Vymena rozvodov

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Vymena rozvodov

Poslaťod yanci12 » Pon 8. Okt 2007, 16:53

Nazdarek, viem ze o rozvodoch tu uz bolo dost vela pisne ale väčąinou iba o oppotrebovani a thak.Ale chcel by som poprosit niekoho kto uz menil rozvody ci by mohol poslat navod na vymenu (podrobne a jednoducho aby som to pochopil :D) a este poradit na co vsetko by som mal mysliet pri ojazdenom aute (resp. co vsetko vymenit a akontrolovat) predsa len mam to auto 1 tyden a ma nabehane 150 000km. :D Dik
Obrázok užívateľa
yanci12
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 169
Registrovaný: Pia 5. Okt 2007, 13:29
Bydlisko: Žilina
Vůz: Xsara1, 1.9D, r.v. 98

Poslaťod bubakkaja » Pon 8. Okt 2007, 17:01

Menit se maji vsechny kladky vcetne vodni pumpy a pokud nenapises jaky mas motor tezko ti nekdo poradi
xsara vts 2.0 prodano
xantia combi 2,1 td exclusive
Obrázok užívateľa
bubakkaja
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Štv 10. Aug 2006, 20:40
Bydlisko: frydek-mistek

Poslaťod CHiP » Pon 8. Okt 2007, 18:07

bubakkaja píše:Menit se maji vsechny kladky vcetne vodni pumpy a pokud nenapises jaky mas motor tezko ti nekdo poradi

Výměna vodní pumpy se snad jenom doporučuje ne? :?
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod bubakkaja » Pon 8. Okt 2007, 20:04

no to jo ale stoji kolem 1000 korun a kdyz uz je to zozebrane tak to radsi vymenim at neplatim praci dvakrat ja sem mechanik takze ja si na svojem menim treba jen r.remen a kdyby byl problem radsi zastavim ale kdyz to nekdo da do servisu tak radsi vsechno stejne to pak po vymene zacne tect protoze se to jinak napne
xsara vts 2.0 prodano
xantia combi 2,1 td exclusive
Obrázok užívateľa
bubakkaja
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Štv 10. Aug 2006, 20:40
Bydlisko: frydek-mistek

Poslaťod yanci12 » Pon 8. Okt 2007, 20:50

bubakkaja píše:Menit se maji vsechny kladky vcetne vodni pumpy a pokud nenapises jaky mas motor tezko ti nekdo poradi


sorry som uplne zabudol :lol:
Takze je to 1.9D 1998 - pre istotu
V takychto motoroch sa vobec nevyznam bo som mal staru skodovicu 105l - :twisted: nan mi stacilo kladivo 2 kluce srobovak a bolo :o
Obrázok užívateľa
yanci12
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 169
Registrovaný: Pia 5. Okt 2007, 13:29
Bydlisko: Žilina
Vůz: Xsara1, 1.9D, r.v. 98

Poslaťod balu » Uto 9. Okt 2007, 0:16

Já mám měněný vąechno (řemen, pumpa, kladky). Kdyľ jsem to dával servisákovi, tak mi řekl, ľe pokud chci vyměnit jenom řemen, tak mi na to nedá záruku. Při rozvodech mi navíc vyměnil i dosti opotřebovaný vnějąí řemen (na alternátor a já nevím co vąechno pohání), protoľe ten kdyby prasknul, tak by taky mohl udělat sluąný brajgl.
Osobně si myslim, ľe na tom ąetřit nemá cenu - je to lepąí mít v cajku neľ pak řeąit potkaný ventily...
Modrá Xsara I. TD :-) . . . sice starší, ale jede super a má menší spotřebu než já :-kocovina:-
Obrázok užívateľa
balu
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Pon 30. Júl 2007, 14:37
Bydlisko: Plzeň-sever

Poslaťod yanci12 » Uto 9. Okt 2007, 12:26

bubakkaja píše:no to jo ale stoji kolem 1000 korun a kdyz uz je to zozebrane tak to radsi vymenim at neplatim praci dvakrat ja sem mechanik takze ja si na svojem menim treba jen r.remen a kdyby byl problem radsi zastavim ale kdyz to nekdo da do servisu tak radsi vsechno stejne to pak po vymene zacne tect protoze se to jinak napne


Ty :idea: ako mechanik by si mi mozno vedel napisat cely postup pri vymene rozvodov, remena a kladky a pumpy sak?? :?: Mohol by si mi to napisat tu alebo aj poslat na email ..please
Obrázok užívateľa
yanci12
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 169
Registrovaný: Pia 5. Okt 2007, 13:29
Bydlisko: Žilina
Vůz: Xsara1, 1.9D, r.v. 98

Poslaťod Sbohem vąem » Uto 9. Okt 2007, 13:49

No nevím,radím ti dobře,jako člověk který měl do nedávna ohromné problémy s tím levným a ąpatně udělaným a nakonec mě rozvody vyąly na pěkný balík,pravě kvůli ąpatně udělánému,navíc tam býva pěkně cipatý přístup a pokud nemáą rampu,tak to bude jeątě větąí drbačka.
Spoustu věcí si udělám sám a věřím,ľe i ty,ale rozvody,raději připla» a svěř to citroënu.A doporučuji tam dát dynamickou (samonapínací) kladku ,napíná řemen dle potřeby,je sice draľąí,ale vyplatíse ji tam dát.
Páč by si potom musel vědět kolik řemen napnout,pokud bude málo,tak máą riziko přeskočení,pokud moc,odrovná ti to kladky a pumpu jako mi.
Ale asi ti to moc nepomůľe jelikoľ já mám motor 1,8 16V,ale poąli ti návod na tento motor,a» orientačně víą jak to vypadá.
Prílohy
1,8  16V.jpg
1,8 16V.jpg (131.09 KiB) Zobrazené 14568 krát
1,8 16V.jpg
1,8 16V.jpg (142.07 KiB) Zobrazené 14568 krát
Sbohem vąem
 

Poslaťod dapata » Uto 9. Okt 2007, 15:41

Hele KVIDO moľná e si to tu jiľ zmiňoval,ale raději se zeptám přímo.Jak si přiąel nato ľe máą ąpatně udlané rozvody? Já jen ľe jsem také po výměně rozvodu (letoąní červenec, motor 1,6 8V) a teď někdy při jízě kolem 80km/hslyąí vysoké nepatrné pískání, uľ jsem promazal klínový řemen a tále to slyąím,tak se obávám těch rozvodů. Díky.
Xsara 1,6 Break 65kW AT 1999
dapata
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: Str 30. Máj 2007, 7:24
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsara Break 1,6 i , natural 95, 1999

Poslaťod bleriot11 » Uto 9. Okt 2007, 18:56

dapata píše:Hele KVIDO moľná e si to tu jiľ zmiňoval,ale raději se zeptám přímo.Jak si přiąel nato ľe máą ąpatně udlané rozvody? Já jen ľe jsem také po výměně rozvodu (letoąní červenec, motor 1,6 8V) a teď někdy při jízě kolem 80km/hslyąí vysoké nepatrné pískání, uľ jsem promazal klínový řemen a tále to slyąím,tak se obávám těch rozvodů. Díky.

Jak se maľe klínový řemen??????????
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod dapata » Uto 9. Okt 2007, 19:08

Jak se maľe klínový řemen??????????

Jednoduąe a lehce : Příjdeą do obchodu (ne pekařství, ne maso-uzeniny, ne textil, ne lahůdky),zakoupíą sprej na klínové řemeny od společnosti Den Braven ,nebo Motip (ten je draľąí).
1. nastartujeą motor svého vozidla
2. otevřeą kapotu (tam kde máą umístěn motor)
3. za chodu stříkáą sprej na řemen

Chňapíto ??????????????????? :lol:

Sprej má zábránit pískání řemenu a jeho ochranu, kdyľ třeba s vozidlem parkujeą tam kde je větąí vlhkos atd........
Xsara 1,6 Break 65kW AT 1999
dapata
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: Str 30. Máj 2007, 7:24
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsara Break 1,6 i , natural 95, 1999

Poslaťod bleriot11 » Uto 9. Okt 2007, 19:22

Tak to slyąím poprvé.No vývoj jde kupředu-mám mezery :o
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod Rope » Uto 9. Okt 2007, 19:28

bleriot11 píše:Tak to slyąím poprvé.No vývoj jde kupředu-mám mezery :o

Buď v klidu, kdo z nás ostatních zase dělá na gripenech?
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

komplet rozvody

Poslaťod Berys5 » Uto 9. Okt 2007, 21:20

Ahoj, takľe si to shrňme celý:
kladky + řemeny + vodní pumpa (kdyľ uľ, tak uľ) + nejlépe jeątě simerinky (pouątí mi olej kolem) = ?? ???,- Kč

Má s tím někdo kompletní zkuąenosti na Xsarce 1.8i 8V klima r.v. 98?? Děkuji
..................................................................
Zelená Xsarka
Obrázok užívateľa
Berys5
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Sob 1. Sep 2007, 11:10
Bydlisko: Jindřichův Hradec

Poslaťod dapata » Uto 9. Okt 2007, 21:23

No nevím jakou skutečnou účinnost má ten sprejík,ale je zase fakt ľe po aplikaci je ten řemen(ny) obalen takovým pruľným filmem, moľná je to jen takové jak se dnes říká a píąe marketinové lákadlo......uvidíme...uvidíme..... :)
Xsara 1,6 Break 65kW AT 1999
dapata
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: Str 30. Máj 2007, 7:24
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsara Break 1,6 i , natural 95, 1999

Ďalší

Späť na Návody a postupy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia