Výměna mlhovky

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Výměna mlhovky

Poslaťod metatron » Uto 20. Máj 2008, 19:19

Zdarec, po bouračce mám pravou přední mlhovku vąelijak poslepovanou a naheftovanou na autě, ale má to jeden problém, teče do ní, mlľí se a odchází ľárovky, coľ se prodraľuje. Rozhodl jsem se koupit novou a potřeboval bych nějaký blbuvzdorný návod, jak se mlhovka mění, bo do toho nárazníku se leze dosti sloľitě. Dík. :(
Coupe 1.4i r.v. 2000
Obrázok užívateľa
metatron
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Sob 21. Okt 2006, 17:34
Bydlisko: Brno

Poslaťod riggo » Uto 20. Máj 2008, 19:23

nezbude ti, nez si pod to lehnout, tam to pak uvidis, jsou tam dva nebo tri srouby, odpojis konektor a cely ti to vypadne do dlane. Neda se to vysvetlit, musis tam proste vlezt.
Obrázok užívateľa
riggo
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 309
Registrovaný: Uto 27. Mar 2007, 10:37
Bydlisko: Liberec
Vůz: Xsara I 1,9D 50kW, r.v.98,po 300tis.km se mnou minulost, ted Seat Toledo III, r.v.2006,1,9TDi 77kW

Poslaťod Cvrček » Uto 20. Máj 2008, 20:05

Ano prosím,riggo má pravdu. Mlhovka je chycená na třech ąroubech. Jo a přístup... no ąup na zem,na zádech zalíst ze předu pod auto a pak to máą asi deset cen»áků od nosu. 8)
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Poslaťod metatron » Uto 20. Máj 2008, 20:50

no prave ja uz pod to cumel, je to pod mlhovkou zakryty a dire je vedle toho, takze jde pouze o artisticky vykon, aniz bych musel odsroubovavat neco jineho, treba nejaky plast pod naraznikem?
Coupe 1.4i r.v. 2000
Obrázok užívateľa
metatron
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Sob 21. Okt 2006, 17:34
Bydlisko: Brno

Poslaťod Levhart » Uto 20. Máj 2008, 21:12

Ahoj,

já jsem mlhovku měl venku, bylo to někdy na podzim a pamatuju se, ľe jsem ji pořádně nemohl vyndat ven.

Nakonec jsem odąrouboval nějaké ąrouby, které drľí spodní část nárazníku, čímľ jsem zvětąil díru na průchod oné mlhovky (ten plast jsem pak decentně vyhnul). I tak to bylo jako skládání jeľka v kleci. Ale ąlo to tam i zpět.

V mezidobí jsem jeątě zkusil dostat dovnitř mlhovku po částech - oddělal jsem objímku s mechanismem na natáčení od samotného těla mlhovky. Problém pak ovąem byl, ľe jsem nebyl schopen ji uvnitř sloľit :? takľe ąla opět ven.

Takľe zkus nejdříve vyndat tu starou (nedá se ni zkazit), jsou tam 3 ąrouby, nahmatáą je rukou, k povolení jsem já pouľil ráčnu s nástavcem. A pak stejnou cestou novou dovnitř. Do správné polohy a opět 3 ąrouby.

A» se dílo podaří :)
Obrázok užívateľa
Levhart
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 5. Nov 2007, 21:09
Bydlisko: Praha 4/Velké Hamry (Jbc)
Vůz: Xsara Break 1.4 1999

Poslaťod metatron » Str 21. Máj 2008, 8:12

no, ja se pokusim, pruser je, ze nevim jak je tam pripevnena, byla na kusy a v servise ju nejak poslepovali (sklo zustalo cele) a netusim jak je tam pripevnena... dost to zjevne odflakli, proto tam chci novou, toz jak prestane prset, vrhnu se na to metodou pokusu, omylu a strasnych nadavek. dik za rady
Coupe 1.4i r.v. 2000
Obrázok užívateľa
metatron
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Sob 21. Okt 2006, 17:34
Bydlisko: Brno


Späť na Návody a postupy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia