Zapojenie subwoofera

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Zapojenie subwoofera

Poslaťod empík » Štv 12. Feb 2015, 19:53

Tak som trochu v rozpakoch. Signál z koncového stupňa rádia určite nie je to pravé orechové pre zosilovač alebo subwofer. Mimo iných necností šum koncového stupňa. To zapojenie v žiadnom prípade nemôže nahradiť linkový výstup, čo sa týka kvality signálu.
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Zapojenie subwoofera

Poslaťod F.I.K » Štv 12. Feb 2015, 20:08

To je pravda, ale jestli nemá na rádiu výstup a nechce ho měnit, tak jinou možnost nemá... Ale ve většině případů aktivních subwooferů to už stejně víc pokazit nejde. :mrgreen:
F.I.K
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Ned 22. Apr 2012, 12:30
Bydlisko: Horní Pěna
Vůz: Xsara VTS 2,0 1999

Re: Zapojenie subwoofera

Poslaťod empík » Štv 12. Feb 2015, 20:25

Možno by bolo dobré, keby brooged vyfotil zadnú stranu autorádia, tam kde sú konektory. A hneď budeme vedieť či tam linka je.
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Zapojenie subwoofera

Poslaťod Rope » Štv 12. Feb 2015, 20:39

Možná by bylo dobré kdyby to pokomentoval někdo kdo to tak měl. Počkáme co Ivoš napíše.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Zapojenie subwoofera

Poslaťod brooged » Ned 15. Feb 2015, 10:49

Zdravim, omlouvam se byl jsem tet mensi chvilku bez pripojeni k internetu. Ano presne jste pochopili o co mi jde. Tady subak, ktery vlastnim. http://www.dostal.cz/sencor-scs-wa1202-aktivni-subwoofer.html
brooged
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str 11. Feb 2015, 13:10
Bydlisko: Liberec
Vůz: Citroen xsara picasso

Re: Zapojenie subwoofera

Poslaťod F.I.K » Ned 15. Feb 2015, 13:09

Potřebuješ tu kouzelnou krabičku abys to zapojil na rádio který nemá nízkoúrovnový výstupy. Jinak o kvalitě samotnýho basáku bych si iluze nedělal a nevěřim, že by se to tou krabičkou dalo ještě zhoršit. :mrgreen:
F.I.K
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Ned 22. Apr 2012, 12:30
Bydlisko: Horní Pěna
Vůz: Xsara VTS 2,0 1999

Re: Zapojenie subwoofera

Poslaťod zizour » Pia 6. Nov 2015, 20:57

XARA PICASO
Dalo mi to celkem fušku.
Sestava:
Radio kenwood KMM 303BT (obsahuje hands free) možno dokoupit adaptér na ovládání pod volantem
SW Blaupunkt GTB 8A
Je to takové vylepšení basů, než basy. Doma mám 14" a s tímhle 8" se to nedá srovnat. Ale místa v kufru je málo a tuby údajně stojí úplně za houby. Navíc ho mají ta T.S. Bohemia za 2000Kč což je super cena za aktivní SW.
K rádiu (na Ahifi.cz) za 2300,- nutno dokoupit redukční montážní rámeček + napájení zesilovače antény
Repráky MAC Audio Fire 165 + 165 - U picasa nutno vytlumit dveře! Jinak jsou to vyhozené peníze.
Xara picaso má snad nejhorší dveře z pohledu audio, jaké jsem kdy viděl!!!
Totálně děravé, repráky v tapecu, takže opravdu hrůza a děs.

Kabeláž:
Napájení SW 4mm2 na + a -. Plus asi 3m, mínus asi 1m
Pojistka 10A s držákem na kabelu (umístit k baterii)
0,75mm2 na ovládání SW padlo tam dobrých 5m
Stíněná dvojlinka (kvalitní) na konci Chinc konektory padlo tam dobrých 5m

Vedení a připojení:
z rádia jsem šel kabely směrem vlevo (stíněný a ovládací + mikrofon). Lze to protáhnout do pojistkové skříňky a dále kolem okna (plast kolem okna stačí vytrhnout) Mikrofon jsem nechal na konci toho černého plastu a kabely jsem šel nade dveřmi až za zadní sedadla. Po zadním blatníku do kufru. Všechny kabely jsem vyvedl dírou na oko pro uchycení zavazadel.
Nejtěžší bylo připojení + kabelu na baterku. Moc se mi to nepovedlo - viz dále. Velmi těžko jsem jej protáhl přes schránku v podlaze (povolit šroub v podlaze a vytáhnout plast ve schránce, který však prasknul). K baterce jsem se dostal z kufru pod podlahou a ven skrz díru na bezpečnostní pás venkem (viditelné) pod sedadlo do prostoru baterky. Dále pojistka a rovnou oholeným kabelem pod svěrku kontaktu.

Hraje to celkem dobře. Nutno, ale vytlumit dveře a do těch zadních vyříznout naznačenou díru na 165 cm. 10" SW by byl mnohem lepší, ale ten zabere již dost místa.
Ideální by bylo umístit reprák do levé kapsy v kufru, ale musel by se udělat celý box z laminátu na míru.
Na oktavie se to už prodává.
zizour
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Ned 27. Sep 2015, 18:02
Bydlisko: Telnice
Vůz: Picasso 1,6 16V

Predchádzajúci

Späť na Autohifi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia