lakovani

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

lakovani

Poslaťod brakers » Sob 28. Júl 2007, 10:23

ma nekdo zkusenosti s lakovanim??rad bych si nalakoval bok xsary a nechal si namichat bervu do spreje.ma s tim nekdo zkusenosti??mam to vybrousene otresne a je to natrene nejakou sedou zakladovkou tak bych tomu chtel konecne hodit trochu metalizu.kde se da zjistit cislo barvy karoserie da se to vycist s technicaku??a co vse na lakovani bych mel pouzit???a priblizny postup.kolik vrstev atd..stejne to pak prelepim nejakou nalepkou ohne nebo neco takoveho at se to trocha strati.
Obrázok užívateľa
brakers
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Uto 19. Sep 2006, 17:41
Bydlisko: Olomouc-Velky Tynec

Poslaťod rosta » Sob 28. Júl 2007, 10:48

Sprej vůbec nepouľívej.Jelikoľ umím lakovat tak vím co dokáľe sprej.
A jestli jsi nikdy nic nenalakoval tak sprejem to jedině zmaříą.Musíą to řádně odmastit klidně i několikrát.Na to ti postačí technický benzín.A jestli to máą natřený nějakou základovkou a je to i mizerně vybrouąený tak to klidně muľeą přebrousit smirkem,pak přetáhnout kitem a pak znova přebrousit,ale nějakým jemným smirkem.Ve finále i pod vodou (jemný smirek namáčíą do vody a brousíą) pěkně do hladka.Potom to muľeą stříknout plničem a pak barvou.Ale metalíza se ąpatně stříká.Jedna vrstva stačí,ale musíą jí stříkat pěkně souměrně,jestli někde kousek vynecháą a vrátíą se tak uľ je to potom vidět,v horąím případě ti lak steče.Jestli na to doma nic nemáą (myslím kvalitní stříkací pistoly a silnějąí kompresor) tak ti doporučuju nechat si to někde udělat,kdyľ uľ tak at to je pořádně a pěkně nalakovaný a nebudeą tam muset lepit nějaký oąklivý obrázky.Kod barvy ti zjistí z VINu.
rosta
 

Poslaťod bleriot11 » Sob 28. Júl 2007, 11:44

Je moľný,ľe ta základovka je syntetická a kdyľ to nastříkáą plničem,nebo barvou nitro(rychle schnoucí,akrylátová barva),tak to tu základovku bude ľrát.S tím je pak problém,ale to poznáą aľ kdyľ to nastříkáą.Metalízu mi namíchali do spreje podle kodu na dveřích řidiče.Asi 400,- Jedno přestříkání mi nestačilo,můľeą to vzít víckrát ,ale počkat pár minut mezi jednotlivýma vrstvama.Nakonec musíą metalízu přestříkat bezbarvým lakem,aby měla "hloubku" a leskla se.

Záleľí co od toho čekáą.Sám to máą za 500,-V opravně za to to dáą tak 2000,-Od profíků by to mělo vypadat lépe.
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod brakers » Sob 28. Júl 2007, 15:31

no ja se pokusim tedy nejak to udelat tim sprejem...pokud to ale bude mizerny tak to pak dam profikum...ja toho potrebuju nalakovat vicea u servicu by meto stalo 8000kc a to se mi nejak dat nechce....kdyz to vemu kolem a kolem tak je to jen auto i kdyz mam ho rad a nemam s nim problemi.ale stejne ho nebudu mit vecne tak si s tim nebudu delat nejak moc vrazky.pokusim si s tim nejak vyhrat treba se to povede.aspon torchu at to vypda lepsi nez to mit ted tak flekaty.
Obrázok užívateľa
brakers
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Uto 19. Sep 2006, 17:41
Bydlisko: Olomouc-Velky Tynec

Poslaťod Marek » Ned 16. Sep 2007, 17:05

To bleriot11:

Potřebuji opravit promáčklinu na horní obé části dveří, těsně pod oknem. Vyrovnat to dokáľu, ale nevím, jak to stříknout - bude to cca 6x6cm. Myslím, ľe by se měl stříknout vodorovný pruh celé oblé části, ale jak to neznatelně napojit na zdravou plochu? Nedělal jsi něco takového?
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Poslaťod viteon » Ned 16. Sep 2007, 17:19

napojit to nejde, lakovny dělají vľdy celý díl
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Poslaťod B@RT » Ned 16. Sep 2007, 17:36

Přestříkat celý díl, nebo přez celé auto prouľka (tam výjde levněji samolepka)
Sbírka modelů Citroën
Obrázok užívateľa
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:14
Bydlisko: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Poslaťod ColinMcRay » Ned 16. Sep 2007, 18:16

B@RT píše:Přestříkat celý díl, nebo přez celé auto prouľka (tam výjde levněji samolepka)


Ve stylu Rellay auto samá samolepka ani nepoznáą jakou to mělo puvodní barvu :D
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Poslaťod Rope » Ned 16. Sep 2007, 18:24

B@RT píše:Přestříkat celý díl, nebo přez celé auto prouľka (tam výjde levněji samolepka)

Aby to nebylo jako ©těpánkův fiatek ve filmu Jak básníkům chutná ľivot. :lol: :lol:
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Poslaťod B@RT » Ned 16. Sep 2007, 20:05

Potom na něj nejdou zloději :wink:
Sbírka modelů Citroën
Obrázok užívateľa
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:14
Bydlisko: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Poslaťod bleriot11 » Ned 16. Sep 2007, 20:22

Marek píše:To bleriot11:

Potřebuji opravit promáčklinu na horní obé části dveří, těsně pod oknem. Vyrovnat to dokáľu, ale nevím, jak to stříknout - bude to cca 6x6cm. Myslím, ľe by se měl stříknout vodorovný pruh celé oblé části, ale jak to neznatelně napojit na zdravou plochu? Nedělal jsi něco takového?

Ta metalíza se napojuje fakt blbě a je to potom vidět.Já bych to udělal jak píąeą,pak se to dá rozleątit.(jeątě před lakem)před lakováním pořádně odmastit.Ten lak bych udělal doztracena a potom znova přeleątil.Nato leątění je dobré tempo.Něco rovnýho tvrdýho obal hadrem,trochu tempa a krouľit.(já to dělal krabičkou od audio kazety)No ,kdyľ to nenastříká profík celé,tak to tam bude vľdy vidět.Zase na druhou stranu nemáą co zkazit.Přelakovat celý díl jde vľdy. :wink:
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod ColinMcRay » Pon 17. Sep 2007, 8:16

Rosto ... máą odhad kolik stojí nalakování celého auta na oranľovou perle» i s přípravou ? Srovnávám si ceny at vím kdy rozbít prasátko
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Poslaťod rosta » Pon 17. Sep 2007, 14:03

Pokud máą na autě pěkný lak tak já osobně bych do přelakování celýho auta neąel,protoľe originál je originál a taky je to velmi drahý ąpás.Samozřejmě něco jinýho je kdyľ ti jde o tuning.Co já vím nebo kolik se ceny pohybují u nás v "kraji" tak je to okolo 40 tisíc za odstrojený auto a obyč. barvu-odhad,ale jestli to chceą vědět přesně na xsaru 5 dvířko tak ti to můľu zítra zjistit.Ale doporučuju najít si opravdu velmi kvalitní lakovnu,protoľe chceą oranľovou perlet a ta taky vyľaduje zkuąenýho a poctivýho lakýrníka a k němu velkej ranec peněz.Není problém mít na autě lak i za 100 tisíc.Ptal jsi se uľ někde?
rosta
 

Poslaťod ColinMcRay » Pon 17. Sep 2007, 15:19

poptej se fakt bych měl o to zájem... a chci si ty ceny trochu prohlepnout. Jasně ľe jde o tuning, mám stříbrnou a do toho černé plastytakľe oranľová perle» je jasná volba. Jeątě počkám na nové spoilery a jdu do toho. Ptal jsem se u nás... a jeden za 30-33 tisíc ale to je tak... u jednoho dobrého lakýrníka v lakovně doma... a druhá je cca 35-45 ale to je lakovna PORSCHE / FERRARI uľ mi na to nabízeli lak z Lamborghini... vypadá boľsky ale 40000 za 5kg laku je dost. počítám ľe samotná lak výjde na 10-15 moľná troąku víc... ale 100% to chci mít vyfarané aby mi to po 2 letech nazačalo ąupinatět.
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Poslaťod rosta » Str 19. Sep 2007, 14:08

Tak to vychází zhruba na těch 40 tisícovek se vąím vąudy,ale ono to bude asi vąude stejný.Velký rozdíl v cenách kvalitních lakoven asi nebude.
rosta
 

Ďalší

Späť na Návody a postupy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia