Výměna prasklých svodů

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Výměna prasklých svodů

Poslaťod ElTorpedo » Ned 20. Apr 2008, 19:28

zjistil jsem,ľe mám prdlý svody, hned vedle lambdy(1.6 16 V), co s tím? vařit to nevím, kolik by vyąly koupit a kde?dik za postřehy.
Obrázok užívateľa
ElTorpedo
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 107
Registrovaný: Pia 11. Aug 2006, 17:14
Bydlisko: Plzeňsko

Re: praslé svody

Poslaťod K4my » Pon 21. Apr 2008, 6:35

ElTorpedo píše:zjistil jsem,ľe mám prdlý svody, hned vedle lambdy(1.6 16 V), co s tím? vařit to nevím, kolik by vyąly koupit a kde?dik za postřehy.
Přesunuto z XSARA II


za novy nerezovy dil pocitej 6500,- +- .... jelikoz kdyby sis necdhal koupit nove z citroenu vyplazl by jsi jeste vic a mel bys jen proste stejne nove odlitky. Jinak samozrejme pokud chces levne tak vyhledavej vrakace. Mam za to ze 1.6ky maji stejne svody jako 1.4ky takze urco neco najdes.
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod ElTorpedo » Pon 21. Apr 2008, 14:41

tak mám z Plzně Auto Neon - Karlov za 800,- a mrzáci v Radobyčicích pan Jedlička chtěl 2500,- . Dost dobře nevěděl kolik si za kus litiny má říct, nejdřív pomalu chtěl po mně vědět kolik stojí nový, aby si mohl říct nějakou price, a on si řekl pěknou Fisher price.Jdu je vyměnit. Jinak nový stojí 6000,- a dle nejmenovaného zdroje z Citroenu Volf to není nic zvláątního,občas k týhle poruąe dochází.
Obrázok užívateľa
ElTorpedo
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 107
Registrovaný: Pia 11. Aug 2006, 17:14
Bydlisko: Plzeňsko

Poslaťod ElTorpedo » Ned 27. Apr 2008, 19:59

tak jsem dneska konečně výąe jmenované svody na motoru 1.6 16V vyměnil, ale povím vám byl to mazec,protoľe pánové ve Francii jsou pěkní filutové, povolit 4 matky na spoji s katalyzátorem pomocí trojího nastavení ráčny, povolení vąech matek nahoře na hlavě, kromě jedný mrchy, která byla schovaná za drľákem, který je přiąrobovaný na prsou a na něm je uchyceno servo a alternátor, tzn. povolit tu matku a následné vymontování svodů znamenalo:
-sundat dráľkovaný řemen
-vymontovat napínací kladku
-vymontovat vodící kladku
-sundat servo
-sundat alternátor
-vymontovat drľák serva a alternátoru, který je přiąroubován na prsou motoru
-pak vyndat svody, před tím vytočení vąech ąteftů, poněvadľ jsem neměl velkou hvězdu na povolení drľáku výfuku ze spodu za motorem, jelikoľ ten kat jinak potřebuje kvůli demontáľi svodů trochu níľ
-demotáľ lambdy (mrcha drľí jako býk)
pozn. neąetřit WDéčkem kvůli povolení vąech matic, ąteftů a lambdy - po následné motáľi opačným způsobem neleknout se čmoudu, to se vypaluje WDéčko[/b]
Obrázok užívateľa
ElTorpedo
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 107
Registrovaný: Pia 11. Aug 2006, 17:14
Bydlisko: Plzeňsko

Poslaťod Hrnča » Pon 28. Apr 2008, 9:51

Tak to víą oni to ve fabrice montujou postupně a to jim tam nic nevadí. Jinak na ty ątefty by byla spíą lepąí grafitka. Ale to je jen můj názor...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Poslaťod frgy » Uto 29. Apr 2008, 20:44

ElTorpedo píše:tak mám z Plzně Auto Neon - Karlov za 800,- a mrzáci v Radobyčicích pan Jedlička chtěl 2500,- . Dost dobře nevěděl kolik si za kus litiny má říct, nejdřív pomalu chtěl po mně vědět kolik stojí nový, aby si mohl říct nějakou price, a on si řekl pěknou Fisher price.Jdu je vyměnit. Jinak nový stojí 6000,- a dle nejmenovaného zdroje z Citroenu Volf to není nic zvláątního,občas k týhle poruąe dochází.


Zdravím tě ElTorpedo, cena v Radobyčicích u Jedličky mě ani nepřekvapuje, kdyľ jsem sháněl na svou Xsarku opěrky do zadních sedaček tak chtěl 1000 slovy tisíc Kč za kus. Normálně na vrakoviątích u Prahy je cena okolo 500Kč za kus a náhodou jsem sehnal od ZYKYho obě dvě za 200kč....


99 1.8i 66kW červená metal. dovoz F Xsarácké podloľky pod SPZ
frgy
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned 12. Mar 2006, 21:11
Bydlisko: Přeštice
Vůz: Xsara 1.8i 1999, Škoda Fabia combi 1.4i 16V

Poslaťod ---miro--- » Ned 22. Jún 2008, 17:33

V pátek jsem dával auto k Volfovy, ľe potřebuju udělat rozody a vyměnit těsnění pod hlavou, protľe mě tam kolem hlavy pořád pomálu utíkala voda, jeątě ten den mi volal, ľe kdyľ sundaly hlavu tak to těsnění bylo uľ v dezolátním stavu a ľe jsou prasklé svody tak jestli je má objednat, tak mu říkam ľe jo, a» je to sakum prásk hotový a můľu co nejdřív jezdit. Koukam ľe si měl stejnej problém s těma svodama, tak doufam ľe mě to nepotká znovu nebo bych si utrhnul hlavu ľe sem nekoupil ty nerez...
Xsara II coupé
---miro---
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Sob 28. Apr 2007, 16:22
Bydlisko: Plzeňsko

Poslaťod ---miro--- » Str 25. Jún 2008, 10:42

tak včera jsem si konečně byl pro auto, vąechno hotové, tak jedu jeątě k Makru natankovat, natankuju, nastartuju a ejhle zůstala mě svítit kontrolka diagnostiky, tak jsem jel k Volfovy znova, udělali diagnostiku, něco s tim poąamonili a kontrolka zhasla, jel jsem domů a pohoda, večer zajíľdim do garáľe a kontrolka zase nezhasla, tak jsem tam dneska byl s tim znova a ľe prej odeąla lambda, kvůli tomu jak byly prasklé ty svody, no prostě kdyľ uľ se to začně srát tak vąechno...
Xsara II coupé
---miro---
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Sob 28. Apr 2007, 16:22
Bydlisko: Plzeňsko

Poslaťod ElTorpedo » Pia 18. Júl 2008, 17:10

já musím zaklepat, vąe od výměny o.k.
Obrázok užívateľa
ElTorpedo
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 107
Registrovaný: Pia 11. Aug 2006, 17:14
Bydlisko: Plzeňsko

Poslaťod Jan68 » Sob 2. Aug 2008, 14:37

Tak jsem na tom taky stejně, prasklé svody, tak jsem zvědav kolik to bude nakonec stát, na 1,6 16V v Citroenu 5100,-Kč bez práce, tak uvidím. Kolik jste měli najeto km? Já má bez záruky cca 82 tis (auto koupeno v květnu bez servisky)
Jan68
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Ned 11. Máj 2008, 20:49
Bydlisko: Milovice

Poslaťod Kvido » Sob 2. Aug 2008, 16:08

To vypadá na nějakou konstrukční vadu tohoto motoru,to je divné,ľe to takhle praská,stejný problém má Opel vectra B s motorem 1.6 16V ostatní výkonějąí tento problém nemají.
Moľná se jedná o nějakou vadnou sérii dodavatele,určitě jich je víc,tak moľná jednoho z nich.
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Poslaťod Jan68 » Pon 4. Aug 2008, 15:55

Tak uľ mám svody vyměněné. Dělali mi to v Citroenu v Dolních Počernicích cena včetně práce 7251,-Kč :evil: :evil:
Jan68
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Ned 11. Máj 2008, 20:49
Bydlisko: Milovice

Poslaťod Jan68 » Pon 4. Aug 2008, 15:57

Kvido píše:To vypadá na nějakou konstrukční vadu tohoto motoru,to je divné,ľe to takhle praská,stejný problém má Opel vectra B s motorem 1.6 16V ostatní výkonějąí tento problém nemají.
Moľná se jedná o nějakou vadnou sérii dodavatele,určitě jich je víc,tak moľná jednoho z nich.

Na toto jsem se ptal příjmacího technika, ten to sice nepřiznal, ale říkal, ľe ty originál praskají, ale ty co vyměění jsou uľ bez problému, tak doufám, ľe to vydrľí.
Jan68
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Ned 11. Máj 2008, 20:49
Bydlisko: Milovice


Späť na Návody a postupy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia