Ako osvetlit priestor okolo pedalov?

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Ako osvetlit priestor okolo pedalov?

Poslaťod gh0st » Pon 21. Jan 2008, 22:32

Zdravim vsetkych, mam v plane ,,podsvietit,, priestor v okoli pedalov a taktisto aj priestor pod spolujazdcom. No a chcel by som sa spytat ako by ste to riesili vy, ci je lepsie pouzit vysokosvietive diody alebo nieco ine a hlavne ako to zapojit k elektrike :)
Obrázok užívateľa
gh0st
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 20. Jan 2008, 14:21
Bydlisko: Pezinok, Slovakia :)

ako...

Poslaťod Shingi » Uto 22. Jan 2008, 8:32

Zdravím »a. Ak chceą eakú inąpiráciu. pozri si v sekcii tuning odkaz tuningové pedále, tam som dal fotky ako som si to spravil ja. Sú to vysokosvietivé led diody. pouľil som ich 7. 3-vodič, 2- spolujazdec a po jednej vzadu na kaľdú stranu. napojil som to na obvod vnútorného osvetlenia v polohe otvorné dvere(kufor)- svieti. A zatvorené vąetko- plynulé stlmenie do tmy.
:lol:
Xsara I, 1.9TD break, ´98
Shingi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 220
Registrovaný: Štv 13. Sep 2007, 13:40
Bydlisko: Banská Bystrica, Slovensko
Vůz: Xsara TD Break I, 1905, diesel, 1998

Poslaťod Tony » Uto 22. Jan 2008, 10:39

Já jsem si tam koupil neony jak pod sedačky, tak pod palubovku do prostoru na nohy. Vąe jsem napojil přes vypínač, takľe můľou svítit nezávisle podle mé potřeby. S diodama mám ąpatné zkuąenosti. Musíą jich mít hodně, aby etrémně rozsvítili prostor, protoľe při nedostatku diod je vidět jejich paprsková dráha a nevypadá to tolik vábně jako krásné plynulé světlo od neonu. :wink:
Citroen Xsara II - 1.6 - 16v - 2001
Tony
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Pia 8. Jún 2007, 0:04
Bydlisko: Žďár nad Sázavou
Vůz: Citroen Xsara II - 1.6i - 16v - 80kW - r.v.2001

Poslaťod gh0st » Uto 22. Jan 2008, 14:34

diky za rady :) este to poriesim s kamaratom co mi bude pomahat a uvidim co nakoniec s toho vznikne :D
Obrázok užívateľa
gh0st
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 20. Jan 2008, 14:21
Bydlisko: Pezinok, Slovakia :)

podsvietenie

Poslaťod Shingi » Str 23. Jan 2008, 8:38

S týmy diódami je to tak, ľe ak tam dáą klasický tvar (čiľe ąoąovku, vypuklú, konvexnú) je svetlo sústredené do bodu. Ale pokiaµ tam dáą led diodu plochú (konkávnu,oblúk do vnútra) rozptyl svetla je celoploąný a podµa mňa dostačujúci. Ale ide o pomer kvalita cena. Ja som stým spolojný. Stáko ma to do 100Sk+ 30min inątalácie. No kaľdý máme iné nároky. :lol:
Xsara I, 1.9TD break, ´98
Shingi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 220
Registrovaný: Štv 13. Sep 2007, 13:40
Bydlisko: Banská Bystrica, Slovensko
Vůz: Xsara TD Break I, 1905, diesel, 1998

osvetlenie

Poslaťod Shingi » Str 23. Jan 2008, 8:41

To Tony : Ak máą chu» a čas pozri si v sekcii tuning odkaz tuningové pedále. Tam som dal fotky ako mi to svieti. Je to fotené mobilom. A napíą či ti to svietilo podobne, lepąie alebo ako. díki prípadne daj foto ako ti to svieti teraz. a čo »a to stálo. Díki 8)
Xsara I, 1.9TD break, ´98
Shingi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 220
Registrovaný: Štv 13. Sep 2007, 13:40
Bydlisko: Banská Bystrica, Slovensko
Vůz: Xsara TD Break I, 1905, diesel, 1998

Re: osvetlenie

Poslaťod sketter21 » Sob 2. Feb 2008, 15:46

1x letecký spínač s ledkou + 2x neony a myslim ľe to bohatě stači a vypadato docela good...Zapojený to mam místo bočního zapalovače, ptz dva jsou myslím k ničemuObrázok
Obrázok užívateľa
sketter21
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pia 1. Feb 2008, 14:39
Bydlisko: Plzeň, no teď Veltrusy :)

Re: ako...

Poslaťod Miklásek » Pon 4. Aug 2008, 19:24

Shingi píše:Zdravím »a. Ak chceą eakú inąpiráciu. pozri si v sekcii tuning odkaz tuningové pedále, tam som dal fotky ako som si to spravil ja. Sú to vysokosvietivé led diody. pouľil som ich 7. 3-vodič, 2- spolujazdec a po jednej vzadu na kaľdú stranu. napojil som to na obvod vnútorného osvetlenia v polohe otvorné dvere(kufor)- svieti. A zatvorené vąetko- plynulé stlmenie do tmy.
:lol:


Kam presne si to pripájal? v poistkovej skrini? alebo na nejakom bloku? alebo kde? naviguj, naviguj.. :wink:
Obrázok užívateľa
Miklásek
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:25
Bydlisko: Dolná Súča, pracovne Praha
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX, Citroen C5 I Break 2,2 HDi Exclusive

osvetlenie pedálov

Poslaťod Shingi » Štv 7. Aug 2008, 14:40

Zdravím.
Máą na mysli privedenie ą»avy? Keďľe som nemal schému, tak som to vyrieąil sedliackym rozumom. Dal som dole kryt predného stĺpika pred spolujazdcom. Sú tam kábliky od stropného osvetlenia. zelený je kostra a potom som len hµadal káblik, ktorý zopne svetlo v interiéri pri otvorení a zhasne s oneskorením po uzatvorení vąetkých dverí. Sú tam tuąím len ątyri drôtiky včetne kostry(zelený). Myslím, ľe to bol ľltý, ale ruku za to do ohňa nedám. Treba to len skúsi». :lol:
Xsara I, 1.9TD break, ´98
Shingi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 220
Registrovaný: Štv 13. Sep 2007, 13:40
Bydlisko: Banská Bystrica, Slovensko
Vůz: Xsara TD Break I, 1905, diesel, 1998

Poslaťod Miklásek » Štv 7. Aug 2008, 16:07

tak ja som trochu lenic¨vejąí a porieąil som to inak. vytiahol som stropné svetlo (idú tam ątyri káble), multimetrom som zmeral, ktoré káble sú ľivé, a ktoré sú od spínačov vo dverách, pod volantom som vytiahol z riadiacej jednotky konektory a "presvecoval! vodiče. Keď som ich naąiel, pripojil som na ne osvetlenie a je to... potom sem vrhnem fotky...
Obrázok užívateľa
Miklásek
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:25
Bydlisko: Dolná Súča, pracovne Praha
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX, Citroen C5 I Break 2,2 HDi Exclusive


Späť na Návody a postupy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia