Jak vyměnit vzduchový filtr.

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Jak vyměnit vzduchový filtr.

Poslaťod Anty » Uto 14. Nov 2006, 21:45

Ahoj v?ichni potřeboval bych poradit jak vyměnit vzduchový filtr, mám xsaru r.v 98 1,6i koukal jsem pod kapotu a zjistil, ?e flitr bude zřejmě kulatý. Zkou?el jsem odendat ten kulatý kryt pod kterým by měl být vzduchový filtr, ale nějak mi to ne?lo. Odjistil jsem dvě pojistky, ale stále ne?el otevřít. Vedou k němu je?tě nějaké hadice a tak nevím jak se to přesně odpojuje. Díky moc za rady. :)
Anty
 

Poslaťod Dutch » Uto 14. Nov 2006, 22:19

jestli to má? stejný jako 1.8, tak se musí je?tě povolit ty 2 ?rouby co jsou proti tobě a sundat hadice. Pak jde odendat dobře ten dekl a filtr vyměnit.
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Obrázok užívateľa
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Štv 12. Okt 2006, 21:10
Bydlisko: Plzeň

Poslaťod Anty » Uto 14. Nov 2006, 22:27

No já jsem na to koukal. Vedou tam asi tři hadice. Jedna má kovou objímku ta jde povilit na ?roub. Druhá jí má taky, ale u? be ?roubu a třetí hadice má na sobě takovej mechanizmus, který se stlačí a asi hadice povolí. Tak?e říká? odpojit hadice, ty dvě pojistky a je to jo. :lol:
Anty
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Uto 14. Nov 2006, 21:51
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod Dutch » Str 15. Nov 2006, 8:33

Mně tam asi vede jen jedna taková ?iroká hadice ze sání...mo?ná to má? jinak, ale principielně by to mělo bejt stejný.
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Obrázok užívateľa
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Štv 12. Okt 2006, 21:10
Bydlisko: Plzeň

Filtr

Poslaťod celam » Str 15. Nov 2006, 13:25

Jen poznámka - Xsara 1.8 má takovou hranatou krabici se značkou citroen a tam platí to co pí?e kolega. Ale jestli tam má? něco jiného, tak to co pí?e kolega nebude asi pravda...
celam
celam
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 86
Registrovaný: Pia 21. Apr 2006, 8:48
Bydlisko: Hostětín 5, 687 71 Bojkovice

Poslaťod dusang » Str 15. Nov 2006, 15:40

Mam taky isty motor, ako Ty - 1.6i TU5JP. Ak si dobre pamatam, tak treba povolit ten filter na telese skrtiacej klapky - taka kovova objimka. Potom odpoj gumovu hadicu z veka motora - z odvetravania. Potom odpoj nasavanie vzduchu - taka hruba hadica. To veko dostanes von tak, ze ho trocha potocis - myslim, ze proti smeru hodinovych ruciciek. Ja som mal akurat problem ho dostat spat. Ale pri troche sikovnosti to zvladnes.
Xsara 1.6i SX '98 Obrázok
Obrázok užívateľa
dusang
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 9:38
Bydlisko: Martin, SR

Poslaťod Martinez » Str 15. Nov 2006, 17:48

jak pisal dusan :) tie 3 veci dole a kludne si vyber cely airobox ( celu tu plastovu krabicu ) a vonku si to uz vymenis .... popritom mozes streknut tie tiahla na radenie rychlosti.... mne dost pomohlo, ide lahsie kvaltovat teraz
MOTOROVÉ OLEJE, predajňa Bratislava http://www.eoil.sk
Obrázok užívateľa
Martinez
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob 18. Feb 2006, 13:24
Bydlisko: Bratislava
Vůz: Xsara

Poslaťod Anty » Str 15. Nov 2006, 19:14

Ahoj lidi díky moc za rady. Hned jak budu mít čas tak se na to vrhnu. Ta rada od Dusana je přesná takhle to u mne v pod kapotou přeně vypadá i ty hadice vedou stejně. Díky moc.
Citroen xsara 1,6i r.v. 98
Anty
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Uto 14. Nov 2006, 21:51
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod Dutch » Str 15. Nov 2006, 19:24

Jak jsem psal "jestli to má? stejný jako 1.8"....co? tedy nemá....no hlavní je, ?e se na to při?lo.
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Obrázok užívateľa
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Štv 12. Okt 2006, 21:10
Bydlisko: Plzeň


Späť na Návody a postupy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron