Nenaladím žádné stanice

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Nenaladím žádné stanice

Poslaťod ajva46 » Str 25. Jan 2017, 13:22

No tak toto je naozaj zaujímavé.
Dnes opäť sadnem do auta a rádio krásne chytilo všetky stanice.
Naštartoval som a prestalo to ísť, začalo šušťať a postupne zas nechytím nič.

Neviete náhodou niekto, či je tam nejaký odrušovač alebo či môže byť problém s kostrou tej antény alebo niečo? Začína ma to pekne štvať :D
ajva46
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto 20. Dec 2016, 17:09
Bydlisko: Detva, Slovensko
Vůz: Xsara, 1,4i, benzín, 2002

Re: Nenaladím žádné stanice

Poslaťod empík » Str 25. Jan 2017, 19:33

Anténny zvod sa dá len ťažko porovnávať s ostatnou inštaláciou auta. Tam normálne stačí "prezváňačka"(pípá-nepípá). Pri anténnych zvodoch sa uplatňujú veľmi nepriaznivo aj iné faktory, hlavne parazitná kapacita. Všetko sa to zhoršuje s vekom auta, kde anténny zvod stráca predpísané parametre. Ak je niekde ešte kábel priškrtený, tak ešte horšie. Riešenie pre teba je celkom jednoduché. Nešpekuluj, kúp novú anténu aj s dostatočne dlhým anténnym zvodom a vymeň to: Je to síce kus nepríjemnej práce, ale výsledok za to stojí. Ja osobne by som sa vykašlal na predzosilovače a kúpil by som klasickú autoanténu bez predzosilovača. :)
PS: Rádioamatéri bežne menia anténne zvody po určitom čase, pretože im neúmerne narastajú straty.
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Nenaladím žádné stanice

Poslaťod ajva46 » Str 25. Jan 2017, 20:39

No dobre, ale to je tým pádom anténa slabá, keď potrebuje predzosilňovač?
Keď by som kúpil klasickú bez neho, nebude to horšie chytať? :)
ajva46
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto 20. Dec 2016, 17:09
Bydlisko: Detva, Slovensko
Vůz: Xsara, 1,4i, benzín, 2002

Re: Nenaladím žádné stanice

Poslaťod empík » Str 25. Jan 2017, 21:50

Predzosilovač v aute spôsobuje podľa mňa viac problémov ako úžitku. Viacmenej by som povedal, že je to skôr reklamný ťah na zvýšenie podpory predaja. Z princípu má význam tam, kde sú veľmi dlhé zvody, aby kompenzoval straty. V aute pri použití správnej antény, predzosilovač v podstate nemá čo zosilovať, lebo by prebudil signál. Niektorí výrobcovia ho použijú na vykompenzovanie malého zisku antény (napr.typ žralok) Ja som však zástanca prúdu "najlepší zosilovač je kvalitná anténa". Takže pokiaľ tam bude použitá správna anténa, rozdiel v príjme bude markantný. Pre absolútnu istotu by som ešte vyskúšal pri vypnutom motore zapojiť namiesto antény na vstupe do rádia krátky asi 50cm káblik. Rádio by malo hrať normálne. Týmto eliminuješ chybu niekde na vstupe autorádia, čo sa občas stáva. Pokiaľ to bude tak, tak hurá do výmeny antény. :)
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Nenaladím žádné stanice

Poslaťod dennykol » Pon 23. Júl 2018, 11:24

no bud mrknout po nových anténách https://www.2din.cz/konektory-redukce-autoanteny-citroen/ nebo bych možná jako první zkusil zkontrolovat uzemění zda není zrezle nebo zoxidované a případně to jen vyčistit… ale bohužel se musíš dostat k tomu až k tomu utahovacímu šroubu u antény a asi budeš muset povolit stropnici pro to aby ses tam dostal ..
dennykol
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon 23. Júl 2018, 11:22
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsara, 1.4

Predchádzajúci

Späť na Autohifi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia