MP3 do originálneho rádia

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: MP3 do originálneho rádia

Poslaťod Ladis » Str 13. Okt 2010, 17:54

Ja to teda nemůžu porovnat s nejakým dražším a je jasný že to neni jako když dáš CD ale na můj vkus to ujde.
Xsara SX in Ex. 1.6 2003
Ladis
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 72
Registrovaný: Pon 9. Aug 2010, 18:06
Bydlisko: Usti nad labem
Vůz: Xsara SX in Ex. 1.6 2003

Re: MP3 do originálneho rádia

Poslaťod snoopy » Str 13. Okt 2010, 20:06

emgeton je to stejný jako sencor. Koukal jsem na DNT a ty mají transmitery, co přes RDS posílají i název skladby a ID3 tagy...
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: MP3 do originálneho rádia

Poslaťod Škopek » Ned 17. Okt 2010, 10:11

Zdravím
Také uvažuji o výměně origo autorádia,zatím se mi zamlouvá tohle - http://www.mall.cz/autoradia/scott-xrb-300-rc?v=447289 Líbí se mi ovladač na volant,Bluetooth,USB vstup a cena.Co mu říkáte.
Xsara 2.0 HDI 66 Kw hatchback do provozu 3 ledna 2003 u frantíků - XSARA - dobrá volba
Obrázok užívateľa
Škopek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 839
Registrovaný: Sob 8. Nov 2008, 17:36
Bydlisko: Mariánské Lázně
Vůz: Xsara 2.0 hdi hatchback 66Kw nafta 2002

Re: MP3 do originálneho rádia

Poslaťod Rope » Ned 17. Okt 2010, 12:46

Ovladač ti bude brzy překážet a zjistíš že je to další lákadlo pro zloděje. Jinak desighn mě vůbec nezaujal, příjde mi takové fádní nevýrazné až nehezké, ale alespoň stejnobarevné bez stříbrných modrých nebo iných hebel. Apropo nechceš moje rádio? :twisted:
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: MP3 do originálneho rádia

Poslaťod Škopek » Ned 17. Okt 2010, 12:52

Zdravím
A jaký :?:
Xsara 2.0 HDI 66 Kw hatchback do provozu 3 ledna 2003 u frantíků - XSARA - dobrá volba
Obrázok užívateľa
Škopek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 839
Registrovaný: Sob 8. Nov 2008, 17:36
Bydlisko: Mariánské Lázně
Vůz: Xsara 2.0 hdi hatchback 66Kw nafta 2002

Re: MP3 do originálneho rádia

Poslaťod Rope » Ned 17. Okt 2010, 13:06

http://www.youtube.com/watch?v=ePOv4ON4 ... re=related doufám že jsem to nepoplet ty čísla, má to bt HF a z mým symbianovým telefonem si to moc nerozumí , po nahrání nového softu se špatně připojuje. Má dálkač, ale klasický ne na voant, vstup na propojení ovládání z volantu, v leošov jsem topoužíval, usb na kabelu zezadu a spoustu funkcí. Poslední cenu kterou jsem zaznamenal na českých shopech byla někde kolem 6 , já bych ho pustil za cca 2.700,- rádio jsem koupil od týpka co vozí auta z Itálie a mám ho asi rok a půl, vše je funkční a já si asi pořídím to heblo co se mu říká xsarlink.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: MP3 do originálneho rádia

Poslaťod Buff » Pon 18. Okt 2010, 11:15

Chalani, ako povoliť CD changer ?
Moje rádio ho podporuje, avšak asi je bloknutý, lebo keď stlačím jeho tlačítko, nič sa nestane..
CD changer púšťa analógový signál do rádia, takeže teoretický stačí nájsť správne piny v konektore cd changera a povoliť ho..
Nevie niekto ako na to ?
Resp. opvoluje sa to niekde, alebo rádio to nejako zistí až po pripojení konektora.. ?
Buff
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 187
Registrovaný: Štv 24. Dec 2009, 11:49
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Vůz: Xsara Picasso 1,8 I

Re: MP3 do originálneho rádia

Poslaťod Rope » Pon 18. Okt 2010, 16:43

Musí se povolit diagnostikou a myslím že si to stejně rádio očekuje, protože při povolení na diagnostice a nepřipojení cd se nic neděje, tlačítko můžu mačkat jak cigan peněženku.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: MP3 do originálneho rádia

Poslaťod Buff » Pon 18. Okt 2010, 19:17

Čiže musím najrpv zájsť do servisu, nech mi povolia CD changer v aute, čo ? To sa asi nedá doma.. Kolko ma to asi výde ? Resp. povolia to aj keď nemám kúpený žiadny changer / nezujíma ich to ? Aby zvýšili predajnosť "podporovaných" cd changerov..
A následne tam treba teda napojiť výstup z nejakého MP3 a nejaký kontrolný pin asi, že ?

