xsara 2.0 HDI 90

Re: Ztráta klíčů

Poslaťod Hrnča » Str 18. Máj 2011, 13:09

Pokud seženeš sadu zámků od někoho, kdo to tahá, tak by nemuselo. Když pojedeš do autorizovaného servisu, tak to bude raketa. Sada zámků, nakódování....
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Re: Ztráta klíčů

Poslaťod viteon » Str 18. Máj 2011, 13:10

neudělá někdo klíč podle zámku? Chip by se ale musel asi spárovat v Citroenu - jen úvaha
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Ztráta klíčů

Poslaťod Pety » Str 18. Máj 2011, 15:22

Klíč by měl jít dát udělat podle kódové kartičky nebo podle VIN. Ovšem pokud jsi to ztratil někde blízko bydliště, tak je to riziko, nálezce bude chodit a zkoušet dálkáč.
307SW 2007, 1.6 16V 80 kW benzin
Obrázok užívateľa
Pety
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 500
Registrovaný: Ned 6. Sep 2009, 10:26
Bydlisko: Chomutov
Vůz: Peugeot 307SW 2007, 1.6 16V 80 kW benzin

Re: Ztráta klíčů

Poslaťod Škopek » Str 18. Máj 2011, 19:11

Zdravím
S kartíčkou v citroenu do 2500 kč
Bez kartičky podle vin do 4000 kč
Poprvé stačí s velkým techničákem do citroenu,pak počkáš až frantici pošlou klíč a potom musíš přijet s autem aby ti klíč spárovali přes diagnostiku.
Xsara 2.0 HDI 66 Kw hatchback do provozu 3 ledna 2003 u frantíků - XSARA - dobrá volba
Obrázok užívateľa
Škopek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 839
Registrovaný: Sob 8. Nov 2008, 17:36
Bydlisko: Mariánské Lázně
Vůz: Xsara 2.0 hdi hatchback 66Kw nafta 2002

Re: Ztráta klíčů

Poslaťod dukoz » Štv 19. Máj 2011, 6:47

Pokud máš v citroenu dobré vztahy nebo pokud tam jezdíš alespon na jarní prohlídku, bylo by od nich "slušné", aby ti kód dali ZDARMA.
Oni ho totiž jsou schopni zjistit podle VIN přímo v servise (vlastní zkušenost - 2x). Kartička oficiálně 1500,-Kč, ale v podstatě používáš jen 4-místný kód uvedený na kartičce. Jinak cena klíče + nakódování opravdu skoro 2500,- (klíč 994,20 + kodovaní cca 1300,-) Někteří výrobci klíčů (živnostníci) umí nový klíč i s nakódováním za 1800,-Kč, tak bych asi zkusil klíč z citroenu a domluvit u živnostníka jen nakódování - určitě to celkově vyjde levněji. Nebo zjisti, jestli to umí udělat celé bez vzoru, jen podle zámku..........
PRODANÁ Xsara II 1,6 16V Exclusive, automat AL4, klima, ABS, parkovací senzory, tažné, 2003 8,3 l / 100 km
V DEPOZITU Xantia II 2.0HDi 80kW Break Exclusive, Hydroactive 2, klima, ABS, kůže, 1999 5,5 l / 100 km
TOYOTA Yaris 1,33 vvti MMT5, 2008 6,3 l / 100 km
dukoz
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pon 31. Jan 2011, 13:27
Bydlisko: okr. Přerov
Vůz: xsara 1,6 16V automat, Xantia 2.0HDi break

Re: Ztráta klíčů

Poslaťod Cvrček » Štv 19. Máj 2011, 7:24

Znám v Liberci dobrého a hodně šikovného pána,který se zabývá výrobou klíčů (v oboru je celý život a je už skoro v důchodcovským věku; pro liberecký:má prodejnu na ulici 5.května) a když se mi u Breaku podělal zámek ve víčku nádrže,tak jsme se domluvili a přinesl jsem mu jiné víčko a on mi podle mého klíče ten jiný zámek přestavěl. A pak mi vysvětlil,že přestavit stavítka v zámku podle klíče jde a není to žádný velký problém. Ale obráceně,to je špatný. Nutno celý rozměřit,piplačka a povede se na několikátý pokus vyřezat nový klíč. A v podstatě na tom proděláš. To prej dělaj jen někteří a spíše jako koníček.
Takže nový klíč (výbrus) asi fakt v Citroenu.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Ztráta klíčů

Poslaťod rosta12345 » Štv 19. Máj 2011, 11:02

navíc pokud je klíč s dálkovým tak to asi mimo citroen nesežene :?:
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Ztráta klíčů

Poslaťod davados » Štv 19. Máj 2011, 11:16

Ztratil si klíče a auto si měl otevřený nebo si ho nějak otevíral?
Obrázok užívateľa
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1661
Registrovaný: Ned 10. Feb 2008, 10:17
Bydlisko: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Ztráta klíčů

Poslaťod PSAservice » Štv 18. Aug 2011, 21:49

Jestli jsi ztratil klíče někde v okolí bydliště tak jednoznačně sehnat přes inzerát všechny zámky (kufr+dveře+spínačka) a to pokud možno se všemi klíči pak naladit klíč s řj otázka chvilky pokud máš 4-místný kod.

Klíč se dá vyrobit podle zámku což je technycky náročnější i pro člověka, který se zabývá výrobou klíčů pro auta. Problém je ovšem v tom, že objednání nevyřezaného klíče trvá dost dlouho cca 14dní nebo za příplatek do týdne většinou se objednává čína tedy aspoň v případě levné varianty ta dražší je přímo v autorizovaném servise kde jak bylo řečeno vše zajistí podle VIN. Co se týče dálky tak jsi se nezmínil jestli je to origi dálka od Citroenu nebo jestli je to nějaký dodělávaný centrál.

Co se týče toho vyřezání klíče tak spíše hledej firmu co umí bez poškození odemknout vozidlo na 80% jsou vybaevni i na tyto záležitosti.

Pak dej vědět jak jsi pořídil. Umíme kdyžtak i výrobu klíče podle zámku :-)
A jen pro info rád vyčnívám z kolektivu :-D Mám na to povahu a ještě k tomu jsem v takové dobrém znamení, špatná kombinace :-D
brouk pytlík práce všeho druhu :-D, s čímkoli pomůžu pokud to bude v mých silách více v odkazu mého profilu
Mělník a široké okolí
PSAservice
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 118
Registrovaný: Štv 18. Aug 2011, 11:15
Bydlisko: Mělník
Vůz: XSARA VTS, 2.0i, benzín, 1999

Ztracený klíč s DO - co dělat?

Poslaťod Zikan » Štv 9. Aug 2012, 0:47

Ahoj všem,
trošku mě mrzí, že můj první příspěvek je zrovna tohohle směru, ale život je holt boj a za blbost se platí.

Xsaru mám týden a už se mi povedlo vytratit z kapsy klíč s DO. Kartu mám, nechat dodělat nový klíč s DO by teda neměl být problém. Ale udělali byste to, s vědomím, že někde po sídlišti se válí ztracený klíč, který do zámku pasuje a auto nastartuje? (Imho se už ani neválí, ale někdo ho má - vytratit jsem ho mohl na velmi malém prostoru, který jsem prohledal křížem krážem)

Pokud bych se rozhodl to nějak řešit, co byste doporučili, kam mě poslali v Plzni a okolí? Koupit od někoho / z vrakárny komplet zámky od spínačky, přes dveře a kufr až po víčko? Nebo koupit jen fungl nové zámky do dveří někde v krámu a zbylé zámky by šly přestavět na nový klíč u šikovného zámečníka? A kde pak řešit spárování klíče s imobilizérem?
A nebo se na to prostě vykašlat, nechat si přidělat klíč a jezdit dál?

Rád bych opět klíč s DO, ale do kapsy mám hluboko a momentálně musím investovat do důležitějších věcí, než do auta, takže bych volil rozumný kompromis cena vs. bezpečnost, možná s přikloněním spíš k ceně a oželením klíče s DO.

Za rady a tipy díky a doufám, že jednou budu i užitečný :)
Zikan
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Str 8. Aug 2012, 20:23
Bydlisko: Plzeň
Vůz: Xsara Break 1.8i, 66kW, r. 1999

Re: Ztracený klíč s DO - co dělat?

Poslaťod lydiem » Štv 9. Aug 2012, 1:00

No tak každopádně urychleně alespoň něco jako zámek volantu či jiný bezpečnostní prvek, který se vytrouseným DO neodemkne :wink:
Jinak vítej na fóru, ať se ti tu líbí, Xsara ať dobře slouží a tohle ať je poslední nepříjemnost, co s ní máš :)
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázok
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Obrázok užívateľa
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1890
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 20:43
Bydlisko: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: Ztracený klíč s DO - co dělat?

Poslaťod jmlcoch » Štv 9. Aug 2012, 10:34

Zikan píše:..ale do kapsy mám hluboko a momentálně musím investovat do důležitějších věcí, než do auta, takže bych volil rozumný kompromis cena vs. bezpečnost, možná s přikloněním spíš k ceně a oželením klíče s DO.


No pokud se "neztratil", ale někdo ho sebral nebo má nálezce klíče možnost a chuť chodit po parkovištích a mačkat otevírání na DO, taky můžeš mít investici do nového auta :?
Když jsem se poptával na náhradní klíč, chtěli cca. 1800,- (dokonce jednou na akci Citroënu jen 1200,-) - ten klíč se pak musí nějak nakalibrovat/synchronizovat s autem... Takže bych se poptal přímo v autorizovaném servisu (obyčený obchod s klíčema, který to taky dokáže, mi nabízel služby za cca 2200,- :?: ) - myslím, že půjde signál přehodit jak v přijímači, tak i v novém klíčku - a bez ohledu na nutné investice, auto asi nebylo zadarmo :(
jmlcoch
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1029
Registrovaný: Pia 16. Sep 2011, 12:02
Bydlisko: Žarošicko
Vůz: xsara picasso 1,6 80kW 2010 a C4 1,4i 16V 65kW 2008

Re: Ztracený klíč s DO - co dělat?

Poslaťod empík » Pia 10. Aug 2012, 19:34

Potrebuješ ísť na diagnostiku aby ti znova načítali len tvoj klúč pre imobilizér. Pokiaľ nemáš DO tak by som ho deaktivoval.
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Ztráta klíčů

Poslaťod supr.tomo » Sob 5. Jan 2013, 10:19

Ahoj, nemá někdo zkušenost s přeprogramováním cizího klíče k mé xsaře? Jde o to, že mam od začátku jen jeden klíč a rád bych měl náhradní i s dálkáčem.
Mám možnost někde na ebay koupit použitý s dálkáčem, tak jestli by šel překódovat na mojí Xsaru?
A ještě jeden dotaz, šel by překódovat novější model klíče, který se používá v novějším modelu xsary? Také je s ovladačem, akorát vypadá líp.
Předem díky
supr.tomo
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Ned 2. Sep 2012, 22:03
Bydlisko: Mělník, Praha 4
Vůz: Citroen Xsara combi 2.0 HDi, r.v.2000

Ďalší

Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron