Výměna čepu řízení

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Výměna čepu řízení

Poslaťod MP » Pia 11. Máj 2007, 14:41

Tak jsem dnes měnil čep řízení , chtěl jsem to zdokumentovat a popsat , ale kdyľ jsem zvedl auto a sundal kolo , tak jsem zjistil ľe fo»ák zůstal doma .... No ale nic to není . Práce na dvacet minut ( bez kontroly geometrie ) . Dva dny předem jsem závity postříkal olejíčkem , aby to ąlo líp povolit . Asi to nebylo potřeba , ąlo to dost dobře . Pak jsem porovnal starej a novej čep , abych si nějak odměřil aspoň přibliľně na kolik ho zaąroubovat , abych moc nerozhodil geometrii . Povolit kontramatku u řídící tyče a pomocí klíče č.16 otáčet tyčí aľ se čep úplně vytočí . Pak povolit matici na čepu . Měl jsem obavy ľe ten kuľel nepůjde vyrazit , bylo mi doporučeno , ľe kdyby to neąlo tak nemlátit na čep zvrchu a nesnaľit se ho vyrazit dolů , ale mlátit nejlíp dvěma kladívkama na ten závit , jako proti sobě . ©lo to dobře , stačilo lehce »uknout na ten ąroub a čep vyskočil ven . Montáľ opačně .... Zaąrouboval jsem to tak nějak jak jsem to vyměřil .... jak jsem se trefil uvidím v pondělí ráno , kdy mě zkontrolujou geometrii .
... a jen tak na okraj cena v Meteoru byla kolem 230,- Kč .

Tak jsem to trefil úplně přesně . Geometrie je 1A :lol: , vůbec ji nemuseli dolaďovat .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Späť na Návody a postupy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia