Vnitřní anténa

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Vnitřní anténa

Poslaťod Cvrček » Pia 5. Nov 2010, 18:08

Svého času jsem sehnal celou celou anténu na Okuli za flašku rumu. Stačilo se domluvit s naším človíčkem na lince v Bouly a nejbližší kamion,co se od nich vracel k nám mi to přivezl. :D Jó,kde sou ty doby. :oops:

Co se týče povolení té antény,tak tohle jsem řešil kdysi na Breaku. Nešla povolit. Supr věc do myčky u dlouhýho prutu. Pak jsme o tom mluvili s Verdomem,který říkal,že jemu jde sundat. Takže nastoupila metoda několikanásobného použití Konkoru a po asi třech týdnech opatrná práce s kleštěma a po chvilce to povolilo. No a prut šel od té doby lehce sundávat. U antény na Picasse při povolování pozor. Ten šroub je přidělaný na stočený drát,který je v té gumě. Aby jsi ho při záběru nepřetrhnul.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Vnitřní anténa

Poslaťod Rope » Pia 5. Nov 2010, 19:37

někde jsem slyšel že má být moderátor nestranný, takže jsem to jen uváděl dle svého chápání na pravou míru. :idea: Většina škádlení je nepochopením a zbytečnou reakcí. Tady jsme celkem v pohodě.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Vnitřní anténa

Poslaťod masor68 » Sob 6. Nov 2010, 4:59

CvrčeK: ...U antény na Picasse při povolování pozor. Ten šroub je přidělaný na stočený drát,který je v té gumě. Aby jsi ho při záběru nepřetrhnul.


Jo, to je přesně můj případ a v tom čuchám zakopaného psa mého špatného příjmu. Taky jsem zkoušel WD-40 anténu uvolnit, ale ne tři týdny jako ty, ale tak půl dne a to je asi málo. Navíc si stejně myslí, že pokud ta anténa takhle příšerně přirezla, už je narušený závit a ta voda tam bude vnikat dál. Novou mi slíbili příští týden a tak už přemýšlím čím ji nabalzámuju.

Ještě drobnost - nemáte někdo zkušenost s anténním předzesilovačem? Myslím tu napájenou záležitost jak se vsazuje mezi kabel od antény a rádio. Bydlím v kopcovité krajině, síla signálu mnoha stanic hodně kolísá a tohle mi přijde jako řešení.
Picasso 1.8 16V LPG r.v.2000 tmavá šeď
Obrázok užívateľa
masor68
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 466
Registrovaný: Pon 30. Nov 2009, 15:40
Bydlisko: Nový Bor
Vůz: Picasso 1.8 16V LPG r.2000

Re: Vnitřní anténa

Poslaťod JIRKA3 » Sob 6. Nov 2010, 10:53

Tak to by mě taky zajímalo ten můj přijem taky dost kolísá :D :D
Obrázok užívateľa
JIRKA3
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Ned 15. Jún 2008, 10:50
Bydlisko: Pod krkonoší
Vůz: Citroen Picasso 1.6 70kw 2002 benzin

Re: Vnitřní anténa

Poslaťod Surmi » Sob 6. Nov 2010, 11:06

Když ti neco nejde povolit polej to kofolou či cocacolou :lol: :D
Xsara 1.6 16V 80kW r.v.2003-Tatík
Peugeot 307 2.0 HDi 66kW Siemens r.v.2002 -bejvalka
Peugeot 207 1.4HDi 50kW r.v.2006
Škoda Octavia RS 2.0TDi 125kW
Obrázok
Surmi
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 652
Registrovaný: Ned 3. Máj 2009, 15:50
Bydlisko: Havířov
Vůz: Škoda Octavia II 2.0TDi RS 125kW

Re: Vnitřní anténa

Poslaťod davados » Sob 6. Nov 2010, 11:38

Zbytečná citace smazána. Rope
to vědět,tak sem to vyzkoušel na žhavičkách u minulý Xsarky....
Obrázok užívateľa
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1661
Registrovaný: Ned 10. Feb 2008, 10:17
Bydlisko: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Vnitřní anténa

Poslaťod viteon » Sob 6. Nov 2010, 13:11

kyselina fosforečná je jen v americkém nápoji :wink:
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Vnitřní anténa

Poslaťod masor68 » Pia 12. Nov 2010, 8:46

Chlapi, potřebuji rychlou pomoc - teď jsem si v Citroenu vyzvedl anténu s úchytem a při montáži jsem pod zadní lampičkou, kde je vnitřní uchycení držáku, narazil na stříbřitý váleček tvaru malého puku, který zespoda kryje uchycení držáku i boční výstup kabelu pod střechou. Za živýho boha jsem nepochopil jak se ho zbavit a demontovat anténu. Potřebuji to zvládnout, protože v noci jedu na Slovač a bez rádia mě asi klepne... Díky.

11:17
Tak vyřízeno, chytil mě rapl a vlít jsem na to se sikovkama a šroubovákem, protože můj mechanik to viděl prvně a prohlásil, že s tím nechce nic mít, protože pak může zatékat do střechy a to si na triko nevezme. Po pár minutách dloubání se ukázalo, že je to jen takový pouzdro, jehož dno je neodhadnutelně zacvaklé do toho zbytku. Celá sranda je dutá a funguje asi jen jako dle mého názoru zbytečný kryt matky a vymezovací redukce nacvakávacího elementu držáku. Co je ale hlavní - chytám teď stanice, které jsem předtím ladil jen lokálně (Evropa, Kiss, Bonton,...), takže bomba za 370Kč!
Picasso 1.8 16V LPG r.v.2000 tmavá šeď
Obrázok užívateľa
masor68
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 466
Registrovaný: Pon 30. Nov 2009, 15:40
Bydlisko: Nový Bor
Vůz: Picasso 1.8 16V LPG r.2000

Predchádzajúci

Späť na Autohifi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 41 hostia

cron