Xsara hudba, repra a vše kolem....

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Poslaťod XsaraTV » Uto 2. Apr 2013, 11:09

to malo byt asi,ze Sencor :lol: ale suhlasim,mali by to zakazat predavat
Xsara HDi - jednoducho neodolateľná !
Obrázok užívateľa
XsaraTV
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Ned 30. Aug 2009, 13:26
Bydlisko: Vojčice, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara 5dv.,rok narodenia 2003,zelená metalíza, 2.0 HDi,Ulter Sport,Carzone Specials...

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Poslaťod Tonicek » Str 10. Apr 2013, 19:45

dámy a pánové, poraďte mi prosím nějaké dobré, no zase do ceny 1500 vč. DPH přední repro, vytlumení mám pomocí http://www.prohifi.cz/tlumici-material/aiv-akusticka-pena-430254 a chtěl bych něco komponentního.
    Řiď, ať jedeš líp. Myslel jsem řiď jako řiď, ne řiť jako řiť.
    Projekt J.A.R.V.I.S započal ...
    Obrázok
Tonicek
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Pia 20. Aug 2010, 8:56
Bydlisko: Kousíček od Ostravy
Vůz: Peugeot 307 1.6 16V 80kW 2001 - J.A.R.V.I.S

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Poslaťod XsaraTV » Štv 11. Apr 2013, 6:36

čo sa týka repro,odporúčam navštíviť stránku autohificlub.cz ,kde v sekcii v sekcii bazar je toho na vyber hodne aj za pekné ceny.Nie sú to však vždy úplne nové veci so zárukou,ale načo záruku?ja vravím,že to nie je Stihl-ka,s ktorou sa režú stromy čize len tak pre nič za nič sa takéto veci nepokazia.A tlmenie? no tou ANS penou určite nevytlmíš,jedine zabrániš rezonanciám tapacíru.Tlmením sa rozumie nalepenie asfaltových/butyl-kaučukových plátov na vonkajší aj vnútorný plech dverí,odporúčam prečítať aj n tomto fore zopár stránok pred touto som napísal pár dlhých viet k tomuto.snáď to postačí :drie:
Xsara HDi - jednoducho neodolateľná !
Obrázok užívateľa
XsaraTV
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Ned 30. Aug 2009, 13:26
Bydlisko: Vojčice, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara 5dv.,rok narodenia 2003,zelená metalíza, 2.0 HDi,Ulter Sport,Carzone Specials...

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Poslaťod ROSTISLAV NOVOTNÝ » Ned 28. Apr 2013, 10:11

základ je kvalitní rádio-já měl v xsarce JVC - hrálo pěkně ale po 10 letech odešlo-koupil jsem pioneera-sice ne zrovna nejnovější model ale má mosfety 4krát 50 wattů a ten rozdíl proti jvc v kvalitě zvuku je nepředstavitelný http://www.zbozi.cz/vyrobek/pioneer-deh-1220mp/
moje xsara: skoro xsara-trochu peugeot......PSA nejpohodlnější jízda vpřed.....
ROSTISLAV NOVOTNÝ
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Sob 31. Mar 2012, 19:02
Bydlisko: Moravany u Holic
Vůz: citroen xsara break 1,6 16 v r.v. 2002

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Poslaťod XsaraTV » Ned 28. Apr 2013, 11:51

uplne suhlasim,najprv musi byt kvalitny zdroj,potom treba riesit ine veci.Nevyberal by som z inych znaciek radii ako: Alpine,Pioneer,Clarion,menej známe ale nemenej kvalitne Becker,Eclipse,najvyssie Blaupunkt,tieto znacky su overena kvalita(zas nemyslim najnizsie a najlacnejsie modely)
Xsara HDi - jednoducho neodolateľná !
Obrázok užívateľa
XsaraTV
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Ned 30. Aug 2009, 13:26
Bydlisko: Vojčice, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara 5dv.,rok narodenia 2003,zelená metalíza, 2.0 HDi,Ulter Sport,Carzone Specials...

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Poslaťod capodeicapi » Uto 23. Júl 2013, 17:00

Caute, rozmyslam nad vymenou prednych repro, su tam este original. Viete mi stychto poradit ktore su lepsie?
Hladam v takej cenovej kategorii preto som vyselektoval tieto dva. Tlmit budem tiez ale to este na nejaky cas odkladam.
Koaxialne som vybral lebo s vyskacmi som spokojny a nechce sa mi natahovat kable, neukamenujte ma :D

http://www.mall.sk/reproduktory-priemer-165-mm/magnat-orange-ltd-163
http://jfauto.sk/reproduktory/16-5cm-koaxialne/Hertz-DCX-165.3

Len mi poradte ktore su lepsie prosim vas a ci bude citit rozdiel lebo stare uz maju zvuk jak pokrceny papier.
Dakujem
capodeicapi
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Pia 18. Jan 2013, 11:13
Bydlisko: Slovensko, Nitra
Vůz: xsara II r.v:2003 2.0Hdi

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Poslaťod gajza » Str 31. Júl 2013, 18:01

Zdravím,

mám takový menší problém, kudy a jak mám protáhnout kabeláž na výškové reproduktory na palubovce ? :O ..

děkuji.
gajza
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia 19. Júl 2013, 16:16
Bydlisko: Brno
Vůz: Xsara 1.4 1994

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Poslaťod XsaraTV » Str 31. Júl 2013, 21:03

capodeicapi: koaxialy,teraz vazne... urcite nie.ak uz aj budes tlmit,aj ked neskor,urcite chod do komponentnych,koaxialy su strata casu.jedine co budes citit viac,resp. viac pocut,bude viac vysok,bude sa ti to zdat samozrejme krajsie,je to bezny "placebo" efekt, teda ked je to nove,musi to byt lepsie.Tym sa nechcem nikoho dotknut,ani hanit koaxilany system.Podla mojho nazoru je to totiz sracka.A ak to myslis s hudbou aspon trosku vazne,co podla mna myslis,kedze chces ist aj do tlmenia,tak na koaxialy sa fakt vykasli.Dnes sa daju kupit velmi dobre jazdene komponenty,za cenu novych "uzasnych" koaxialov,a rozdiel je fakt pripastny,pri dodrzani spravneho a dobre odvedeneho tlmenia.Preto odporucam komponetny.Odpisal som tu uz na spravu,keby nieco,kontaktuj ma :wink:
gajza: ahoj,preco chces tahat novu kabelaz pre vyskove repro?ak menis len vysky,tak pripoj kable na povodnu(stavajici) kabelaz a je to.v pripade,ak nie,ze tahas kable od vyhybky k novym vyskacom,napis mi spravu,rad odpoviem :driv:
Xsara HDi - jednoducho neodolateľná !
Obrázok užívateľa
XsaraTV
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Ned 30. Aug 2009, 13:26
Bydlisko: Vojčice, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara 5dv.,rok narodenia 2003,zelená metalíza, 2.0 HDi,Ulter Sport,Carzone Specials...

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Poslaťod capodeicapi » Štv 1. Aug 2013, 21:08

tak ste ma prehovorili aj ked este predtym ako -XsaraTV odpisal :D
Sam som si potom uvedomil ze ak chcem nieco lepsie musim tlmit a dat kompa :) ale to bolo mojou lenivostou.
A rozdiel po vytlmeni je nad moje ocakavania, aj ked som pouzil len JBL C6-6S reproduktory tak to hra naozaj perfektne :) takze som vdacny za prispevky typu "najprv treba vytlmit" 8)
Tu su nejake foto ako to prebiehalo.
3.jpg
3.jpg (59.54 KiB) Zobrazené 13284 krát

4.jpg
4.jpg (71.47 KiB) Zobrazené 13284 krát

20130801_154423.jpg
20130801_154423.jpg (48.96 KiB) Zobrazené 13284 krát
capodeicapi
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Pia 18. Jan 2013, 11:13
Bydlisko: Slovensko, Nitra
Vůz: xsara II r.v:2003 2.0Hdi

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Poslaťod David » Sob 28. Sep 2013, 9:06

moje low cost SQ (víceméně nakoupeno použitý původně drahý komponenty za dnes zlomek ceny).už pár dní hraju a jsem spokojenej :)
kabeláž 50qmm měděnej carpover + a - ukostřeno na šroub pásu zadních sedaček
bateriové svorky RF +-
repro kabel twistovanej Kicker 2x2,5mm 2x6m na výšky 2x5m na středobasy.
HU Alpine 9813 v aktivu
výšky Sinus live neo 28
středobasy Morel dotech ovation
zesík 4k Helix Hxa 400
rozvodný bloky a pár pojistkových pouzder na jištění při změně průřezu (zapojeno dle pravidel Easca)
subwoofer JL audio 12w3v2D4 ve štěrbině dle výrobce
zesík na sub je nejslabší článek a dočasnej stav Mac Audio z2100 v můstku na 8ohmu cca 100w a nemyslim že by mi i hodně hluboký basy chyběli :)
hliníkový kroužky pod repro
dvojitá podlaha z dřevotřísky


v plánu je koupit 4k Helix A4
mono buď JL audio slash 1000.1
nebo JBL crown 1100.1
výšky morel picollo
a nejspíš dát sub do uzavřenky nebo koupit menší jelikož mi bedna zabírá hodně kufru :(

jo správně ste si všimly nemám vytlumeno,jelikož budu měnit auto a tlumení si ssebou nevemu.No možná to ještě nechám udělat,sám se na to necejtim.Hodně pomohly kroužky pod repro za 200,-,tak komu se nechce tlumit a tak to dost pomůže,blbý je že už tam nejdou dát origo mřížky

edit: hrombedna o rozměrech 82x45x35cm vyměněna za skladnější uzavřenku o rozměrech 50x25x25cm obsahující 2x 8" dvojcívkový basáky od Scan Speak zapojeno na 4Ohmy.Zmůstkovaných cca 200w je jentak tak aby se to hejbalo,ale zatim to stačí :)
Sound Quality
Obrázok užívateľa
David
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 214
Registrovaný: Uto 10. Feb 2009, 5:31
Bydlisko: Praha
Vůz: Renault Laguna II 1,6 16V

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Poslaťod David » Pon 21. Okt 2013, 20:50

Tímhle sem měl začííít :) každý dveře 4 pláty a tapec 1,5 plátu STP iSilver 700x500x2 mm
jen sem se díval,ale příště si budu tlumit zadní dveře (jen kvůli útlumu hluku) a kufr a 5dveře sám je to fakt jednoduchý. Venku téměř tma a teplota pod 10C a přesto se s iSilverem dělalo skvěle.Dveře sou uzavřeny jen plátama a stačí to.Konečně se Morely maj do čeho opřít :) dveře ztěžkly cca o 5kg každý a na poklep zvenčí a při zavírání je to slyšet (jako o pár tříd dražší auto
a zvukově nepopsatelnej rozdíl.Moc sem tomu do poslední chvíle nevěřil,od teď každý další auto bude vytlumený i na seriový repra....


fotky sem snad časem dám,z telefonu mi poslat nejdou :(


divný je že předek přebasuje ty 2x8" v kufru a to těm Morelům tak ještě nejmíň 100w chybí :D no uslyšim co se subem udělá cca 350w z monobloku Helix HXA 1000 nebo pak dám 12w3 do uzavřenky na cca 550w ve 2ohmech.Byl v plánu JL 500.1,ale pán ze slovenska si prodej rozmyslel :(

-- přidáno úte říj 22, 2013 3:33 pm --

Dnes 2 a půl plátu na plech 5dveří(dovnitř kam až to šlo vnější i vnitřní plech) a 1plát na tapecírunk.Pokračování bude podlaha kufru až pod sedačky a blatníky a pak 3 a 4 dveře (tam jen kvůli odhlučnění,repra tam nikdy zapojený nebudou). Jen těma předníma dveřma xsarka pocitově ztichla,třeba na kostkách a nad 60km/h.Nejvíc se těšim na podlahu kufru,to by mělo ztichnout při 130km/h až o 20db :)
Sound Quality
Obrázok užívateľa
David
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 214
Registrovaný: Uto 10. Feb 2009, 5:31
Bydlisko: Praha
Vůz: Renault Laguna II 1,6 16V

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Poslaťod David » Str 23. Okt 2013, 20:42

Dnes 3 a 4tý dveře vytlumeny.Každý dveře plát na vnější plech a plát na tapec.Zas je to o poznání tišší :) na kufr bude potřeba asi 10 plátů a na ně se musí počkat než je kámoš objedná ve většim množství,kvůli ceně.Zatim je v Xsarce 17plátů,takže 5.61qm a 22kg navíc.Zvukově to hodně pomohlo,zmizely vibrace a drnčení a snížení vnějšího hluku.Těšim se na pokračování :)
Sound Quality
Obrázok užívateľa
David
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 214
Registrovaný: Uto 10. Feb 2009, 5:31
Bydlisko: Praha
Vůz: Renault Laguna II 1,6 16V

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Poslaťod David » Štv 24. Okt 2013, 21:34

Přišel matroš,na kufr nebyl čas,tak sem vylepil 2 a půl plátu pod deku haubny.Kufr snad zejtra :)
Sound Quality
Obrázok užívateľa
David
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 214
Registrovaný: Uto 10. Feb 2009, 5:31
Bydlisko: Praha
Vůz: Renault Laguna II 1,6 16V

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Poslaťod David » Pia 25. Okt 2013, 22:00

Zas změna,sehnal sem uzavřenou ozvučnici a dal do ní to JLko.Sice furt v můstku asi 100w/8Ohm ale je to masakr,bas přesnej a i v uzavřence kupodivu hlubokej :) tak teď už snad jen monoblok co se basů týče
Na podlahu kufru padlo 6 a půl plátu,ještě zbejvaj bočnice a pod zadníma sedačkama (nevěděl sem jak ty plasty rozebrat potažmo slícovat zpátky,tak to nechám na kámoše asi příští tejden)
Zatím sem v tlumení asi jako za 6kartonů cigaret (už to bude skoro rok bez cigaret,tak za neutracený peníze si to můžu dovolit),ale výsledek je víc než zajímavej.Možná bych k úkonům po koupi auta jako rozvody a olej dal co půjde vytlum :)

Ke 4kanálu přidán kapacitor Brax 0,35F na vyrovnání napěťových špiček. (zvuk se slyšitelně projasnil a získal dynamiku navíc) a dojel sem pro Helix Hxa 1000 monoblok :) zejtra nainstalujeme a pak ladění a kosmetika kabeláže atp.

proběhla další část tlumení/odhlučnění 2 pláty na plechy pod zadní sedačky a 2 pláty na podlahu pod zadní sedačky a cca 1 plát na A sloupky a plast A sloupku. Ztichlo to hodně slyšitelně a když někde stojim,nemusím si tolik topit :)

Vyměněna HU nově IVA d310r zapojena v Bi-Amp.Tak ještě procesor a snad už nemám kam upgradeovat,pokud to má bejt za pár korun.
Sound Quality
Obrázok užívateľa
David
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 214
Registrovaný: Uto 10. Feb 2009, 5:31
Bydlisko: Praha
Vůz: Renault Laguna II 1,6 16V

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Poslaťod David » Ned 22. Dec 2013, 1:06

Takže takhle to nějak bylo i obrazem :) hrálo to krásně a bylo v tom hodně času s instalací a hodně zkušeností,leč hudba je již prodaná a tlumení co šlo násilím sloupáno a použije se jinde aby se pořídilo časem něco jinýho o level vejš v SQ :jup:
http://renault19td.rajce.idnes.cz/hudba_Xsara
Sound Quality
Obrázok užívateľa
David
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 214
Registrovaný: Uto 10. Feb 2009, 5:31
Bydlisko: Praha
Vůz: Renault Laguna II 1,6 16V

PredchádzajúciĎalší

Späť na Autohifi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia