Vyčištění palivového čerpadla v nádrži 2 Hdi

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Vyčištění palivového čerpadla v nádrži 2 Hdi

Poslaťod vena garážmistr » Pon 1. Nov 2010, 7:52

Demontáž popisuje samostatný příspěvek zde pojednám o čištění,podle rad několika kolegů z práce jsem čerpadlo po demontáži zkusil jen vyčistit podotýkám má to cenu jen pokud čerpadlo jeví známky života v okamžiku kdy se zastaví a nerzběhne tak je mrtvé. jednotka čerpadla se skládá ze třech částí samotné čerpadlo, šachta(koš) čerpadla, a držák plováku, čerpadla,a přípojných bodů. Tento držák je šachtou spojen na dvou místech z jedné strany je to suvně vymezované spojení a na druhé straně jsou do sebe zasunuty trubičky vůly mezi šachtou a držákem vymezuje pružinka navlečemá právě na ty to trubyčky které jsou zároveň vstupem vratné nafty do nádrže ( tento systém v podstatě zajštuje že v zimě čerpadlo nesaje přímo studenou naftu ale ohřátou vratnou).
To suvné spojení je jen zajištěno plastovým háčkem který jde šroubovákem zatlačit a pak se dostaneme k samotnému čerpadlu to je v držáku nasunuto mezi dvě packy které opatrně roztáhneme od sebe a čerpadlo vytáhneme ven na spodku je taková jakoby punčochana konstrukci z jemné síťoviny které zamezuje vniknutí mechanických nečistot do čerpadla tak tu stáhneme a vyčitíme nejlépe nejakým odmaštovadlem od toho šlemu potom vyfoukáme stl.vzduchem. doporučuji poté než nasadíme namočit do nafty aby se opět namastilo sítko.v samotném čerpadle je na vstupu ještě kovové sítko taky ho vytáhnem vyčistíme a můžeme poskládat zpět opačně než jsme to rozebíraly a dáme zpět do nádrže a doufáme že to bude stačit a nebude třeba nového čerpadla. Celá operace vyčištění trvá max 30 minut i s rozebráním samotného čerpadla takže s demontáží a montáží do nádrže to může být max 4,5-5 hodin a to asi přeháním. Pokusím se dodat nějaké názorné obrázky.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Vyčištění palivového čerpadla v nádrži 2 Hdi

Poslaťod Rope » Pon 1. Nov 2010, 18:40

Chtělo by to fotečky pro méněpředstavivé. :idea:
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Vyčištění palivového čerpadla v nádrži 2 Hdi

Poslaťod vena garážmistr » Pon 1. Nov 2010, 23:04

Pokusím se nějaké názorné obrázky vytvořit.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Vyčištění palivového čerpadla v nádrži 2 Hdi

Poslaťod bigbit » Str 10. Nov 2010, 21:55

...po pročítání starších příspěvků na téma (palivové čerpadlo v nádrži motorizace HDI) mě to nedalo a
v naději že čerpadlu prodloužím životnost jsem jednoho volného dne demontoval z vozu nádrž a z ní
ono čerpadlo.Po vyndání a rozebrání čerpadla jsem všechno vyčistil a opět dal dohromady :driv:
Asi po dvou měsících to přišlo... nenastartoval :( po odtažení do servisu byla diagnóza jasná vadné čerpadlo v nádrži :klik:
Po výměně čerpadla mi to nedalo a staré jsem vykuchal abych zjistil příčinu.Rotor motoru byl úplně vydřený od uhlíků.
Tak že preventivní údržba nebo čištění nemá podle mého názoru vůbec cenu :?
bigbit
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Ned 11. Máj 2008, 18:50
Bydlisko: Hlásná Třebaň
Vůz: Picasso 2Hdi 01.


Späť na Návody a postupy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia