Rozširovacie podložky

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Rozširovacie podložky

Poslaťod Shingi » Pia 30. Máj 2008, 9:23

Zdravím vąetkých.
Potreboval by som poradi» z akého materiálu by mali by» roząirovacie podloľky pod alu disky? Mam ąikovného nástrojára a chýba mi len materiál. Ako sú vlastne namáhané? čo je naj. rieąenie ? dural, hliník alebo ocel? budú ąiroké cca 20mm. videl som rôzne typy(neaký systém 2, 4 a 5) ale nič mi to nehovorí. ďakujem za vaąe rady a postrehy. 8)
Xsara I, 1.9TD break, ´98
Shingi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 220
Registrovaný: Štv 13. Sep 2007, 13:40
Bydlisko: Banská Bystrica, Slovensko
Vůz: Xsara TD Break I, 1905, diesel, 1998

Poslaťod divizion » Pia 30. Máj 2008, 10:35

Z duralu byvaji.
xsara II 1,6 16V r.v01
Obrázok užívateľa
divizion
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 514
Registrovaný: Pia 20. Apr 2007, 16:17
Bydlisko: Olomoucko

Poslaťod Kvido » Pia 30. Máj 2008, 10:47

Taky jsem nástrojár,ale né tak ąikovný. Otec něco takového výráběl i ąvagrovi. Nejdříve zběľné uąlechtilé ocele o ąíři 20 mm ,ale zjistili jsme,ľe je potřeba i vyváľení,ačkoliv se to zdálo na první pohled ,ľe to nic neudělá a rádius není tak velký jako kolo,mohlo by to být v pohodě,jenľe kaľdý materiál nad 500 g by měl být vyváľen,auto při 160 km/h začalo vydávat ohromné vibrace a auto se stávalo pomalu neovladatelným,nakonec se sehnal dural,který je mnohem lehčí,ale zase na něj jsou kladené větąí nároky,pouľitelný je i hliník,ale tam doporučuji ąíři do 30 mm,tak i u duralu.
Doporučuji pouľít automatový dural (je tvrzen),ale díky tomu ľe je to slitina obsahuje hodně hořčíku,není vhodný na zimu,sůl je pro něj velmi agresivní a hořčík odebíra z materiálu a tím se stane nekvalitní,někdy se pouľije i pogumování.
Daląí mínusem je ,choulostivost k vymačkání,záleľí na li»áku jaký má tvar.
Ale nikdy uľ by to nedělal,člověk má potom nervy z toho kdy to uletí a bude to na něj a je to drbačka,,hlavně vnitřní náběh,aby pasoval přesně.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Poslaťod ColinMcRay » Pia 30. Máj 2008, 11:13

hodně ątěstí při výrobě...a kdyľ to bude na 2-3 pokus bude to kabrňák. S tím vyvaľováním ma Kvido pravdu, kdyľ jedeą do 80 tak se nic neděje a vąechno v pohodě ale čím jedeą rychleji tak pozorujeą ľe něco není uplně "koąér" :) já nakonec zvolil nákup duralových podloľek H&R a uplná spokojenost
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

podloľky

Poslaťod Shingi » Pia 30. Máj 2008, 14:25

tak vám ďakujem za rady a asi si to eąte rozmyslím. :cry:
Xsara I, 1.9TD break, ´98
Shingi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 220
Registrovaný: Štv 13. Sep 2007, 13:40
Bydlisko: Banská Bystrica, Slovensko
Vůz: Xsara TD Break I, 1905, diesel, 1998

Poslaťod divizion » Pia 30. Máj 2008, 18:09

ColinMcRay píše:hodně ątěstí při výrobě...a kdyľ to bude na 2-3 pokus bude to kabrňák. S tím vyvaľováním ma Kvido pravdu, kdyľ jedeą do 80 tak se nic neděje a vąechno v pohodě ale čím jedeą rychleji tak pozorujeą ľe něco není uplně "koąér" :) já nakonec zvolil nákup duralových podloľek H&R a uplná spokojenost

Kolik jsi za ty podlozky daval??
xsara II 1,6 16V r.v01
Obrázok užívateľa
divizion
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 514
Registrovaný: Pia 20. Apr 2007, 16:17
Bydlisko: Olomoucko


Späť na Návody a postupy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron