Demontáľ zadního světla a výměna ľárovky blinkru

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Demontáľ zadního světla a výměna ľárovky blinkru

Poslaťod Max_Damager » Uto 9. Okt 2007, 11:20

Ahoj vąem, o víkendu mně praskla ľárovka blinkru u zadního světla a chystám se ji vyměnit. Koukal sem dovnitř do kufru,ale nemám tam ľádný přístup k ľárovkám a nevím,jak to mám vyměnit. V kastli je jen otvor,kterým jsou protaľené elektrické dráty a taky tam je nějaká umělohmotná matka. Můľete mi prosím poradit, jak se k té ľárovce dostat??? Nevím, zda mám odąroubovat tu černou matku a celé světlo vysunout nebo jak. A jeątě jedna technická-jaké je označení ľárovky zadního blinkru? MOC MOC DÍKY!!!
ExMaxSARA II 1.6 16V CHRONO
Citroën C4 VTS 2.0 HDi 2008
Škoda Octavia III 1.2TSI 2013
Obrázok užívateľa
Max_Damager
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 762
Registrovaný: Str 9. Máj 2007, 21:55
Bydlisko: Praha-Hradec Králové
Vůz: Škoda Octavia III 1.2TSI

Poslaťod CHiP » Uto 9. Okt 2007, 11:44

Jo, povol tu umělohmotnou křídlovku (matku) a světlo vytáhni ven. Ono ho spíą jenom povytáhneą, protoľe Ti to budou drľet kabely, stikneą pojistku na konektoru a odpojíą ho. Celé světlo pak vyndáą ven. Odcvakneą drľák ľárovek. Vyměníą ľárovku a v opačném pořadí úkonů to dáą zase dokupy :D. Označení ľárovky nevím, ale je to normální oranľová ľárovička 21W, ale bacha. Musíą koupit tu s těma zajią»ovacíma čudlíkama blíľ k sobě. Ta co je má naproti sobě tam nepasuje :D Snad víą, co myslím :twisted:

Já jsem si dal vąechny čtyři ľárovičky v blinkrech nový a moc oranľově to teda nebliká. Asi to byly nějaký ąlupky :?
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod Max_Damager » Uto 9. Okt 2007, 11:56

CHiP píše:Jo, povol tu umělohmotnou křídlovku (matku) a světlo vytáhni ven. Ono ho spíą jenom povytáhneą, protoľe Ti to budou drľet kabely, stikneą pojistku na konektoru a odpojíą ho. Celé světlo pak vyndáą ven. Odcvakneą drľák ľárovek. Vyměníą ľárovku a v opačném pořadí úkonů to dáą zase dokupy :D. Označení ľárovky nevím, ale je to normální oranľová ľárovička 21W, ale bacha. Musíą koupit tu s těma zajią»ovacíma čudlíkama blíľ k sobě. Ta co je má naproti sobě tam nepasuje :D Snad víą, co myslím :twisted:

Já jsem si dal vąechny čtyři ľárovičky v blinkrech nový a moc oranľově to teda nebliká. Asi to byly nějaký ąlupky :?


Chipe, fakt moc díky za radu, tak to zvládnu. Jenom ted mimo téma jsem si říkal, ľe bychom mohli dát v HK nějaký ten srazík a zajet třebas na Maląák a třeba i ve sněhu si zablbnout. Jeden hradečák, Martin s Xsarou, mi taky stále píąe ohledně nějakého srázku. Takľe by nás mohlo být víc,ale na to kdyľtak uděláme samostatné téma.
ExMaxSARA II 1.6 16V CHRONO
Citroën C4 VTS 2.0 HDi 2008
Škoda Octavia III 1.2TSI 2013
Obrázok užívateľa
Max_Damager
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 762
Registrovaný: Str 9. Máj 2007, 21:55
Bydlisko: Praha-Hradec Králové
Vůz: Škoda Octavia III 1.2TSI

Poslaťod MP » Uto 9. Okt 2007, 19:07

Max_Damager .... dej pokoj se sněhem :wink:

CHiP .... no já koupil , kdyľ jsem měl Xsaru po novotě , taky vąechny 4 ľárovky do blinkrů nový , protoľe uľ to blikalo skoro bíle ... ale zatím to bliká pořád krásně oranľově , a kdyľ jsem nedávno měl vyndaný zadní světlo , tak nebyla ta barva ani oloupaná , asi to nebyli ľádný ąlupky ... jedna stála 21 Kč , teď jsem je kupoval i na moto.
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Poslaťod CHiP » Uto 9. Okt 2007, 20:40

Max_Damager: Kdyľ se nějak domluvíme, tak proč ne :P

MP: Aľ se mi někdy bude chtít, tak zase vąechny čtyři vyměním. Ale venku uľ je docela zima, tak nejdřív aľ někdy příątí rok :D
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod Max_Damager » Str 10. Okt 2007, 9:59

Tak to mám hotový, montoval jsem to v noci kolem 8 hodiny při světle z displeye mobilu, takľe napohodu. Uľ to bliká jako o ľivot. ®árovka mi stála 18 kaček, tak jsem koupil dvě. :wink:
ExMaxSARA II 1.6 16V CHRONO
Citroën C4 VTS 2.0 HDi 2008
Škoda Octavia III 1.2TSI 2013
Obrázok užívateľa
Max_Damager
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 762
Registrovaný: Str 9. Máj 2007, 21:55
Bydlisko: Praha-Hradec Králové
Vůz: Škoda Octavia III 1.2TSI


Späť na Návody a postupy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia