Teplomer

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Poslaťod Rafan » Štv 29. Nov 2007, 20:43

A kam jsi umístil venkovní čidlo? :lol:
Xsara II break, 1.6 16V, 2002, tmavomodrá metla
Rafan
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Str 19. Sep 2007, 7:47

Poslaťod lobello » Str 5. Dec 2007, 17:29

ja mam vonkajsie cidlo vedene cez tesnenie dveri az k motorovemu priestoru. umiestnil som ho niekde nad blatnik
Obrázok užívateľa
lobello
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia 5. Jan 2007, 16:27
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara 1.4 SX

Poslaťod Rope » Štv 6. Dec 2007, 20:33

dneska jsem strkal teploměr do X2 známému a napadlo mě strčit čidlo tady. Je to v té gumocé krytce, není to ovlivněno teplotou motoru, není to přímo na prodění vzduchu a je to přístupné zevnitř bez nějakého sloľitého rozebírání. Takľe komentujte.
Prílohy
cidlo teplomeru.JPG
cidlo teplomeru.JPG (75.23 KiB) Zobrazené 8670 krát
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Poslaťod urpin » Štv 6. Dec 2007, 20:39

Rope píše:dneska jsem strkal teploměr do X2 známému a napadlo mě strčit čidlo tady. Je to v té gumocé krytce, není to ovlivněno teplotou motoru, není to přímo na prodění vzduchu a je to přístupné zevnitř bez nějakého sloľitého rozebírání. Takľe komentujte.

... ąikovný, jako vľdy :wink:
současnost - Toyota C-HR 1.2
bejvalka - C4 3dv 1.6ka okřídlené VTR
bejvalka - Xsara 3dvířková 1.4ka
Obrázok užívateľa
urpin
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:56
Bydlisko: 25 km od Ostravy a 209 km od Brna, Dolní Lutyně
Vůz: Toyota C-HR

Poslaťod Bronnsky » Pia 7. Dec 2007, 8:47

Mám to na stejném místě jako popisuje Rope, jenom se mi zdá, ľe udávaná teplota není aľ tak přesná. Myslím si, ľe po prohřátí ovlivňuje teplota interiéru i to čidlo. ©pekuluju, ľe to čidlo zkusím přetáhnout fakt aľ do předního nárazníku, ale na druhou stranu se mi nechce vrtat ďůra do kastle.
Peugeot Traveller 2.0HDi, r.v.2018
ex-X1 1,9TD Break r.v.99 stříbrná s podložkama
Harley-Davidson FLHTCU Ultra Classic Electra Glide
Obrázok užívateľa
Bronnsky
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Štv 28. Jún 2007, 19:29
Bydlisko: kousek od Rožnova p.R.
Vůz: Xsara I Break, 1.9TD, r.v.99

Poslaťod Rope » Pia 7. Dec 2007, 20:31

Tak to asi někde děláą chybu, já jsem to umístil do té gumy zvenku, kolem kabelů co vedou do dveří je kus molitanu a navíc je jeątě mezi kastlí a interierem to pogumované odhlučnění a koberec. Hledej chybu jinde neľ v umístění.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Poslaťod RadimK » Ned 9. Dec 2007, 3:06

A nekupovali jste nekdo original cidlo do zrcatka? Ja hodiny s teplomerem mam a v zrcatku pripravu pro cidlo (staci vrtnout dirku a nacvaknout). Ptal jsem se na to v PL, ale 800,- se mi zdalo hodne moc...
RadimK
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 173
Registrovaný: Pon 30. Júl 2007, 14:32
Bydlisko: Těšín
Vůz: XI Break, r. 98, 1.8i

Poslaťod Rafan » Pon 10. Dec 2007, 11:53

RadimK píše:A nekupovali jste nekdo original cidlo do zrcatka? Ja hodiny s teplomerem mam a v zrcatku pripravu pro cidlo (staci vrtnout dirku a nacvaknout). Ptal jsem se na to v PL, ale 800,- se mi zdalo hodne moc...

Tohle mě taky zajímá. Určitě by to bylo nejlepąí řeąení. Jeątě by mě zajímalo, jak jsi přiąel na to, ľe máą přípravu v zrcátku a displey s teploměrem? Já mám tzv. multifunkční displey, ale teploměr nikde.
Xsara II break, 1.6 16V, 2002, tmavomodrá metla
Rafan
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Str 19. Sep 2007, 7:47

Poslaťod Hrnča » Pon 10. Dec 2007, 14:19

Předpokládám, ľe má X1. Tam jsou ty hodiny posunuty napravo pokud by tam měl být i teploměr. Bez teploměru jsou hodiny uprostřed.
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Poslaťod RadimK » Pon 10. Dec 2007, 15:02

Ano, mam X1, hodiny jsou vpravo, vlevo teplomer, ale ukazuje ---°C. Sundal jsem i deklik na dverich, ktery kryje kabely k zrcatku - jsou plne osazene smerem do vozu (tedy i teplomer a vyhrivani), ale do samotneho zrcatka jdou jen (myslim) 3 draty. Navic zespodu zrcatka je krytka, ve ktere byva cidlo - staci v nem tedy navrtat dirku a nacvaknout cidlo (vylisky na zacvaknuti tam jsou taky).

Kdyz jsem tak patral po netu, tak v peugeotech (original cidlo je snad pro oba vozy stejne) se pouziva negativni termistor 2k5. Bohuzel se tato hodnota bezne nevyrabi, nejblize snad 2k2 + seriove i paralelne nejaky ten rezistor, aby prubeh teploty odpovidal realu. Dalsi moznosti je koupit keramicky termistor 2k2 a pri teplote 25°C ho pomalu opilovavat, az do hodnoty 2k5. Takto se da dosahnout odchylky +- 1°C v rozsahu -20° az +40°, coz bohate postacuje. Trochu je problem s umistenim termistoru, ale snad by stacilo jej nechat uvnitr zrcatka, ikdyz pak bude pomaleji reagovat na zmeny behem jizdy, nez pokud by trcel ven.

Dotaz: jelikoz se asi na to vrhnu, neznate nekdo zapojeni (barvu vodicu) v konektoru zrcatka pro toto cidlo?
RadimK
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 173
Registrovaný: Pon 30. Júl 2007, 14:32
Bydlisko: Těšín
Vůz: XI Break, r. 98, 1.8i

Poslaťod RadimK » Str 12. Dec 2007, 23:23

Termistory mam zakoupene (9,- Kč!!!), tak jak bude cas a pocasi, tak budu testovat...
RadimK
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 173
Registrovaný: Pon 30. Júl 2007, 14:32
Bydlisko: Těšín
Vůz: XI Break, r. 98, 1.8i

Poslaťod Rudolf » Sob 15. Dec 2007, 18:09

V Xsaře jsem to vyřeąil takto: http://www.xsara.cz/forums/viewtopic.ph ... fotografie.
Nevím jak vloľit foto, proto ten odkaz. Kablík s čidlem jsem protáhl u předních dveří, motorem aľ k přednímu nárazníku. U teploměru ąel vypnout zvuk signaluzující teplotu od +3 do -3. Teploměr jsem připojil na připojení zapalovače, takľe se zapnul jen kdyľ byl klíč v zapalování. Podsvícený byl neustále, ale ve dne to nebylo vidět. Akorát jediný problém byl s vnitří teplotou, tu neukazoval přesně. Asi by chtělo čidlo vnitřní teploty vytáhnout a umístit jinde. Je to sice Xsara I., ale pro inspiraci to snad nevadí.
Rudolf
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Sob 16. Júl 2005, 8:18
Bydlisko: Karviná

Poslaťod Rafan » Sob 15. Dec 2007, 20:41

Rudolf píše:V Xsaře jsem to vyřeąil takto: http://www.xsara.cz/forums/viewtopic.ph ... fotografie.
Nevím jak vloľit foto, proto ten odkaz. Kablík s čidlem jsem protáhl u předních dveří, motorem aľ k přednímu nárazníku. U teploměru ąel vypnout zvuk signaluzující teplotu od +3 do -3. Teploměr jsem připojil na připojení zapalovače, takľe se zapnul jen kdyľ byl klíč v zapalování. Podsvícený byl neustále, ale ve dne to nebylo vidět. Akorát jediný problém byl s vnitří teplotou, tu neukazoval přesně. Asi by chtělo čidlo vnitřní teploty vytáhnout a umístit jinde. Je to sice Xsara I., ale pro inspiraci to snad nevadí.

SUPER!
Také jsem přemýąlel nad tímto umístěním, ale nemohu nikde sehnat teploměr s odpovídajícími rozměry, vąude jsou jen ąirąí neľ je ta díra. Chtěl bych, aby byl také podsvícený a napojení jsem myslel na osvětlení zásuvky. Kdyby měl někdo tip na nějaký teploměr, který by se tam veąel, sem s ním.
Xsara II break, 1.6 16V, 2002, tmavomodrá metla
Rafan
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Str 19. Sep 2007, 7:47

teplomer

Poslaťod Shingi » Pon 21. Jan 2008, 13:54

Zdravím páni a dámy.
Cez víkend so sa popasoval s instalaciou teplomeru. najprv som ho dal na nárazník ale v tomto počasí ma sklamala aj originálna lepka na čidle aj 400Sk obojstranná lep. páska, a nasledovali neuveritelné hodnoty z volne pohybujúceho sa čidla (out 37C a tak podobne) tak som ho umiestnil do tej gumenej zátky na karosárii v priestore zavesenia dverí (AKO doporučil ROPE) a musím konątatova» spokojnos». Ąahký prístup k umiestneniu.

PS: neviete náhodou či pohyb čidla(kmitanie) vplýva na zobrazovanú teplotu?
stále mám pocit,ľe to ukazuje o niečo viac ako by malo.
Diki Laughing
Xsara I, 1.9TD break, ´98
Shingi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 220
Registrovaný: Štv 13. Sep 2007, 13:40
Bydlisko: Banská Bystrica, Slovensko
Vůz: Xsara TD Break I, 1905, diesel, 1998

Poslaťod RadimK » Štv 7. Feb 2008, 20:42

Nevite jaky typ pinu je ve svorkovnici zrcatka? Pokud ovsem maji nejake oznaceni... Udelal jsem si cidlo a potrebuju tyto piny objednat a osadit do toho konektoru. Diky.
RadimK
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 173
Registrovaný: Pon 30. Júl 2007, 14:32
Bydlisko: Těšín
Vůz: XI Break, r. 98, 1.8i

PredchádzajúciĎalší

Späť na Návody a postupy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia