Zadní reproduktory

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Zadní reproduktory

Poslaťod Josef Pipek » Str 3. Jan 2007, 18:54

Prosím o radu! Chtěl bych si dát do zadních dveří nebo do plata repro ale nevím kde mám hledat kabely a jestli jsou vůbec někam vyvedeny.Je to 1,8 5ti dveřová rv:97 rádio má ovládání zadních repro.Mů?ete mi někdo poradit kde je hledat nebo kde najít nějaké návody a jak zapojit?.Nerad bych něco zničil zbytečným hledáním a demontá?í.Děkuji.
Josef Pipek
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned 5. Feb 2006, 11:17

Poslaťod SilverGhost » Str 3. Jan 2007, 20:32

Já mám zadní reproduktory v zadních dveřích, takže mám kabely natažené tam. Ty tam něco máš? Pokud ano nebo je tam aspoň příprava, tak bych hledal tam. Pokud hodláš dát reproduktory do plata (kam se vejdou i třeba ovály s podstatně lepším zvukem), pak budeš muset kabely natáhnout stejně nové.
Obrázok užívateľa
SilverGhost
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Štv 2. Nov 2006, 20:33
Bydlisko: Hradec Králové
Vůz: Seat Leon 2006

Poslaťod frgy » Str 3. Jan 2007, 20:34

Zdravím, když vyndáš kryt repra v zadních dveřích tak by na tebe měl vykouknout kabel se svorkou ale to by si sem asi nepsal. Zkus ještě zašátrat v díře kterým je kabel vyveden aby si mohl spojit s reprem jestli mě paměť neklame když máš sundanej kryt repra tak díra kudy je vytaženej kabel je blíže ke středovému sloupku tak jestli ho tam před tebou někdo nezatlačil spíš hlavně aby tam byl. Já když si nechal přivézt svou xsárinku z F tak jsem tam neměl ani rádio ani repro naštěstí kabely do zadních dvěří nikdo nezničil a díky plastovým krytům svorek zůstaly v díře po repráku. Tak hodně štestí. S úměstěním repra na zadní plato zkušenosti nemám zkus mrknout do starších příspěvků o muzice do auta či jak se to jmenovalo v nejhorším si budeš muset koupit dvoulinku a natáhnout si kabely sám do tapicírunkem ale asi bych to bejt tebou tuto variantu nechal až se trochu více oteplí. :wink: Tak ahoj. Jo a dej bacha opatrně při demontáži krytů repra jsou tam asi 3 zobáčky když jsem si dával nový repro tak se mi podařilo ve předu vždycky jeden ulomit naštěstí jsem sehnal z bouračky jeden OK druhej drží na oboustranné lepence.

99 1.8i 66kW červená metal. dovoz F
frgy
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned 12. Mar 2006, 21:11
Bydlisko: Přeštice
Vůz: Xsara 1.8i 1999, Škoda Fabia combi 1.4i 16V

Poslaťod v.e.n.c.a.k » Štv 1. Feb 2007, 20:48

čau chtěl bych si dát repráky do plata...musim ale natáhnou kabely a potřebuju poradit, kudy je to nejlepší je tahat :shock: ...a jaký rozměry tam mam dát....diky
v.e.n.c.a.k
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Sob 11. Nov 2006, 19:38
Bydlisko: Písek
Vůz: Xsara 1,8i 66kW, r.97

Poslaťod honzamel » Štv 1. Feb 2007, 22:45

culis, tahej to do toho zadniho plata kolem prahu spolujezdce, taky jsem si daval ovaly do zadniho plata a mel jsem to natahnute ani ne behem 30 minut. fakt pohodka. ale dej si bacha na kabely, uz by mely byt trosku silnejsi, podle toho na jake repro to mas no.
honzamel
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Sob 30. Dec 2006, 18:25
Bydlisko: Opava

Poslaťod Rope » Pia 2. Feb 2007, 16:31

Já jsem tahal jedenapůlkou jamo a na rozpojení jsem použil tyto konektory, aby šlo plato pěkně odpojovat.

http://www.stualarm.cz/produkt/cp1231-s ... mec-4-pol/
http://www.stualarm.cz/produkt/cp1232-s ... ice-4-pol/
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Poslaťod SilverGhost » Pia 2. Feb 2007, 18:21

Udělej to jako Rope, 1,5 kabel je na rádio dostatečná a hlavně použij rozpojovací konektor. Stojí pár korun a je to podstatně pohodlnější a bezpečnější.
Obrázok užívateľa
SilverGhost
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Štv 2. Nov 2006, 20:33
Bydlisko: Hradec Králové
Vůz: Seat Leon 2006

Repro

Poslaťod celam » Pon 5. Feb 2007, 8:11

Já asi budu jediný, kdo Tě bude zrazovat z repro v zadním platu, podědil jsem to tak v ZX po původním majiteli. Mám tam repráky jako kr.... Zkrátka něco váží, musel jsem odepnout šňůrky od pátých dveří k platu, protože to zkrátka plynové vzpěry neudrží a dostal jsem několikrát pátými dveřmi za uši.
Nejdřívče si ověř, že repro vzpěry bez problémů udrží a teprve potom dělej díry. Jinak to bude chtít dát nejen repro, ale i nové vzpěry.
Bez rozpojovacích konektorů je montáž skoro nemožná, protože pak nejde plato vyjmout ven a nic nenaložíš.
Jinak co se týče ozvučení je pravda,že v zadním platu může být repro větší a tím i lepší ozvučení, ale když se řekne "A" mělo by se říct i "B".
Pokud nejsi požitkář mělo by stačit řepro i v zadních dveřích, ale to je věc názoru a co od toho chdeš.

Radek :lol:
celam
celam
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 86
Registrovaný: Pia 21. Apr 2006, 8:48
Bydlisko: Hostětín 5, 687 71 Bojkovice

Zadní reproduktory

Poslaťod gonza » Ned 13. Sep 2009, 17:23

Dobrý den, mám takovej problém nemůžu najít draty od zadních reproduktorů. Je někde nějaký místo kam vedou všechny dráty od reproduktorů a pak se až větvěj?nebo to mám naférovku přeštípnout za rádiem? dík moc nashledanou
gonza
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned 13. Sep 2009, 17:06
Vůz: Citroen Xsara 1.4

Re: Zadní reproduktory

Poslaťod Miklásek » Pon 14. Sep 2009, 18:42

...ja len rozšírim otázku... Vie niekto kade vedú káble k zadným reproduktorom na X1 Break? nejde mi ľavé zadné repro a chyba je niekde medzi zástrčkou dverí a zástrčkou rádia. V prechodke to nieje... Dík za rady...
Xsara Break SX 1,9 TD, zelená metla, dovezená z Deutschlandu, o rok mladšia ako Cvrčkova. :)
Obrázok užívateľa
Miklásek
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:25
Bydlisko: Dolná Súča, pracovne Praha
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX, Citroen C5 I Break 2,2 HDi Exclusive

Re: Zadní reproduktory

Poslaťod Surmi » Pon 14. Sep 2009, 18:50

No Myslím si že tam kabely ani nemas natažene ja je na xsaře I neměl natažene do zadních dveří takže jsem vyvedl z radia a tahl sem to pod "kobercem"pak sem to dal přes pruhodku (vyvrtal sem srz ni díru).Pak už jen stačilo pripojit reproduktor uchytit a bylo hotovo :)(má odpověd byla pro gonzu)
Xsara 1.6 16V 80kW r.v.2003-Tatík
Peugeot 307 2.0 HDi 66kW Siemens r.v.2002 -bejvalka
Peugeot 207 1.4HDi 50kW r.v.2006
Škoda Octavia RS 2.0TDi 125kW
Obrázok
Surmi
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 652
Registrovaný: Ned 3. Máj 2009, 15:50
Bydlisko: Havířov
Vůz: Škoda Octavia II 2.0TDi RS 125kW

Re: Zadní reproduktory

Poslaťod Cvrček » Pon 14. Sep 2009, 19:34

Dráty k reprákům jsou součástí kabelového svazku. A podle výbavy buď to končí v konektoru dveří,anebo je to vyvedeno i ve dveřích.
To Miklásek: Od levých zadních dveří to jde pod zadní sedačku (když odhrneš koberec pod zadním sedákem,tak je uvidíš) a na pravé straně se připojují mezi ostatní ,které vedou zepředu dozadu. V tvém případě vlastně dopředu. Jinak,zítra se ti můžu podívat do knížky jak na to na barvy a označení. Ale to zítra,dnes už ne.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Zadní reproduktory

Poslaťod Miklásek » Pon 14. Sep 2009, 19:44

zdar Venco. Nemusíš pozerať farby... len som potreboval vedieť čo odokryť aby som ich našiel. Niekde mám jeden kábel asi seknutý :(
Xsara Break SX 1,9 TD, zelená metla, dovezená z Deutschlandu, o rok mladšia ako Cvrčkova. :)
Obrázok užívateľa
Miklásek
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:25
Bydlisko: Dolná Súča, pracovne Praha
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX, Citroen C5 I Break 2,2 HDi Exclusive

Re: Zadní reproduktory

Poslaťod gonza » Uto 15. Sep 2009, 15:51

No já je mám vyvedený ale stracej se někde pod palubovkou na pravý straně, ale až do zadních dveří nevedou!tak nevim asi vykuchám celý auto:-D
gonza
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned 13. Sep 2009, 17:06
Vůz: Citroen Xsara 1.4

Re: Zadní reproduktory

Poslaťod Cvrček » Uto 15. Sep 2009, 19:03

Když jsem po koupi předělával takové ty "dětské nemoci",tak mě taky vyděsilo,že nemůžu najít dráty k reprákům. A tam to je tak,že vedou přes nějaký spoj,kde mění barva i číslování. Tak jestli to u zadních není taky tak.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Ďalší

Späť na Autohifi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia