Optika - predni, zadni

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Problém s prednými svetlami

Poslaťod Shingi » Pia 29. Mar 2013, 8:29

Zdravým všetkých xsamarádov.
Včera som navigoval svoju drahú polovičku pri parkovaní pred domom a všimol som si, že mi popri stretávacích svetlách úplne slabúško svietia aj diaľkové. Mám tuningové ANGEL EYES a veruže som si takmer na sto percent istý, že keď som ich pred rokom zakladal tak toto nerobili. Nemáte niekto skúsenosť alebo vedomosť ako sa to mohlo stať. Odkiaľ satam berie šťava? Je mi úplne jasné, že to treba premerať a budem vedieť viac, ja len či sa to niekomu už nestalo, aby som si skrátil čas a ušetril robotu. Za pomoc vopred ďakujem.
Xsara I, 1.9TD break, ´98
Shingi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 220
Registrovaný: Štv 13. Sep 2007, 13:40
Bydlisko: Banská Bystrica, Slovensko
Vůz: Xsara TD Break I, 1905, diesel, 1998

Re: Optika - predni, zadni

Poslaťod empík » Pia 29. Mar 2013, 10:50

Vätšinou to robí špatný kontakt. Skontroloval by som konektor na svetle a ukostrenie svetla. :)
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Optika - predni, zadni

Poslaťod michal27089 » Pia 29. Mar 2013, 11:51

mal som ten isty problem bolo to v ukostreni svetla,ochranna gumicka na kabliku bola uplne zhorena tak som to cele vymenil a bolo to v pohode :) za tyzden mi to urobilo na druhej strane :evil:
michal27089
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 236
Registrovaný: Štv 2. Jún 2011, 12:12
Bydlisko: Žilina
Vůz: Citroen xsara 1,6i 8V r.v.2000 copue

Re: Optika - predni, zadni

Poslaťod pavel.troj » Sob 4. Máj 2013, 20:50

Ahoj, mám dotaz na zapojení předních světel. Místo světel na H4 jsem dal světla na 2xH7 (myslím), dálkové, potkávací zvlášť.
Už je mám dva roky, ale jezdím jen ve dne. :-)
Měli by svítit při dálkových i potkávací najednou, chtěl jsem propojit relátka, ale zjistil jsem, že u Xsary 1 bez BSI (1998)
páčka spíná světla asi přímo. Tzn. světla na dvě žárovky se dávaly do kupé, takže bych potřeboval páčku z nich?
Je moje doměnka, že při dálkových potkávací nezhasínají správná? Nepřehřejou se světla, žloutnutí parabol a tak?
Jestli je to tak, že má svítit vše, páčku měnit nebudu, přidám relátka (na dálková 200W přes páčku).
Už jsem měl tu čest s autem bez relé, kterému se po několika letech provozu při přepnutí světel začalo kouřit z palubky
a světla pohasly (jen H4), nebyl to francouz, ale nejmenovaný německý koncern.
X1 Break 1,6 - rodinný vůz, zvláštní znamení - 3 autosedačky, střešní nosič, závěs, a v kufru většinou kočárek pro dvojčata.
pavel.troj
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Ned 17. Feb 2008, 9:26
Bydlisko: Praha západ
Vůz: Xsara Break 1,6 65KW 1998

Re: Optika - predni, zadni

Poslaťod empík » Ned 5. Máj 2013, 8:16

Ja mám Xsaru 2 a tam svietia tlmené (potkávací) svetlá nepretržite s dialkovými alebo bez. U nás sa to dá nastaviť v BSI, ale myslím si, že pokiaľ sú oddelené optiky tak by problém nemal byť. Nepoužitelné je to pri H4. :)
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Optika - predni, zadni

Poslaťod Shingi » Štv 9. Máj 2013, 10:08

Nazdar hoši.
Tak toto som pred cca 2 rokmi riešil aj ja. Vymenil som H4 za 2xH7. Stretká svietily spolu s diaľkovými a preto som musel vymeniť páčku spínania svetiel z adekvátneho modelu. Moment8lne mám Angels Eye a tam je to rovnaké. Zmenili sa iba žiarovky z H7 na H1 a stretko je za šošovkou. Svietia fakt super. Stáli síce viac ako som chcel ale sú od holanďanov, takže nastvovanie a naklápanie je jednoduché a účelné. Jedine tie krúžky sú cez deň takmet neviditeľné. A veruže nepomohla ani výmena za SMD vysokosvietivé s obsahom flóru. Je to totiž problém vedenia svetla. Mal som to rozobraté a nemal som chuť to meniť. BMW s toho nikdy nebude a to ani nechcem takže ich najskôr odpojím. Aj keď zase tie šikmé SMD-éčka pripomínajú volvo. Už by mal citroen prísť s niečim svojim aby som to mohol okopčiť. :lol:
Xsara I, 1.9TD break, ´98
Shingi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 220
Registrovaný: Štv 13. Sep 2007, 13:40
Bydlisko: Banská Bystrica, Slovensko
Vůz: Xsara TD Break I, 1905, diesel, 1998

Predchádzajúci

Späť na Tuning & Styling

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron