Přední reproduktory

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Hudba Xsara

Poslaťod paul210 » Uto 29. Máj 2012, 12:04

Jelikož často a rád poslouchám hudbu v autě, chtěl bych vyměnit reproduktory v předních dveřích za nějaké kvalitnější a aby měli čistější zvuk. Prozatím bych chtěl reproduktory připojit k originálnímu rádiu a zesilovač do auta zatím neplánuju. Ide mě pouze o zkvalitnění zvuku, nepotřebuju žádné velké výkony. Mohli by jste mi poradit nějaké kvalitní komponentní repduktory tak do 3000 ? Co říkáte na tady tyto: http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-auta/kicx-gfq-6-2 . S výměnou reproduktorů zatím nemám žádné zkušenosti, je velký problém dostat výškové reproduktory na místo původních ?

Vlastním 3 dv. Xsaru 1.4 r.v 2003, uvažuji že zrovna vytlumím dveře. Oproti 5 dv. verzi jsou dveře znatelně větší takže myslím že by vytlumení mohlo mít nějaký význam. Je tomu tak nebo ve výsledku nepoznám žádný rozdíl ? Děkuji za každou radu
paul210
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Sob 3. Mar 2012, 12:48
Bydlisko: Lidečko
Vůz: Citroen Xsara 1.4i, benzín, r.v. 2003

Re: Přední reproduktory

Poslaťod XsaraTV » Pia 7. Sep 2012, 9:24

znova by som chcel zdôrazniť viac krát spomenuté - ak už chcete meniť repro (hlavne vpredu) , je zbytočné investovať pár tisíc do reprákov,keď dvere v sériovej xsare sú deravé skrz naskrz.Dvere treba dobre,kvalitne vytlmiť,ak si na to netrúfate,dať to spraviť niekomu,kto sa do toho rozumie.Po dôkladnom vytlmení a uzavretí dverí,teda vonkajšieho aj vnútorného plechu pod tapacírom,sa zvuk aj vašich sériových reprákov radikálne zmení.Naberie na objeme,na basoch,budú zvládať aj vyššiu hlasitosť.je dobré.ak by boli repro osadené ešte v MDF krúžkoch.Tak,ako tuningová abeceda začína písmenkom K - kolesa, tak autohifi abeceda začína písmenkom V - vytlmenie.Je zbytočnosť a hlúposť (nechcem nikoho uraziť) vrážať tisíce do reproduktorov,keď výsledný efekt bude aj tak len pár percentný.Kto si myslí,že sa hudbe v aute rozumie,tak sa mýli(až na pár tuto dobre známych užívateľov,ktorých vedomosti a názory si vážim).Čiže Xsaramáti, tlmiť ,ťlmiť a tlmiť,a potom je na rade repro :) zdar! :jup: :driv: keby niečo,kľudne píšte faxujte mailujte bliakajte :wink:
Xsara HDi - jednoducho neodolateľná !
Obrázok užívateľa
XsaraTV
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Ned 30. Aug 2009, 13:26
Bydlisko: Vojčice, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara 5dv.,rok narodenia 2003,zelená metalíza, 2.0 HDi,Ulter Sport,Carzone Specials...

Re: Přední reproduktory

Poslaťod empík » Pia 7. Sep 2012, 10:07

Myslím si, že v jeho prípade má význam reproduktory meniť. Nechcem sa dotknúť hifistov, ale nie každý je ochotný venovať hudbe toľko úsilia a peňazí ako oni. Sú mnohí vodiči, ktorí by si len radi vylepšili zvuk v aute aby im tam nič nechrčalo a pod. Je treba si uvedomiť, že vätšina Xsár má už viac ako 10 rokov a na tak dlhý čas aj slušné reproduktory stratia značnú časť svojej kvality, takže výmena za nové možno kvalitnejšie ako boli osadené pri výrobe nemôže v žiadnom prípade zaškodiť. Ak by som ja chcel meniť reproduktory uvažoval by som o nejakých do ceny 30 éčiek. V prípade drahších sa už prikláňam k názoru hifistov a bolo by dobré robiť niečo s tlmením dverí.
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Přední reproduktory

Poslaťod XsaraTV » Pia 7. Sep 2012, 16:43

ja som skôr reagoval na paul210,kedže premýšľal kúpiť repro okolo 3tis.Kč.proste by som to nekúpil,ak by som dvere upravené nemal,boli by to peniaze vyhodené do luftu(pre mňa).Akurát by mal čistejšie výšky,ale pri tých dverách a vyššej hlasitosti by chrčali aj také repro.Ale úplne normálne chápem,že niekto do toho investovať proste nebude a hotovo,ja som človek ktorý sa s tým rád pohrá,preto by som najprv iste vytlmil,až potom repro.Sto ľudí,sto chutí :)

a ešte odpoveď pre paula: ver mi,že ak to vytlmíš dobre,poriadne uzavrieš,tú veľkú dieru v strede dverí na vnútornom plechu niečím prekryješ(napr tenučká MDF,alebo 2mm plech),prilepíš silikónom a na to dáš ešte tlmenie,tak ten rozdiel budeš počuť určite,a veru riadny.ak sa budeš chcieť do toho pustiť a nebudeš si s niečím vedieť rady,kľudne napíš! čau :driv:
Xsara HDi - jednoducho neodolateľná !
Obrázok užívateľa
XsaraTV
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Ned 30. Aug 2009, 13:26
Bydlisko: Vojčice, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara 5dv.,rok narodenia 2003,zelená metalíza, 2.0 HDi,Ulter Sport,Carzone Specials...

Problem s komponentnymi reproduktormi

Poslaťod Velurm » Štv 3. Jan 2013, 21:03

Caute , mam taky problem . Mam autoradio pioneer 3400 Ub a kupil som si dvojpasmove kompo Pioneer TS-A172CI ktore obsahuju 2x woofer 2 x tweeter + 2x vyhybky . mame problem stym ze ked tieto reproduktory zapojime cez vyhybky stale hraju woofre vysky a vysky hraju strasne slabo - nevieme prist nato preco to tak je - predsa cez vyhybku by to malo rozdelovat signal ...dakujem za pomoc . :(
Velurm
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Štv 3. Jan 2013, 20:51
Bydlisko: Piešťany
Vůz: Xsara 2 Coupe , 1.4i , 2002

Re: Přední reproduktory

Poslaťod Rope » Štv 3. Jan 2013, 21:37

A to máš pod sklem místo původních výšek? A kde máš zapojenou vyhýbku? na původní dráty ? Chce to víc indicii
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Přední reproduktory

Poslaťod Velurm » Štv 3. Jan 2013, 21:50

ano mam to pod sklom namiesto povodnych vysok - povodne sme to zapojili bez vyhybky na povodne draty co samozrejme nerozdelilo signal - tak sme to potom zapojili priamo na radio - z radia sme tahali kabel priamo do vyhybky a z vyhybky do woofru a vysky - a bez rozdielu - woofer hra vysky .

Ta vyhybka je robena tak ze s nej uz idu kable aj s konektormi do vysok a do woofrov
Naposledy upravil Velurm dňa Štv 3. Jan 2013, 21:53, celkovo upravené 1
Velurm
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Štv 3. Jan 2013, 20:51
Bydlisko: Piešťany
Vůz: Xsara 2 Coupe , 1.4i , 2002

Re: Přední reproduktory

Poslaťod jandy » Štv 3. Jan 2013, 21:51

mě to zatím zní tak, že máš prohozený výhybky
Obrázok užívateľa
jandy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 427
Registrovaný: Štv 13. Nov 2008, 20:31
Bydlisko: Týn nad Vltavou ale vetšinu času se pohybuji v Hrotovicích
Vůz: Peugeot 407SW, 2.0HDi 100 kW; Citroen Xsara kombi, 2,0 HDi, 1999 (u Minimaxe)

Re: Přední reproduktory

Poslaťod Velurm » Štv 3. Jan 2013, 22:03

to znamena? :)

-- přidáno Štv 3. Jan 2013, 22:14 --

zrejme sme niekde spravili chybu a asi nanu neprideme , vedeli by ste mi poradit ako by sme to mali zapojit podla vas - to znamena ako by ste to tahali vy ?taky neaky navod ako zapojit kompo repro v xsare , keby sa vam chcelo :)
Velurm
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Štv 3. Jan 2013, 20:51
Bydlisko: Piešťany
Vůz: Xsara 2 Coupe , 1.4i , 2002

Re: Přední reproduktory

Poslaťod XsaraTV » Pia 4. Jan 2013, 0:39

nemáš náhodou fotku?ako tá výhybka s tými káblami vyzerá?neviem si to totiž predstaviť.ja by som to spravil tak,že by som si od zadu od ISO konektora potiahol novú dvojlinku do výhybky,ktorú by si skryl pod palubku,a taktiež od výhybky nove dvojlinky aj k výškaču aj k stredobasu.pozor na zamenenie polarity.alebo máš niečo nastavené zle na autorádiu?
Xsara HDi - jednoducho neodolateľná !
Obrázok užívateľa
XsaraTV
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Ned 30. Aug 2009, 13:26
Bydlisko: Vojčice, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara 5dv.,rok narodenia 2003,zelená metalíza, 2.0 HDi,Ulter Sport,Carzone Specials...

Re: Přední reproduktory

Poslaťod Velurm » Pia 4. Jan 2013, 9:01

No ono je to jednoducho zapojene. Z radia idu dva kable ktore su + - na pravu prednu stranu, no a ta vyhybka je priamo dotoho zapojena a natahane nove kable na vysku aj bas. Nedokazeme pochopit preco to proste nejde, je to ako keby tam ta vyhybka ani nebola.

tu je link na tie reproduktory - je tam zobrazena aj ta vyhybka
http://www.pioneer-store.nl/ts-a172ci
Velurm
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Štv 3. Jan 2013, 20:51
Bydlisko: Piešťany
Vůz: Xsara 2 Coupe , 1.4i , 2002

Re: Přední reproduktory

Poslaťod XsaraTV » Pia 4. Jan 2013, 13:16

výhybka vyzerá veľmi jednoducho,tam sa nedá čo pokaziť.Jedine ste mohli niekde zameniť polaritu (plus za minus) alebo ste prehliadli nejaké nastavenie v autorádiu.možno sa ti zdá že to hrá na dve veci preto,že na predošlom rádiu si mohol mať nastavené zvýraznenie/loudness,a na novom nie? chcelo by to poriadne preštudovať aj papiere od repro,či tam nie je nejaký zádrhel,a pípadne aj papiere od rádia :wink: chyba môže byť hocikde
Xsara HDi - jednoducho neodolateľná !
Obrázok užívateľa
XsaraTV
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Ned 30. Aug 2009, 13:26
Bydlisko: Vojčice, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara 5dv.,rok narodenia 2003,zelená metalíza, 2.0 HDi,Ulter Sport,Carzone Specials...

Re: Přední reproduktory

Poslaťod F.I.K » Pia 4. Jan 2013, 14:35

Jak psal Jandy. Jestli ti středobas hraje výšky a naopak, tak to máš špatně zapojený do výhybka. Jinde být chyba nemůže. výška musí být na tweeter a bas na woofer. Jinak bych proti zapojení podle toho co píšeš nic neměl. :wink:
F.I.K
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Ned 22. Apr 2012, 12:30
Bydlisko: Horní Pěna
Vůz: Xsara VTS 2,0 1999

Re: Přední reproduktory

Poslaťod XsaraTV » Pia 4. Jan 2013, 17:46

a keď si to mal už takto prehodené,ako písali chalani,a hral si na tom,je docela pravdepodobné,že si výškače poškodil,keďže pustit do výšky pod 1500Hz je v mnohých prípadoch katastrofálne...snáď nie :roll:
Xsara HDi - jednoducho neodolateľná !
Obrázok užívateľa
XsaraTV
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Ned 30. Aug 2009, 13:26
Bydlisko: Vojčice, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara 5dv.,rok narodenia 2003,zelená metalíza, 2.0 HDi,Ulter Sport,Carzone Specials...

Re: Přední reproduktory

Poslaťod Velurm » Pia 4. Jan 2013, 23:58

No tak nakoniec sme to vyriesili , chyba nebola nikde len v nasich hlavach kedze sme nevedeli presne ako ma hrat kompo repro :D po prekonzultovani otazky s jednym autohifistom preco to hra ako hra nas poucil ze to je normalne :D ze s woofru reve aj spevak ze spev nema hrat len vyska , takze pekne sme to osadili do vytlmenych dveri a medzikruzia , zapojili do vyhybky ako aj minule a ide setko ako ma :D . Chyba zaciatocnika tod vse - :)))) Dakujem aj tak za pomoc a za ochotu :)) Hra to super a som nadmieru spokojny :)
Velurm
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Štv 3. Jan 2013, 20:51
Bydlisko: Piešťany
Vůz: Xsara 2 Coupe , 1.4i , 2002

PredchádzajúciĎalší

Späť na Autohifi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: dejv111 a 10 hostia