Lebo dosť pochybujem, že by CD changer tlačil digitálny zvuk do rádia a ten robil analóg z toho.. Podla mňa posiela analóg. Analóg pošleš aj z iPodu a už len zbastliť nejaký projektík, čo oblbne tú kontrolnú srandu..
Ale teraz asi ťažko zistím, či mám changer povolený, že ? V aute nebol, ale v kufri mám hodený nejaký konektor v sáčku peugeot. Mám pocit že to je nejaký konektor / redukcia na changer..

A vyvedenie pinov rádia nepoznáš / nevieš kde by sa dalo nájsť ? Potrebujem napojiť aktívny subwoofer, ktorý ako vstup berie odbočku od reproduktorov..
Buff
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 187
Registrovaný: Štv 24. Dec 2009, 11:49
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Vůz: Xsara Picasso 1,8 I

Re: MP3 do originálneho rádia

Poslaťod snoopy » Uto 19. Okt 2010, 10:14

asi tě zklamu, ale CD changer určitě nekomunikuje analogově. Kromě jiného předává rádiu informace o tom, který disk je zvolen, kolik je na něm skladem a kterou zrovna přehrává a zpět zase přijímá příkazy od rádia (které rádiu potvrzuje), takže tam je digitální komunikace a je toho víc než jen levá+pravá stopa a nějaký kontrolní pin. Musel bys tam mít zařízení, které CD charger umí simulovat - a to je třeba zrovna xcarlink. Ale i tak potom existuje omezení na počet disků (adresářů) na 6 a v nich je také omezené množství skladeb (musí odpovídat normě pro CD-Audio).

A s tou aktivcí přes diagnostiku - nejprve připojíš zařízení, potom jde aktivovat.
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: MP3 do originálneho rádia

Poslaťod Buff » Uto 19. Okt 2010, 12:40

kurna, asi budem musiet rozpaprat cele radio a manualne si dorobit koncovky na vstup obvodu zosilovaca..

A stym pinoutom mi asi niek tuna neporadi, co ?
Buff
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 187
Registrovaný: Štv 24. Dec 2009, 11:49
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Vůz: Xsara Picasso 1,8 I

Re: MP3 do originálneho rádia

Poslaťod Rope » Uto 19. Okt 2010, 15:28

Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: MP3 do originálneho rádia

Poslaťod Buff » Uto 19. Okt 2010, 15:51

Díky :)
To tie autá používajú štandardizované veci ? Ani sa mi nechce veriť...

Rope, a CD changeru nemáš náhodou ? Lebo aj tak sa mi nejak nechce veriť, že to netlačí analóg.. Chcel by som pomerať atď.. Lebo je to nejaké divné, to by predsa znamenalo, že to posiela v digitálnej forme, a rádio by to muselo spracovať v nejakej logickej jednotke, napríklad vstavaného CD playera na analóg.. To mi príde moc komplikované... Predstav si potom, aká variabilita by bola v tých meničoch.. Pre každý druh rádia by musela byť forma a poradie, aby to dokázal ten prevodník v rádiu zobrať.. Ja si to predstavujem tak, že ty ho síce ovládaš a komunikujete digitál, ale výstup tam je analóg klasika..
Veď ale hádať sa nebudem, nemám tolk oskúseností s autami, ale logika mi hovorí, že by to takto malo byť..
Buff
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 187
Registrovaný: Štv 24. Dec 2009, 11:49
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Vůz: Xsara Picasso 1,8 I

Re: MP3 do originálneho rádia

Poslaťod Rope » Uto 19. Okt 2010, 15:54

Zkus strýčka gugla, ja to nevím, a hádat se nebudu vím že staré měniče sony měly analog.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: MP3 do originálneho rádia

Poslaťod Buff » Uto 19. Okt 2010, 16:45

Okej, a nevieš náhodou nejaký changer, kompatibilný s xsarkami ?
Buff
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 187
Registrovaný: Štv 24. Dec 2009, 11:49
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Vůz: Xsara Picasso 1,8 I

PredchádzajúciĎalší

Späť na Autohifi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 36 hostia