Loudness pri nastavaní autorádia

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Loudness pri nastavaní autorádia

Poslaťod Buff » Štv 24. Dec 2009, 11:58

Chcel by som sa spýtať, čo presne má táto funkcia robiť ? Mám na mysli LOUDNESS. Všimol som si, že rádio hrá celkovo lepšie a zvuk je dynamickejší, takže moja otázka.
Máte loundess zapnutý ?
Druhá otázka, ako máte nastavené celé rádio ? Bassy, Treble, Loudness ?

Lebo mám pocit že mám nejaké postaršie rádio, resp. repráky a nehrá to tak, ako by som chcel, alebo stačí sa len pohrať s tými parametrami ?
Buff
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 187
Registrovaný: Štv 24. Dec 2009, 11:49
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Vůz: Xsara Picasso 1,8 I

Re: Loudness pri nastavaní autorádia

Poslaťod jojos » Štv 24. Dec 2009, 12:23

Myslim,ze si si odpovedal sam-pocujes rozdiel,ked mas loudness zapnute a vypnute :D .Ja to mam zapnute stale,a basy a vysky si nastavis tak ako to vyhovuje tebe,nie?? Kazdemu vyhovuje nieco ine,tak pytat radu v tejto veci je asi tak,ako by som chcel poradit ako hlasno mam mat radio.
Š Rapid Spaceback 1.0TSI,81kW
ex:tmavomodrý break X2,2.0HDI,66kW,vyrobený 27.11.2002,na podložkách www.xsara.cz
Obrázok užívateľa
jojos
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 942
Registrovaný: Štv 2. Okt 2008, 18:21
Bydlisko: Nová Dubnica,SK
Vůz: Š Rapid Spaceback 1.0TSI

Re: Loudness pri nastavaní autorádia

Poslaťod Buff » Štv 24. Dec 2009, 12:39

Nie, pytam sa preto, lebo neviem najst dobru kombinaciu, pomer basov a vysok. Mam pocit ze tie repraky su tam z cinskeho radia :D
Buff
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 187
Registrovaný: Štv 24. Dec 2009, 11:49
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Vůz: Xsara Picasso 1,8 I

Re: Loudness pri nastavaní autorádia

Poslaťod Hrnča » Štv 24. Dec 2009, 12:46

Originál repro není nikdy nic moc. Pokud chceš mít lepší zvuk, zainvestuj a kup nějaké značkové. Já byl spokojen s Magnaty. Koukni se do sekce tuning a tam něco o repro najdeš.
Jinak loudness má taky stále zapnuté. Basy tuším +3 a výšky na nule. Balance nula a fader mám -1. Tedy malinko zesílený zadek...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Re: Loudness pri nastavaní autorádia

Poslaťod Buff » Štv 24. Dec 2009, 12:55

Ok dík.
TO mi je jasné že origoš nič moc. Ale vraj tam sú nie originál, že si tam pôvodný majiteľ dal niečo lepšie, no nejak sa mi to nezdá.
Buff
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 187
Registrovaný: Štv 24. Dec 2009, 11:49
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Vůz: Xsara Picasso 1,8 I

Re: Loudness pri nastavaní autorádia

Poslaťod Rope » Štv 24. Dec 2009, 20:33

funkce loudnes je jakési povýšení basu, myslím že o deset decibel, takže to přirozeně basy zvýrazní, opravdu ale záleží na reproduktorech , jinak může docházet k rezonování, drnčení a tak. najít nějaký recept jak přesně nastavit rádio je nemožné, každý to vnímá jinak a jiný styl hudby,, jiná nahrávka. co se týče nastavení, tak mám loud zapnutý, basy asi na dvojce, výšky naplno a trošku dozadu abych slyšel všechny repráky zhruba stejně, slyšel jako já, na ty vzadu kašlu :D
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Loudness pri nastavaní autorádia

Poslaťod SilverGhost » Ned 27. Dec 2009, 21:20

Funkce Loudness (česky kurvítko muziky) jen zesiluje basy a výšky, jinak nic. Jeho funkci si můžeš v podstatě nasimulovat sám zvýrazněním výšek a basů do plusu.
Při použití zesilovačů a subwooferu není dobré mít Loudness zapnutý, můžeš si snadno odpálit reprák, protože se dostane do limitace.
F*ck fuel Economy, my Ford just used all the gas your Hybrid saved ....
Obrázok
Obrázok užívateľa
SilverGhost
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Štv 2. Nov 2006, 20:33
Bydlisko: Hradec Králové
Vůz: Seat Leon 2006

Re: Loudness pri nastavaní autorádia

Poslaťod Pety » Pon 28. Dec 2009, 6:52

Loudness zavádí tzv. fyziologickou regulaci hlasitosti místo lineární. Jde o to, že při snižování hlasitosti lidské ucho rychleji ztrácí výšky a ještě rychleji hloubky - při lineárním snížení hlasitosti tedy vlastně dochází ke zdůraznění středních tónů. Loudness to dorovnává. Je tedy pravdou, že zesiluje hloubky a výšky, ale v závislosti na nastavení hlasitosti - čím víc uberete, tím víc je zdůrazní.

V praxi samozřejmě záleží na tom, kterou hlasitost výrobce zvolil jako výchozí - a také na účinnosti reproduktorů a na okolním hluku - k jakému výsledku loudness dospěje.
307SW 2007, 1.6 16V 80 kW benzin
Obrázok užívateľa
Pety
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 500
Registrovaný: Ned 6. Sep 2009, 10:26
Bydlisko: Chomutov
Vůz: Peugeot 307SW 2007, 1.6 16V 80 kW benzin


Späť na Autohifi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 29 hostia