nové redukce pro ovládání na volantu

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

nové redukce pro ovládání na volantu

Poslaťod Rope » Str 29. Aug 2007, 17:13

Podařilo se mi najít v novém katalogu roząíření moľnosti napojení rádia na ovládání na volantu, týká se to vozů s bsi, jde o originál rádia označená RC 200/220/260/280/290 PU2294/1633(RD3) VDO / Clarion.
Jsou adaptéry na rádia SONY (musí mít vstup pro ovládání tzv. věľičku)
Kenwood , Panasonic, JVC, Pioneer, Blaupunkt a Clarion.
Adapter je vľdy na jeden typ rádia. Pasuje na xsaru, picasso a některé jiné citroeny.
Tento adapter stojí 1.450, ale jsem schopný ho mít za 1.232. Teď kdyľ mám BSI, tak mohu zvolit jakekoli rádio a vyzkouąet to.
Pozor, rádio musí podporovat tuto funkci. Tedy laicky řečeno kabelové d.o.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Poslaťod SilverGhost » Sob 1. Sep 2007, 21:01

Dostal si katalog stualarmu? :-)
F*ck fuel Economy, my Ford just used all the gas your Hybrid saved ....
Obrázok
Obrázok užívateľa
SilverGhost
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Štv 2. Nov 2006, 20:33
Bydlisko: Hradec Králové
Vůz: Seat Leon 2006

Poslaťod Rope » Sob 1. Sep 2007, 22:50

ne aunika, tam jsou na něco lepąí ceny.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Poslaťod SilverGhost » Uto 4. Sep 2007, 21:14

No, ale opravdu jen o maličko. Navíc u nich se to narozdíl od stualarmu hůř shání, dost věcí nemají skladem.
F*ck fuel Economy, my Ford just used all the gas your Hybrid saved ....
Obrázok
Obrázok užívateľa
SilverGhost
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Štv 2. Nov 2006, 20:33
Bydlisko: Hradec Králové
Vůz: Seat Leon 2006

Poslaťod Rope » Uto 4. Sep 2007, 21:34

Kaľdý máme asi jinou zkuąenost. co se týče cen tak po 13ti leté spolupráci jsem se dostal na jakési VIP ceny, to u praľáku nehrozí. Dneska jsem si chtěl objednat v Praze redukci na xsaru a blaupunkta (v praze proto ľe tam mám jeątě nějaký dobropis) a hádej měli skladem? NE takľe Kladno to je to město. Ale to je individualni, záleľí co sháníą, tenhle má to, tenhle toto, těm funguje internet shop. V Kladně je ing Elger a můľu říct ľe je to jeden z nejlepąích odborníku s jakým jsem se setkal.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: nové redukce pro ovládání na volantu

Poslaťod Jendadasov » Pon 23. Feb 2009, 15:17

Zdravím!
Tak jsem se do toho pustil a origo ovladač pod volantem jsem totálně překopal a chodí mi i bez převodníku ale opět, hodinářská práce... Autorádio pioneer. a krom kolečka mi to funguje komplet, dneska si budu ještě hrát jestli se nepodaří i to, potom to tady rozepíšu.a dodám foto.
Xsara II r.v.2003, 1.6 16V Stříbrný kombi, skoro 300 tisíc km, 4x airbag, palubní PC,4x elektrická okna, dálkový centrál,Pioneer autorádio s funkčním origo ovládáním pod volantem, 8x repro + SUB
Obrázok užívateľa
Jendadasov
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 16. Feb 2009, 21:29
Bydlisko: Třebíč
Vůz: Xsara break 1.6 16V 2003

Re: nové redukce pro ovládání na volantu

Poslaťod Jendadasov » Pon 23. Feb 2009, 22:49

Jendadasov píše:Zdravím!
Tak jsem se do toho pustil a origo ovladač pod volantem jsem totálně překopal a chodí mi i bez převodníku ale opět, hodinářská práce... Autorádio pioneer. a krom kolečka mi to funguje komplet, dneska si budu ještě hrát jestli se nepodaří i to, potom to tady rozepíšu.a dodám foto.


Tak už jsem to pořešil, stálo to dost nervů,ale už to funguje! i s kolečkem, sice ne ideálně ale pokud člověk dokáže kolečkem otočit pomalu tak se vše přepne jak má. Takže důležité je dodat že jde o verzi s BSI. Ovladač je zapojen do konektoru jednotky pod volantem ( ovládání světel a stěračů) tady vyhodnocuje procesor údaje o stisknutém tlačítku. Já jsem konektor vypojil ucvakl kousek plastu a otočil ho v ovladači o 90°, tím jsem dosáhl toho, že v případě návratu k origo rádiu nebude problém vše vrátit. z tišťáku jsem si udělal konektor a plochým kabelem jsem si jednotlivé kontakty vyvedl jinam, kde je víc místa, protože u toho konektoru jak se otočí je asi půl cm. no a jednoduché zapojení... jeden společný vodič a tlačítka se k němu spínají takže dle schéma zapojení SONY se dá dát do chodu všechno, krom kolečka.to je poněkud složitější nad tím jsem laboroval dnes celé odpoledne,ale jakš takš chodí,ale není to ono, zatim to nedokážu popsat, lepší bude schema, to musim ještě dát nějak dokupy. Ale opět dodávám, chce to hodně trpělivosti a zručnosti... Ještě budu zkoušet řešit kamarádovi multifunkční volant, tak pak sdělím dojmy a poznatky, jak je to u toho.
Xsara II r.v.2003, 1.6 16V Stříbrný kombi, skoro 300 tisíc km, 4x airbag, palubní PC,4x elektrická okna, dálkový centrál,Pioneer autorádio s funkčním origo ovládáním pod volantem, 8x repro + SUB
Obrázok užívateľa
Jendadasov
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 16. Feb 2009, 21:29
Bydlisko: Třebíč
Vůz: Xsara break 1.6 16V 2003

Re: nové redukce pro ovládání na volantu

Poslaťod radon » Uto 24. Mar 2009, 14:36

V současné době řeším stejný problém, a to zapojení pionneru DEH-P4100 SD k do pod volantem , neporadí někdo jaký adaptér sehnat. Jo xsara je rv2008. Dík R.
radon
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Uto 24. Mar 2009, 14:18
Vůz: Xsara Picaso 1.6i 16V rv.2008

Re: nové redukce pro ovládání na volantu

Poslaťod Rope » Uto 24. Mar 2009, 21:05

To máš picasso r.v.08?
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: nové redukce pro ovládání na volantu

Poslaťod radon » Str 25. Mar 2009, 8:02

Ano rok výroby je 2008, kupoval jsem jej před třemy týdny. R
radon
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Uto 24. Mar 2009, 14:18
Vůz: Xsara Picaso 1.6i 16V rv.2008

Re: nové redukce pro ovládání na volantu

Poslaťod radon » Str 25. Mar 2009, 8:07

Ještě upřesňuju zobrazení na multifunkčním displei klidně oželím, ale dálku pod volantem bych rád oživil v origo citroenservisu mi přitom tvrdili mohou jen dělat pro rádio Sony a bude zachován jak displei tak dálka.R
radon
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Uto 24. Mar 2009, 14:18
Vůz: Xsara Picaso 1.6i 16V rv.2008

Re: nové redukce pro ovládání na volantu

Poslaťod Rope » Str 25. Mar 2009, 20:53

Displej a dálka jedině sony, nekecali.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: nové redukce pro ovládání na volantu

Poslaťod davados » Str 25. Mar 2009, 21:27

Ja tem redukcim nerozumim.Ted mam jety radio Sony cca 7let.Kdyz si nejakou tu redukci poridim pujde mi ovladani z volantu a ted jak si psal Rope tak i displej?Nebo to plati jen pro novy Sony a novy Picasso nebo jen picasso vseobecne
Obrázok užívateľa
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1661
Registrovaný: Ned 10. Feb 2008, 10:17
Bydlisko: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: nové redukce pro ovládání na volantu

Poslaťod radon » Str 25. Mar 2009, 22:04

No a když chci zachovat jen dálku tak taky jen sony? To je nějaký ujetý že by to pan Sony měl u frantíku předplacený? R
radon
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Uto 24. Mar 2009, 14:18
Vůz: Xsara Picaso 1.6i 16V rv.2008

Re: nové redukce pro ovládání na volantu

Poslaťod radon » Štv 26. Mar 2009, 9:31

Jo ještě jeden dotaz k těmto vláknům pokud mám BSI je to pro mě v řešení tohoto problému přítěží nebo naopak výhodou. A vzhledem k tomu, že jde jak jsem zjistil o docela složitou věc proč prodejci u autorádií mimo jiné inzerují u mého pionnera DEH P4100 SD" Podpora ovládání na volantu : Ano (nutno dokoupit redukci)" Kdybych to bývával věděl asi bych musel poptat u pana Sonyho i když má krevní skupina je pionner.

Možná se ptám jako blbec,ale jsem v této oblasti laik. R
radon
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Uto 24. Mar 2009, 14:18
Vůz: Xsara Picaso 1.6i 16V rv.2008

Ďalší

Späť na Autohifi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia