3bodovy pas dozadu- XsaraI

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

3bodovy pas dozadu- XsaraI

Poslaťod Petr » Štv 1. Mar 2007, 15:08

Mate nekdo zkusenosti zda je mozne premontovat zadni sedacky (operadla) z Xsary II do Xsary I? Zda jsou operadla kompatibilni mezi Xsara I a XsaraII, prip. na kolik by to vyslo?
Nebo jiny levnejsi zpusob jak dostat 3 bodovy pas na zadni prostredni sedadlo do Xsary I (Break r.v. 1999).
Duvod? 3 detske autosedacky a spokojenost s autem.
Predem dik za postrehy.
Petr
 

Jak to dopadlo?

Poslaťod pavel.troj » Pia 22. Feb 2008, 8:49

Ahoj, mám stejný problém - 3 autosedačky vzadu na X1. Vyřeąil jsi tu výměnu opěradla nějak?
pavel.troj
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Ned 17. Feb 2008, 9:26
Bydlisko: Praha západ
Vůz: Xsara Break 1,6 65KW 1998

Poslaťod viteon » Pia 22. Feb 2008, 17:45

pj to resil ale nevim jestli vyresil - zkoumali jsme spolu obe verze, par veci je ruznych i v uchyceni sedadel
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Poslaťod pj » Pia 22. Feb 2008, 22:42

3 bodak jsem nevyresil i kdyz par reseni jiste existuje - predpoklada to ale ze mas vybaveni (svarecku, rozbrusovacku, sedadla prip jen operadlo z X2), cas a chut se do toho pustit.
1) Za pomoci Viteona jsem si overil, ze uchyceni zadnich sedadel (lavice+overadlo) neni kompatibilni mezi X1 a X2 jak jsem se puvodne mylne domnival po informaci zamestannce Citroen servisu
2) Nicmene mi jeden clovek rikal ze uz to delal, ale musel rezat a svarovat - predelat uchyty na aute a nasadit sedadla z X2 - coz jsem zavrhl
3) Totez mi rekli i v servisu ze mi to pripadne predelaji ale at si uvedomim ze by mohl byt problem v pripade nehody kdyby to nevydrezelo a pak by se zjistovalo kdo to predelaval - z toho jsem vytusil ze by do toho radeji nesli - musel bych opatrit lavici a operadlo z X2 - min 3-4tis. z vrakace + prace

V obou pripadech chteli predelat lavici i Operadlo.

4) Calouneni je jine mezi X1 a X2 - ale to je ten nejmensi problem neb calouneni je opatreno zipy a slo by pripadne prehodit.
5) Ram operadla v X2 je zesileny a v nem je zachycen navyjak pasu
6) Uvazoval jsem ze by slo upravit ram operadla z X2 a dovybavit ho uchyty pro X1 a to pak jednoduse primontovat - bohuzel sam si na to netroufam a nemam vybaveni - takze kdyby se tu nekdo nasel kdo by to byl schopen sestavit AT SE MI OZVE - zadarmo by to nedelal. To same pokud by nekdo mohl postradat ram zadniho sedadla z X2 a nechtel za to majlant. Padl by na experiment.

7) Bratranec automechanik mi rekl at se na to vyseru a koupim jine auto.
8) Tak ted vozim nejmladsi na prednim sedadle v kolebce a kdyz jedeme dal tak nasoukam dozadu doprostred starsi sedacku a uchytim ji jen dvoubodakem (bohuzel vsechny sedacky nejdou chytat dvoubodakem a ani se tam nevejdou) - je to ale reseni jen do 2 let ditete a ne moc idelani.
Toz asi tak.
pj
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Uto 20. Jún 2006, 11:36
Bydlisko: Brno
Vůz: XI HDI break, r.v.99; C4GP 2.0HDI BMP r.v.09

Tak to zatím řeąím stejně

Poslaťod pavel.troj » Sob 23. Feb 2008, 20:51

Vzadu vlevo a vpravo dvě sedačky - vajíčka proti směru jízdy pro naąe dvojčata a jejich starąí ségra sedí uprostřed na sedačce,co lze chytit dvouboďákem.Ale aľ povyroste, dostane podsedák a půjde na kraj, doprostřed půjde jeden z dvojčat na tuto sedačku, a aľ i ten vyroste, tak snad X2 Break, nebo C5.
X1 Break 1,6 - rodinný vůz, zvláštní znamení - 3 autosedačky, střešní nosič, závěs, a v kufru většinou kočárek pro dvojčata.
pavel.troj
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Ned 17. Feb 2008, 9:26
Bydlisko: Praha západ
Vůz: Xsara Break 1,6 65KW 1998

Re: Tak to zatím řeąím stejně

Poslaťod pj » Ned 24. Feb 2008, 19:51

pavel.troj píše:Vzadu vlevo a vpravo dvě sedačky - vajíčka proti směru jízdy pro naąe dvojčata a jejich starąí ségra sedí uprostřed na sedačce,co lze chytit dvouboďákem.Ale aľ povyroste, dostane podsedák a půjde na kraj, doprostřed půjde jeden z dvojčat na tuto sedačku, a aľ i ten vyroste, tak snad X2 Break, nebo C5.

:D Jsem rad ze nejsme sami?
U nas je to podobne jen misto "segry" jezdi po meste manzelka.
Co mas za sedacku k tomu dvoubodaku? Do kolika kg je? Vim jen ze pro 2bod pas se dela jen Chicco Zenith - a ta je prilis siroka. Ja mam nejakou starsi Chicco jeste s 4bod pasem. Decka 5,3.5, 0.5.
Jinac pokud dalsi auto tak jedine MPV, jinac clovek bude furt vozit rakev, kdyby ho z toho vecneho baleni veci kleplo.
X2 a C5 maji vzadu jen lavici, ale decka by mela mit vlastni sedadla. To nejmensi co toto splnuje je asi 307 SW.
pj
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Uto 20. Jún 2006, 11:36
Bydlisko: Brno
Vůz: XI HDI break, r.v.99; C4GP 2.0HDI BMP r.v.09

Poslaťod Marek » Ned 24. Feb 2008, 22:29

Jeątě, ľe máme děti jen 2. Taky mám X1. Ale napadá mi, co Isofix? v autě mám mezi sedákem a opěradlem úchyty pro autosedačky z kulatiny, nedalo by se snáz něco takového dodělat doprostřed? Ukotvení by se dalo navrtat do podlahy kufru, kdyľ se tak můľe kotvit nádrľ LPG... Pokud to svaří někdo důvěryhodný (se státní zkouąkou) a bude to dostatečně dimenzované, počítej na 25G, t.j.25x hmotnost dítěte v sedačce, bylo by to jednoduąąí neľ předělávat sedadlo.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

ISOFIX

Poslaťod pavel.troj » Pon 25. Feb 2008, 13:02

Já mám X1 bez Isofixu, alspoň jsem tam nic takového neviděl, ale jeątě to prozkoumám. Do některých VW se dá doinstalovat doddatečně, myslíte, ľe by to ąlo do Xsary?
http://www.naglenet.org/images/garage/m ... et_top.jpg
http://www.naglenet.org/garage/vw_mods.html
X1 Break 1,6 - rodinný vůz, zvláštní znamení - 3 autosedačky, střešní nosič, závěs, a v kufru většinou kočárek pro dvojčata.
pavel.troj
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Ned 17. Feb 2008, 9:26
Bydlisko: Praha západ
Vůz: Xsara Break 1,6 65KW 1998

Poslaťod pj » Pon 25. Feb 2008, 16:22

Ja ISO FIX v X1 mam, ale sedacky ho nemaji.
Priznam se, ze presne nevim jak to ma fungovat a jeste jsem nad tim ani nebadal. To jako zahaknu "nejak" sedacku za ta oka a zadny pas uz pak neni treba? (Teda k uchyceni sedacky k sedadlu a ne decka do sedacky.)
pj
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Uto 20. Jún 2006, 11:36
Bydlisko: Brno
Vůz: XI HDI break, r.v.99; C4GP 2.0HDI BMP r.v.09


Späť na Návody a postupy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron