Nahodne (ne)fungovanie autoradia

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Nahodne (ne)fungovanie autoradia

Poslaťod Axel » Štv 15. Apr 2010, 17:12

Caute. Nechcel som zakladat vlakno, kym ten zabudovany origos v nasom Picasse trochu nepochopil. Navod som precital 3x, no ajtak mam pocit, ze nieco nieje s kostolnym poriadkom.
1. Nastavenie hlasitosti dopravnych sprav. V navode sa pise, ze pri aktivovani funkcie mam naladit hlasitost. Radio vsak na mna zakazdym zareve a odmieta posluchnut, ze to chcem na hlasitosti 5.
2. TA sa nie vzdy zapne - idem 2 hodiny, radio pustene na stanici, kde sa TA nevysiela. Ani raz sa radio neprepne na stanicu s dopravnym servisom. Zaparkujem, vypnem motor, o 10 minut odidem a cuduj sa svete, radio poslusne zapina dopravne spravy.
3. Ked uz radio dopravne spravy spusti, stiahnem hlasitost, no nie vzdy sa vrati na povodnu stanicu. Na displeji stale blika Traffic, kludne aj pol hodinu. Po rucnom preladeni znova vsetko funguje ako ma.
4. Radio nepreladuje na silnejsi vysielac s rovnakym RDS
5. Mam zapnute automaticke pridavanie hlasitosti v zavislosti od rychlosti. Na svagrovom Focuse to tusim pri 50 a pri 110 za hodinu pocutelne prida zvuk. Picasso nic

Ma niekto tusenie, ako sa s tym vysporiadat? Nejaky reset radia, mam nieco zle nastavene?....
Odpojenie baterky nepomaha, radio si pameta ulozene stanice aj nastavenie.

A zabudol som na bod 6, ktory s tym ma mozno nieco spolocne:
na ktorej obrazovke sa mi ma palubak spustit po nastartovani? Na poslednej, na ktorej som ho mal pri vypnuti motora?
Lebo niekedy si hodnotu podrzi, niekedy mi zobrazuje hodiny. To iste pri nastavovani radia - preladim stanicu a uz sa to nevrati nazad na palubak.

Poradte.
Cestami aj necestami @ Obrázok
Necestami aj cestami so Skautom pod zadkom @ Obrázok
Axel
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 520
Registrovaný: Uto 16. Feb 2010, 14:18
Bydlisko: Slovensko, Kosice
Vůz: Xsara Picasso Spec 1.6 benzin 70kW rok 2005 + EX Xsara Picasso Exclusive 2.0 HDi 66kW rok 2002

Re: Nahodne (ne)fungovanie autoradia

Poslaťod Axel » Str 28. Apr 2010, 18:37

Tak sa dnes pridala dalsia porucha, ktora mi uz ale poriadne dozrala nervy - nastupil som do auta, zapol zapalovanie (nie motor), dal vysunut CD a natiahol sa do priehradky pre ine CD.
CD z radia normalne vyslo von, no po asi 20 sekundach ho radio vtiahlo nazad dnu. Odvtedy uz CD nejde vysunut. :evil:
Na stlacenie EJECT sa prehravanie CD prerusi, zapne sa radio, no CD von nevyjde. Po par sekundach sa radio vypne, nacita sa CD a zacina hrat odznova. CD hraje normalne, vsetko funguje, okrem vysunutia disku.
Ma niekto nejaku ideu, co s tym moze byt? Vypnutie zapalovania (bez odpojenia baterky) nepomaha.
Navod na vybratie autoradia tu asi najdem, ale co navod na jeho rozobratie? Alebo ma original radio nejake nudzove vyberanie CD, tak ako mechaniky na CD v pocitaci?
PS: pri stlaceni EJECT nie je v radiu nic pocut, ziadny motorcek.

prosim poradte, aj s predchadzajucimi problemami. Dik
Cestami aj necestami @ Obrázok
Necestami aj cestami so Skautom pod zadkom @ Obrázok
Axel
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 520
Registrovaný: Uto 16. Feb 2010, 14:18
Bydlisko: Slovensko, Kosice
Vůz: Xsara Picasso Spec 1.6 benzin 70kW rok 2005 + EX Xsara Picasso Exclusive 2.0 HDi 66kW rok 2002

Re: Nahodne (ne)fungovanie autoradia

Poslaťod snoopy » Pia 30. Apr 2010, 10:16

To, že CD samo po chvíli zajede dovnitř je v pořádku, tak to má být.

Jednou mi taky CD nechtělo ven... ale po pár pokusech s vypínáním a zapínáním a vysunováním najednou vyjelo. Bylo u středu prasklé a asi se tam předtim tou prasklinou zaseklo. Nouzového vysunování na čelním panelu jsem si nevšiml. Vyndat rádio není těžké. Návod tu někde je...

Rozhodně držím palce...
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Nahodne (ne)fungovanie autoradia

Poslaťod Axel » Pia 30. Apr 2010, 11:14

Trochu som googlil po francuzskych weboch, takze zatial predbezne info:
zasekavanie CD v Picasse je podla poctu prispevkov dost casty jav. Uzivatelia pozoruju, ze sa to vacsunou deje ked sa CD v odstavenom aute rozpali, nechce von. Mozno nejak blbne vysuvny mechanizmus - riesenie = pustit klimu alebo to skusit s vyberanim rano, ked je chladnejsie.
Druhym castym prikladom je vysoka vlhkost v aute, aj ked nechapem, ako sa moze CD tak orosit, aby vysuvny mechanizmus smykal.
--
Absolutny pozor na rozne lacne CD z casopisov - byvaju o par stotiniek milimetra tensie a problem je na svete. Na toto udaje pomaha demontaz predneho krytu (to sa da?) a vsunutie tenkeho pruzka papiera pod CD, ktorym ho treba kusocek ponadvihnut, aby zabral mechanizmus na vysuvanie.

Auto mam k dispozicii az dnes vecer, takze cez vikend sa s tym skusim popasovat.
Dam vediet vysledok.

K problemom s RDS a zobrazovanim na displeji nema nikto nic?
Aspon skusenosti - aka obrazovka naskoci na palubaku po spusteni auta? Lebo mne zakazdym ina. Niekedy radio, niekedy hodiny a niekedy spotreba. Proste chaos.
Cestami aj necestami @ Obrázok
Necestami aj cestami so Skautom pod zadkom @ Obrázok
Axel
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 520
Registrovaný: Uto 16. Feb 2010, 14:18
Bydlisko: Slovensko, Kosice
Vůz: Xsara Picasso Spec 1.6 benzin 70kW rok 2005 + EX Xsara Picasso Exclusive 2.0 HDi 66kW rok 2002

Re: Nahodne (ne)fungovanie autoradia

Poslaťod snoopy » Pia 30. Apr 2010, 13:07

na displayi mi naskočí vždy poslední nastavená obrazovka. pouze po odpojení baterky jsou tam hodiny a datum...
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Nahodne (ne)fungovanie autoradia

Poslaťod Axel » Ned 2. Máj 2010, 21:11

Tak zhrniem dnesok:
rada s nadvihnutim CD pomocou tenkeho papiera nepomohla.

Radio som vymontoval, odpojil, zapojil, no nepomohlo.
Na rad prisla rozborka radia:
povolit 2 skrutky TX10 na okrajoch, zdemontovat spodny plechovy kryt, nasledne vybrat predny panel - pozor na konektor.
Z panelu torxom (mensi ako 10) stiahnut plosny spoj a nasadit nazad na konektor. Takto sa ziska priamy pristup k CD a radio sa da zaroven ovladat.
Po spusteni CD som zatlacil EJECT a zaroven zatiahol prstami za CD. Mechanizmus sa spustil a CD vyslo von. :jup:

5 dalsich pokusov vyslo CD normalne von.
Osud vsak chcel, ze som posmeleny vysledkom znova skusil nechat CD v mechanike aby ho radio vtiahlo nazad.
Tentoraz vsak predosly postup nepomohol.
Po hodine skusania zabralo zatlacenie na packu v pravej casti strbiny - posunut smerom doprava a stlacit EJECT.
Tentoraz som to uz nechal tak, radio zlozil a vytesujem sa, ze vsetko funguje.


----
Dopravne spravy sa vsak stale nespustaju a auto po nastartovani ukazuje nahodnu obrazovku.
Cestami aj necestami @ Obrázok
Necestami aj cestami so Skautom pod zadkom @ Obrázok
Axel
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 520
Registrovaný: Uto 16. Feb 2010, 14:18
Bydlisko: Slovensko, Kosice
Vůz: Xsara Picasso Spec 1.6 benzin 70kW rok 2005 + EX Xsara Picasso Exclusive 2.0 HDi 66kW rok 2002

Re: Nahodne (ne)fungovanie autoradia

Poslaťod snoopy » Pia 7. Máj 2010, 12:02

škoda, že nemáš foto rozloženého rádia...
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Nahodne (ne)fungovanie autoradia

Poslaťod Axel » Ned 9. Máj 2010, 21:12

K comu by si ju potreboval? Az na odmontovanie panelu (najprv musis dat dole spodny kryt,ktory drzi zapadku) je to trivialita...
Pri troche opatrnosti nie je co pokazit.
Cestami aj necestami @ Obrázok
Necestami aj cestami so Skautom pod zadkom @ Obrázok
Axel
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 520
Registrovaný: Uto 16. Feb 2010, 14:18
Bydlisko: Slovensko, Kosice
Vůz: Xsara Picasso Spec 1.6 benzin 70kW rok 2005 + EX Xsara Picasso Exclusive 2.0 HDi 66kW rok 2002


Späť na Autohifi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 51 hostia