Jak jsou na tom Vaąe katalyzátory a jak se staráte o klimu??

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Poslaťod Kvido » Pon 21. Apr 2008, 15:19

Houmr píše:
Sbohem vąem píše:Tak katalysátor,ti vydrľí na věky,jsou uvnitř platinové desky,ketré se rychle rozpálí na vysokou teplotu a tím ničí splodiny,maximalně ti zrezaví obal,ale pokud auto negaráľujeą ve vytápěné garáľi a k tomu nejezdíą v zimě,tak to tak brzy nebude.Cenu nového nevím,ale bude to do 10 tisíc korun,spíą míň.


Tak s timhle si dovolim nesouhlasit :lol:
Kat nevydrľí navěky a platinové desky v něm taky nejsou...
Kat se můľe přicpat, případně úplně ucpat, vysypat nebo proreznout...
A je to dost znát na výkonu vozu a na emisích.
K tý platině, protoľe dělám s drahými kovy a auto katy zpracováváme, tak vím o čem mluvim. Kdyby tam byli platinový desky, tak by ste se asi nedoplatili. Průměrnej obsah katu váľí cca kilo při ceně platiny 1000 kg/g by vás vyąel pěkně draho :wink:
Uvnitř katu je keramická mříľka (taková včelý plástev) která platinu skutečně obsahuje, případně platinu a pladium, ale není jí v kile keramiky víc neľ gram :!: :!:
Pokud budete kat likvidovat tak ten vnitřek od vás klidně vykoupím za 0,5Kč/g tý keramiky. Kdyľtak piąte SZ. :wink:


Tak zase jsem o něco chytřejąí.
Jen stím proreznutím a rozpadnutím,povětąinou to způsobí způsob provozování vozu,kdyľ bude auto dlouhodobě stát a bude v něm vlhkost či voda, je jasné,ľe dlouho nevydrľí,auto pouľívané denně by nemělo mít takovéto problémy,pracovní teplota je 300 -600 °C,lamda sonda je stavěná na 300°C a vyľąí teplota je spíąe na konci katu,takľe se kat vysouąí.
Jen dodám proč se pouľívá termín "třícestný" je to termín pro ničení tři nejnebezpečnějąích plynů a to CO, NOx, HC.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Poslaťod K4my » Str 23. Apr 2008, 7:00

2 Kvido : No to je vazne zajimave vysvetleni 3cestneho katu :-P jen doplnim - jeho vyhodou je ze redukuje a oxiduje zaroven a navic je rizeny lambdou a je tudiz tzv. "rizeny" ,aby byl schopen tyto dva normalne neslucitelne procesy ovladat. tudiz je lambda a kat dulezitou slozkou vykonu/spotreby/emisim v automobilu a prave toto lidi dosti zanedbavaji, zvykli ze starych skodovek atpd... rozhodne neni na skodu katalyzator s lambdou kontrolovat (po zaruce vozu) bohuzel realizuje se to dosti tezko, co se katalyzatoru tyce :-)
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod B@RT » Ned 27. Apr 2008, 11:43

Tak jsem sprejem čistil klimoąku, nastříkal jsem to přímo na výměník a řekl bych bezva, jen nemůľu najít kde mam v Xsaře II nasávání vzduchu při zapnuté vnitřní cirkulaci, abych to prostříkl a nechal nasát :-)
Sbírka modelů Citroën
Obrázok užívateľa
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:14
Bydlisko: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Poslaťod Kvido » Ned 27. Apr 2008, 11:45

Mám sice X jedničku,ale mělo být snad stejné. Je to pod úloľným kastlíkem spolujezdce,musel bys to demontovat ven.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Poslaťod B@RT » Ned 27. Apr 2008, 11:51

a kdyľ jen sundám tapecírunk (abych vyndal filtr) tak se k němu asi nedostanu co :-/
Sbírka modelů Citroën
Obrázok užívateľa
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:14
Bydlisko: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Poslaťod K4my » Pon 28. Apr 2008, 7:27

B@RT píše:Tak jsem sprejem čistil klimoąku, nastříkal jsem to přímo na výměník a řekl bych bezva, jen nemůľu najít kde mam v Xsaře II nasávání vzduchu při zapnuté vnitřní cirkulaci, abych to prostříkl a nechal nasát :-)


no toto resi ten zpusob co jsem uvadel ja, osobne nevim kde nasava vzduch, ale kdyz pouzijes ten sprej, mam na mysli takovou hracku co zamacknes das to doprostred vozu treba k loketni operce, zapnes vnitrni cirkulaci a plyn se rozptyli po cele kabine a protahne se sam celym systemem, staci to nechat z 10 minut a je to, nemusis nic pracne rucne strikat na vymenik atpd :-) samozrejme kdyz to takhle nekdo dela by asi nemel zustavat v aute :-D je to i v navode napsano. zkusim sehnat nazev te srandy.
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod Kvido » Pon 28. Apr 2008, 8:08

K4my uľ jsem něco o tom četl,ale nemám stím zkuąenost,nenasmradne vnitřek auta ?

B@RTe nevím zda se tam dostaneą,to jsem nezkoumal,ale sundat ten kastlík není problém,je to jen pár ąroubků a opatrně na osvětlení přihrádky,minule jsem stím trochu zápasil.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Poslaťod K4my » Pon 28. Apr 2008, 10:04

Kvido píše:K4my uľ jsem něco o tom četl,ale nemám stím zkuąenost,nenasmradne vnitřek auta ?

B@RTe nevím zda se tam dostaneą,to jsem nezkoumal,ale sundat ten kastlík není problém,je to jen pár ąroubků a opatrně na osvětlení přihrádky,minule jsem stím trochu zápasil.


ne aspon u me ne, je to nejaka lihovina takze kdyz to vyvetras na 15 minut tak nic poradne nepoznas, jinak sprej sam o sobe celkem voni tudiz ikdyby to melo nejaky den dva v aute citit, myslim ze by to nikomu nevadilo ;-) je pravda ze bylo pak po neprijemnem zapachu houbicek, tudiz to urcite funguje a za tech 70korun "proc ne".
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod B@RT » Pon 28. Apr 2008, 18:07

ten muj taky smrděl po alkoholu, mam winn s

vystříkal jsem to pěkně dírou po filtru, ale chtěl jsem i trochu do toho potrubí :-)
Sbírka modelů Citroën
Obrázok užívateľa
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:14
Bydlisko: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Predchádzajúci

Späť na Návody a postupy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia