Ovládání z volantu a neoriginální rádio

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Ovládání z volantu a neoriginální rádio

Poslaťod Rope » Ned 9. Nov 2008, 20:29

Pozor uživatel oc2ucx již má řešení, odkaz na jeho veb tady http://sweb.cz/Pavel.Lajsner/swc/
Tímpádem je pro některé z nás rozhodnuto zda vyměnit origo rádio nebo né.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Ovládání z volantu a neoriginální rádio, konečně vyřešeno.

Poslaťod FURY » Str 12. Nov 2008, 20:48

Ahoj, nějak sem to nepobral ale vidim tam jen seznam rádii co se házeli do citronu ale řešení žádný :-(
Xsara 1.8 16V Exclusive r.v. 99
Obrázok užívateľa
FURY
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Str 20. Jún 2007, 0:04
Bydlisko: Mladá Boleslav
Vůz: Xsara, 1,8 16V, N95, r.v. 1999

Re: Ovládání z volantu a neoriginální rádio, konečně vyřešeno.

Poslaťod Rope » Štv 13. Nov 2008, 8:56

Napiš mu maila, základ je ovládání na volantu a nepřítomnost BSI, pak už to probereš s Pavlem.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Ovládání z volantu a neoriginální rádio, konečně vyřešeno.

Poslaťod Miklásek » Sob 15. Nov 2008, 16:10

Inak páni, Pavel mi to prepojil, všetko ide parádne, ale Pavel mi vedel nastaviť len určité funkcie rádia, ktoré mi ale nepasujú k popisu tlačítok na volante. Keďže som puntičkár, chcem si tie popisky prerobiť...

Viete mi teda niekto poradiť ako rozobrať to ovládanie? Respektíe ako odmontovať tie rámiky, ktoré sú okolo tlačítok na volante.
Xsara Break SX 1,9 TD, zelená metla, dovezená z Deutschlandu, o rok mladšia ako Cvrčkova. :)
Obrázok užívateľa
Miklásek
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:25
Bydlisko: Dolná Súča, pracovne Praha
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX, Citroen C5 I Break 2,2 HDi Exclusive

Re: Ovládání z volantu a neoriginální rádio, konečně vyřešeno.

Poslaťod ok2ucx » Pia 12. Dec 2008, 21:20

Jojo, ten nedokončený web-neweb http://sweb.cz/Pavel.Lajsner/swc/ je jen prostý seznam orig. rádií + aut, která už lze ovládat převodníkem, co tu doma stavím. Ten seznam není nutně úplný, je to je to, co se dosud podařilo ovládat. A jen připomínám značky "nových" rádií: Sony, Pioneer, JVC, Blaupunkt, Panasonic. A to vlastní "řešení" vypadá takto:

Obrázok

Něco málo dalších informací je pak tady: viewtopic.php?f=7&t=2304&start=60 no a všechno vlastně začalo před rokem na mé Xantii tady: http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=200 tak zhruba od třetí stránky až do konce. Tam jsou i obrázky.

Aby informace byla ucelená, tak řešení stojí 600Kč + poštovné. Potřebuji znát typ "starého" rádia a typ "nového" rádia (před koupí je dobré prověřit z manuálu výrobce, jestli tam je vstup drátového DO).

Všechny novější Xsary (multiplexové, s BSI) "neumím", ale tam už existuje komerční řešení.

Pavel
Obrázok užívateľa
ok2ucx
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Štv 6. Nov 2008, 12:37
Bydlisko: Zubří, Valašské království
Vůz: Volvo S60 T5 2002, Volvo XC70 2.4T 2002, VW Brouk 1966

Re: Ovládání z volantu a neoriginální rádio, konečně vyřešeno.

Poslaťod dober1 » Ned 25. Jan 2009, 14:51

Zdravím. Rád by som si aj ja vymenil svoje staré za nové. Moje staré je : Philips 22RC465/35 / vid foto /. Ovládanie na volante. Prosím Vás mohol by niekto konkrétne napísať čo mám kúpiť alebo aké rádio mám kúpiť aby mi fungovalo aj ovládanie na volante. Nové rádio ešte nemám vybrané. Prispôsobím sa takému čo by bolo najjednoduchšie na to aby to bolo kompatibilné na 100%.
Ďakujem.
Prílohy
clip_image001.jpg
clip_image001.jpg (14.14 KiB) Zobrazené 43185 krát
Obrázok užívateľa
dober1
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Uto 9. Dec 2008, 15:27
Vůz: Citroen Xsara 1.9 TD , rv.1997

Re: Ovládání z volantu a neoriginální rádio, konečně vyřešeno.

Poslaťod ok2ucx » Ned 25. Jan 2009, 16:06

Snad všechno jsem uvedl o příspěvek na tebou. Ještě bych dodal, že rádio by mělo mít vstup na drátové DO z volantu. Většina z nich jej má, ale chce to prověřit, např. stažením návodu z internetu. Případně mi napiš SZ, mohu prověřit sám.

Znovu opakuji aktuálních seznam značek:
* JVC
* Blaupunkt
* Panasonic
* Pioneer
* Sony


V poslední době se mi zalíbily Blaupunkty, za málo peněz podporují SD karty, AUX, USB vstup, Bluetooth. Např. Melbourne SD27 nebo méně nápadně Brisbane SD48. Podotýkám, k tomu se Bluetooth (spolu s USB) dodává jako přídavný modul (rádio + BT modul kolem 3kKč, což vůbec není zlé).

Na druhou stranu např. nemohu vystát ovládání (na panelu) u posledních Pioneerů, hrají dobře, ale styl ovládání se fakt nepovedl (např. konkrétně Pioneer DEH-4000UB, ten mám doma).

K ostatním značkám to chce už komerční řešení, naopak neznačková rádia vstupy nemají vůbec.

Pavel
Obrázok užívateľa
ok2ucx
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Štv 6. Nov 2008, 12:37
Bydlisko: Zubří, Valašské království
Vůz: Volvo S60 T5 2002, Volvo XC70 2.4T 2002, VW Brouk 1966

Re: Ovládání z volantu a neoriginální rádio, konečně vyřešeno.

Poslaťod dober1 » Pon 26. Jan 2009, 19:10

Ďakujem za odpoved.
Neviem či to radio ma vstup na bezrôtové DO. Ako by som to zistil?
Takže mi stačí kúpiť len jedno s uvedených radii ? Alebo ešte niečo .
Ďakujem.
Obrázok užívateľa
dober1
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Uto 9. Dec 2008, 15:27
Vůz: Citroen Xsara 1.9 TD , rv.1997

Re: Ovládání z volantu a neoriginální rádio, konečně vyřešeno.

Poslaťod ok2ucx » Pon 26. Jan 2009, 20:51

dober1 píše:Ďakujem za odpoved.
Neviem či to radio ma vstup na bezrôtové DO. Ako by som to zistil?
Takže mi stačí kúpiť len jedno s uvedených radii ? Alebo ešte niečo .
Ďakujem.


Já jsem nenapsal bezdrátové DO, ale drátové DO. Někde píšou vstup ovládádní volantu, atp. No, zkrátka, vyhlédni si rádio některé z uvedených značek, napiš sem jeho typ, podívám se sám.

Pavel
Obrázok užívateľa
ok2ucx
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Štv 6. Nov 2008, 12:37
Bydlisko: Zubří, Valašské království
Vůz: Volvo S60 T5 2002, Volvo XC70 2.4T 2002, VW Brouk 1966

Re: Ovládání z volantu a neoriginální rádio, konečně vyřešeno.

Poslaťod dober1 » Uto 27. Jan 2009, 7:07

Malo by sa jednat o tento typ : Philips 22RC465/35
Obrázok užívateľa
dober1
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Uto 9. Dec 2008, 15:27
Vůz: Citroen Xsara 1.9 TD , rv.1997

Re: Ovládání z volantu a neoriginální rádio, konečně vyřešeno.

Poslaťod ok2ucx » Uto 27. Jan 2009, 8:23

dober1 píše:Malo by sa jednat o tento typ : Philips 22RC465/35

Takže v autě máš nyní tohle: Philips 22RC465/35, OK.

Co si hodláš pořídit jako nové? Napiš sem značku a typ, koukneme se, jestli má vstup drátového DO pro volant, pokud ano, tak převodník mezi toto nové rádio a tlačítka z volantu nebude problém.

Zkrátka k novému rádiu to každopádně bude chtít převodník (cca. 600Kč).

Pavel
Obrázok užívateľa
ok2ucx
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Štv 6. Nov 2008, 12:37
Bydlisko: Zubří, Valašské království
Vůz: Volvo S60 T5 2002, Volvo XC70 2.4T 2002, VW Brouk 1966

Re: Ovládání z volantu a neoriginální rádio, konečně vyřešeno.

Poslaťod dober1 » Uto 27. Jan 2009, 17:18

Nemám vybraný žiadny typ. Rád si nechám poradiť podmienky sú len tie aby sa panel dal ľahko odnímať a malo to MP3 v cenovej relácii do 100 eur. / 3000 Sk /. Ten prevodník za 600 Kč nieje problém pokial sa dá poslať poštou a aj s konkrétním návodom na zapojenie . Samozrejme serioznosť.
Obrázok užívateľa
dober1
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Uto 9. Dec 2008, 15:27
Vůz: Citroen Xsara 1.9 TD , rv.1997

Re: Ovládání z volantu a neoriginální rádio, konečně vyřešeno.

Poslaťod ok2ucx » Str 28. Jan 2009, 0:18

dober1 píše:Nemám vybraný žiadny typ. Rád si nechám poradiť podmienky sú len tie aby sa panel dal ľahko odnímať a malo to MP3 v cenovej relácii do 100 eur. / 3000 Sk /. Ten prevodník za 600 Kč nieje problém pokial sa dá poslať poštou a aj s konkrétním návodom na zapojenie . Samozrejme serioznosť.


No těžko radit - záleží, jestli ty MP3 mají hrát (jen) z CD: tady je z nejlevnějších asi JVC KD-G341 nebo JVC KD-R301 s "novějším" designem. Obě rádia mají i AUX vstup, cenově někde kolem 70€.

Můj "oblibenec" Blaupunkt Melbourne SD27 za stejný peníz zase CD mechaniku nemá vůbec, ale má vstup na SD kartu (při dnešní ceně těchto médií podle mě bezkonkurenční volba). S přídavným Bluetooth modulem (který pak poskytuje i USB vstup) to koštuje asi 110€.

Na stejném (jen namátkou vybraném obchodě: http://www.extraceny.cz/audio-video-tv/ ... sortmode=2) obchodě by se našly i Pioneery či Sony ve stejné cenové kategorii, byli tam i Panasonic, hodně záleží na vkusu, jaký kdo chce vzhled, případně které další vlastnosti kromě přehrávání MP3. To je v dnešní době hrozně široké zádání, nabídka je obrovská. Např. před rokem to v této cenové kategorii v zadání MP3+USB tak snadné nebylo, proto jsem skončil s Pioneerem DEH-4000UB, čehož (kromě ovládání na panelu) nelituji. Dnes stojí stále stejně, ale asi bych už nyní koupil jiný model, možná i jinou značku.

Znovu opakuji, jestli to chceš přišít k volantu, stačí se držet toho předvýběru značek (JVC, Blaupunkt, Panasonic, Pioneer, Sony) a před koupí prověřit přítomnost drátového DO vstupu ovládání z volantu (nejlépe na webu výrobce).

Pavel
Obrázok užívateľa
ok2ucx
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Štv 6. Nov 2008, 12:37
Bydlisko: Zubří, Valašské království
Vůz: Volvo S60 T5 2002, Volvo XC70 2.4T 2002, VW Brouk 1966

Re: Ovládání z volantu a neoriginální rádio, konečně vyřešeno.

Poslaťod janko1155 » Sob 31. Jan 2009, 18:33

ahojte všetci, kúpil som si rádio SONY CDX-GT620U a k tomu som si kúpil redukciu typu SPG006 zapojil som to aj tak mi to nejde skúšal som čo sa dá a nič nevie mi niekto s tým poradiť dakujem
janko1155
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Uto 6. Jan 2009, 10:37
Bydlisko: Mladá Boleslav, česka republika
Vůz: Citroen Xsara 2Hdi, Diesel, 2000

Re: Ovládání z volantu a neoriginální rádio, konečně vyřešeno.

Poslaťod ok2ucx » Sob 31. Jan 2009, 19:05

janko1155 píše:ahojte všetci, kúpil som si rádio SONY CDX-GT620U a k tomu som si kúpil redukciu typu SPG006 zapojil som to aj tak mi to nejde skúšal som čo sa dá a nič nevie mi niekto s tým poradiť dakujem


A napíšeš nám jaké máš vlastně auto? Rok výroby, případně jestli své (bývalé) rádio najdeš na http://sweb.cz/Pavel.Lajsner/swc/?

Soudě podle typu převodníku máš asi multiplexovou (BSI, VAN) Xsaru, tedy rok 2002 a novější? Protože je máš starší auto, tak s tím něco uděláme :wink:

Pavel
Obrázok užívateľa
ok2ucx
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Štv 6. Nov 2008, 12:37
Bydlisko: Zubří, Valašské království
Vůz: Volvo S60 T5 2002, Volvo XC70 2.4T 2002, VW Brouk 1966

Ďalší

Späť na Autohifi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia