Jak funguje klima na Xsare

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Jak funguje klima na Xsare

Poslaťod K4my » Pia 29. Jún 2007, 11:11

prosim vas prozradte mi, cim je mazanej kompresor na xsare?? On se maze chladici kapalinou z chladice?? Me totiz udivuje jedna vec, jedu do servisu s klimou ze nefunguje, musel sem tam na3x protoze pokazde bud hend nebyl cas nebo udelali jen neco a bylo ansledne udelat zase neco pozdeji.... Tekla mi klima a kapalina z podauta delal sem louzicky... Beru ze obcvas z klimy kape voda, ale proc mi zase po vymene tesneni prasklych trubek a ventilku klima tece??? i pres to ze jeste funguje a nepoznavam ubytek vykonu klimatitzace...

je to snad normalni ze mi vyteka naka mazlava smes, mam pocit ze to je kapalina z chladice, ale proc kape z kompresoru ???
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod drystone » Pia 29. Jún 2007, 12:46

Kdyľ budeą pouľívat klimu, tak louľičky budeą dělat pravidelně a nemusí být malé. Navíc to znamená, ľe klima funguje dobře! Měla by kapat voda, ale nikdy jsem to nezkoumal, ale mastný to asi nebude, to by pak zanechalo stopy na dlaľbě a poznal bych to.
Co s tím ale doopravdy máą ty, to nevím. Třeba někdo jiný.
Citroën Xsara I. 1.4i 55kW (3/2000), s BSI Obrázok
Obrázok užívateľa
drystone
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 107
Registrovaný: Sob 11. Feb 2006, 9:22
Bydlisko: Plzeň-Jih

Poslaťod K4my » Pia 29. Jún 2007, 13:41

prave ze sem cosi slysel ze kompresor neni mazanej sam ale je mazanej chladici kapalinou, coz by odpovidalo, protoze louze jsou prave obcas mazlavy. zarazi me to proto protoze to bylo uz na3x spravovany a i sam servisakuz byl rad ze mi auto predaval, ze uz toho asi meli taky celkem dost. O to vic me to zarazi... jestli me potreti unikne smes z klimy prisaham ze ten kompresor urvu rozkopu a vyhodim do srotu!!! 8) zacinam byt mirne agresiivni co se teto tematiky tyce... se vsim sem spokojen jen me klima zlobi
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod řepák » Pia 29. Jún 2007, 14:59

K4my píše:prave ze sem cosi slysel ze kompresor neni mazanej sam ale je mazanej chladici kapalinou, coz by odpovidalo, protoze louze jsou prave obcas mazlavy. zarazi me to proto protoze to bylo uz na3x spravovany a i sam servisakuz byl rad ze mi auto predaval, ze uz toho asi meli taky celkem dost. O to vic me to zarazi... jestli me potreti unikne smes z klimy prisaham ze ten kompresor urvu rozkopu a vyhodim do srotu!!! 8) zacinam byt mirne agresiivni co se teto tematiky tyce... se vsim sem spokojen jen me klima zlobi

Já mám třeba prej děravej chladič klima . S..u na to , zatím , vľdyď je jen pár dní v roce trochu teplo :idea: :!:
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Poslaťod jan452 » Pia 29. Jún 2007, 15:57

Začiatkom leta som si dal odborníkovi na klimatizácie prekontrolova» a otlakova» klimu. Pri tej príleľitosti som ho aj trochu vyspovedal, takľe:
Pýtal som sa ako je to s mazaním kompresora klimy, či má nejakú olejovú náplň. Povedal mi, ľe mazivo obsahuje chladiaca náplň klimatizácie, takľe kompresor sa uľ ničím iným nemaľe. Zároveň mi tieľ povedal, prečo je treba pusti» na krátku chvíµu klimu aspoň raz za mesiac aj v zime. Je to preto, ľe v okruhu klimatizácie sú pouľité silikonové tesnenia, ktoré potrebujú raz za čas prís» do kontaktu s chladiacou (a tým aj mazacou) zmesou, lebo ináč vysychajú a prestávajú tesni», následkom čoho hrozia úniky chladiva z klimy.
Xsara Break 1,8i Exclusive - 98
Obrázok užívateľa
jan452
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 208
Registrovaný: Pia 19. Jan 2007, 18:29
Bydlisko: Zvolen - SR
Vůz: Xsara I Break, 1998, 1,8i 8v Exclusive

Poslaťod XSARA » Pia 29. Jún 2007, 19:34

HELE NEVYHAZUJ KLIMU :!: :!: :!: JAK BUDE CHLADIT MOTOR :?: :?: :?: :lol: :lol: :lol:
XSARA
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Str 23. Máj 2007, 11:48

Poslaťod řepák » Pia 29. Jún 2007, 19:44

jan452 píše:Začiatkom leta som si dal odborníkovi na klimatizácie prekontrolova» a otlakova» klimu. Pri tej príleľitosti som ho aj trochu vyspovedal, takľe:
Pýtal som sa ako je to s mazaním kompresora klimy, či má nejakú olejovú náplň. Povedal mi, ľe mazivo obsahuje chladiaca náplň klimatizácie, takľe kompresor sa uľ ničím iným nemaľe. Zároveň mi tieľ povedal, prečo je treba pusti» na krátku chvíµu klimu aspoň raz za mesiac aj v zime. Je to preto, ľe v okruhu klimatizácie sú pouľité silikonové tesnenia, ktoré potrebujú raz za čas prís» do kontaktu s chladiacou (a tým aj mazacou) zmesou, lebo ináč vysychajú a prestávajú tesni», následkom čoho hrozia úniky chladiva z klimy.

No nevím ale toto tvrzení je nějaký divný .
Jeątě je (ne doslova) mezi námi spousta hl. řidiček které jsou rádi ľe se jaką taką naučily ,,řídit,, a kdyľ pak dostanou sluľebáka v plný náloľi , tak ani neví co v tom vąechno je a co vąechno to autí umí . Je pak i spousta ,,starąích,, kteří taky o dneąní technice v autech moc neví .... a nejaké pouľívání klima ? To jim nic neříká . I s tímto musí výrobci přece počítat !
Tak jaké pak pouľívání alespoň 1x za měsíc :?: :arrow: :!:
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Poslaťod jan452 » Pia 29. Jún 2007, 21:29

Vąak ja »a nenútim aby si ju zapínal. Hovorím len to, čo mi odporúčal chlap, ktorý sa opravami a údrľbou klimatizácií ľiví uľ dlhé roky. Logiku to vąak má. Spomeň si na to, keď si budeą dáva» na jar doplňova» klimu. Aj keď Ti prajem, aby Ti aj bez toho občasného púą»ania 1x za mesiac fungovala bezchybne.
Xsara Break 1,8i Exclusive - 98
Obrázok užívateľa
jan452
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 208
Registrovaný: Pia 19. Jan 2007, 18:29
Bydlisko: Zvolen - SR
Vůz: Xsara I Break, 1998, 1,8i 8v Exclusive

Poslaťod K4my » Sob 30. Jún 2007, 6:04

btw repaku je to i v manualu pro xsaru 1.... to je vazne opravdu tak ze klima je mazana necim jinym nez svym vlastnim okruhem. A opravdu by se mela spoustet cas od casu, ovsem to ona preci sama obcas dela ze si zapne iv zime takze to je ta ochrana se kterou zase xsaraci pocitali ze nejaka zenska na tonebude brat ohled ;)

to Jan: Diky za info, pokud je to smes, tak nezbyde nic jineho nez to frajerum zase odvezt a otriskat o hlavu!!! Jako ja uz ale neminim nic v servise platit idiotum!!
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod CHiP » Sob 30. Jún 2007, 11:21

Kompresor je mazaný chladícím médiem, je v něm určité procento oleje. Kdyľ máą málo chladiva, tak se kompresor nesepne, zřejmně ochrana před zadřením.
Pode mnou jsou občas pěkný louľe :lol:
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod CHiP » Sob 30. Jún 2007, 11:25

řepák píše:Tak jaké pak pouľívání alespoň 1x za měsíc :?: :arrow: :!:

I mě to bylo doporučeno právě kvůli těm těsněním. Nic nevydrľí věčně, ale proč ľivotnost těsnění neprodlouľit, kdyľ to jde tak snadno. Pokud díky tomu ľe klimu zapínám kaľdých 14 dní ikdyľ je zima, nebudu uľ mused klimu dopňovat, tak uąetřím a budu spokojený :P
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Jak funguje klima na Xsare

Poslaťod Miro » Sob 30. Jún 2007, 20:23

Zdravim chlapi, ked uz sa tu prebera klima, mam taky problem. Ked som kupoval xsaru, okrem ineho som si nechal aj doplnit chladiace medium,chlapik mi to aj tlakoval a povedal, ze to neunika.Klima chladila a ja cely stastny som siel domov. No na druhy den mi usmev zamrzol, ked som zistil, ze kompresor nespina, lebo vsetka chladiaca zmes sla do hajzlu. Poradte mi,kade najcastejsie zvykne unikat?U nas to nemam kde dat spravit,citroen v Ziline som navstivil prvy aj posledny krat a mechanici u ktorych som bol-tazki amateri.Radili mi, ze mam ist ku Forstingerovi-v ZA otvorili pobocku, ma niekto s nima skusenosti? :?:
XSARA coupe, 1,8i 66kW, 1998
Obrázok užívateľa
Miro
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Sob 23. Jún 2007, 13:41
Bydlisko: Vysoká n/Kys.

Poslaťod Dusan » Ned 1. Júl 2007, 21:23

Mě to uteklo proľranou trubkou ,která vede do chladiče klimy,tam kde je takový plech přes trubku.Foto můľu poslat.Stačilo zavařit ,naplnit a chladit :P
Citroen Xsara break
1.8i/66kw;r.v.1999
Dusan
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Sob 16. Júl 2005, 14:18
Bydlisko: Hradec Králové

Poslaťod K4my » Pon 2. Júl 2007, 5:38

mno tak reknu ti vsechny me pripady kudy to muze unikat:
:idea: 1) muze to byt propalena hadice od vyfuku pokud vlastnis xsaru se svody vepredu a ne vzadu. A muze to byt jak saci tak i vytlacna hadice a muze to byt jak velka tak i mala dirka
:idea: 2) Muzes mit opotrebene ventily a jejich spatne zatesneni kudy muze smes utikat
:idea: 3) Muzes mit praskle potrubi, treba prave nizkou teplotou, treba ti do toho nekdo mohl bouchnout nebo s tim nejak pohnout a trubka nekde pripraskla
:idea: 4) A nebo ciste a jasne spatne tesnosti kompresoru vlivem stari....

S temito 4mi problemy sem se setkal ja, pokud nekdo znate jine doplnte ;-)
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod ElTorpedo » Pia 6. Júl 2007, 18:31

nejčastěji u vozů koncernu PSA právě blbne ta trubka vedoucí z kompresoru do chladiče klima jak uľ tady bylo řeąeno, přímo v místě u drľáků tý trubičky.
Obrázok užívateľa
ElTorpedo
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 107
Registrovaný: Pia 11. Aug 2006, 17:14
Bydlisko: Plzeňsko

Ďalší

Späť na Návody a postupy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron