Podsvícení přístrojové desky

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: podsvietenie

Poslaťod jeanes » Štv 17. Apr 2008, 19:09

jeanes píše:
Shingi píše:Najskôr si kúpil klasické oblé (ąoąovky, konkávne) led diódy. Tie majú svojim tvarom predurčené emitova» svetlo v úzkom prúde čo spôsobuje bodové osvetlenie s malým rozptylom. Ak ich nemôľeą vymeni» za konkávne(ploché alebo zakrivené do vnútra) jediné čo ma napadá je to čo som spravil ja. Zbrúsil som to zaoblenie pilníkom a potom ho preleątil niekoµkými čo najjemnejąími brúsnymi papiermi. a bolo to hotové. rozptyl je v pohode. Veµa ą»astia pri práci. :lol:


Predpokladal jsem tuto odpoved. Diky za ni a hned se do toho jdu dat...


Tak jsem pro zkousku jednu LEDku zbrousil a je to o dost lepsi i kdyz porad to jeste poradne nesviti do stran... Zkusil jsem dokonce navrtat do ty sbrouseny "dulek" ale stejnak to je poznat a ve stranach se to ztraci... Nezkousel jsem lestit ten sbrouseny konec - ma to vliv?
jeanes
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Štv 17. Jan 2008, 21:49
Bydlisko: Česká Skalice

Poslaťod ToFra_XsaraBreak » Pia 18. Apr 2008, 5:56

to jeanes: pokud máą moľnost, tak sem dej fotky těch zbrouąených diod...díky

A ty zbrouąené hrany vyleąti, vliv to má, proč by jinak byly v originále ledky hladké??? :twisted:
------------------------------------------
ToFra, Xsara Break 1.4i rv 1999
ToFra_XsaraBreak
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Pon 31. Mar 2008, 13:37
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

podsvietenie

Poslaťod Shingi » Pia 18. Apr 2008, 9:04

Eąte ma napadlo prida» dáke led diódy na ploąák budíkov, tam kde ti to nesvieti. Bolo to tu kdesi nafotené ale uľ si to nepamätám ako je to urobené. či je tam neaké miesto na vŕtanie. Ale tam by mohli stači» aj 3mm ledky. Napojil by si ich s pôvodných + odpor aby to náhodou neblblo. Nie som nič moc cez elektriku ale vąade sa to píąe, ľe je nutné ho tam prida». Tak čo ty na to? :lol:
Xsara I, 1.9TD break, ´98
Shingi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 220
Registrovaný: Štv 13. Sep 2007, 13:40
Bydlisko: Banská Bystrica, Slovensko
Vůz: Xsara TD Break I, 1905, diesel, 1998

Poslaťod jeanes » Pia 18. Apr 2008, 10:17

Tak foto je na obrazcich nize. Vylestit to nejak zkusim...

S tim pridanim dalsich diod by to asi bylo reseni ale nejak nevim, k cemu je napojit - bohuzel nejsem pres elektriku moc znalec... Kdyby nekdo poradil (popr i doplnil obrazky, bylo by to super!)
Prílohy
detail_01.jpg
detail_01.jpg (45.37 KiB) Zobrazené 12579 krát
detail_02.jpg
detail_02.jpg (40.63 KiB) Zobrazené 12580 krát
Naposledy upravil jeanes dňa Sob 19. Apr 2008, 10:21, celkovo upravené 1
jeanes
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Štv 17. Jan 2008, 21:49
Bydlisko: Česká Skalice

Poslaťod jeanes » Sob 19. Apr 2008, 10:20

Jeątě jednou bych Vás rád poprosil o nějakou radu. Nějaké ledky mám uľ na přístrojovce vyzkouąené (větąina kontrolek) [zelená barva]. Ale trápí mě teď jedna věc a tou je, ľe mi nechtějí svítit ledky pro podsvícení budíků [červená barva]. Zkouąel jsem to i s normálníma ľárovkama, kde nezáleľí na polaritě a nic. Neměli jste někdo podobné problémy? Čím by to mohlo být? Myslel jsem, ľe to za den stihnu a uľ se s tím roztahuju třetí den a nic :(
Prílohy
Budíky - barvy.jpg
Budíky - barvy.jpg (90.33 KiB) Zobrazené 12552 krát
jeanes
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Štv 17. Jan 2008, 21:49
Bydlisko: Česká Skalice

Poslaťod ColinMcRay » Sob 19. Apr 2008, 13:31

zkus jen pootočit kolečkem na regulaci intenzity osvitu (vedle nakalpění světel)
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Poslaťod mio » Sob 19. Apr 2008, 14:59

A nebo vyndej regulaci a propoj ,jestli náhodou neni KO.Ostatní osvětlení ti svítí??ovládání teploty,ventilátor a ovl. oken.
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1267
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Poslaťod jeanes » Sob 19. Apr 2008, 15:05

ColinMcRay píše:zkus jen pootočit kolečkem na regulaci intenzity osvitu (vedle nakalpění světel)


mio píše:A nebo vyndej regulaci a propoj ,jestli náhodou neni KO.Ostatní osvětlení ti svítí??ovládání teploty,ventilátor a ovl. oken.


Diky! Vase rada sice prisla 5 minut po bitve, ale diky :wink: U regulace mi blbne posledni pozice - ve ktere jsem to mel - a proto to mrcha nesvitilo... :oops:

Uz to ale sviti :P
jeanes
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Štv 17. Jan 2008, 21:49
Bydlisko: Česká Skalice

Poslaťod ColinMcRay » Sob 19. Apr 2008, 15:16

víą jak se to říká... pozdě ale přece... :D
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Poslaťod jeanes » Sob 19. Apr 2008, 16:27

Presen tak :wink:
jeanes
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Štv 17. Jan 2008, 21:49
Bydlisko: Česká Skalice

Poslaťod ToFra_XsaraBreak » Str 23. Apr 2008, 7:44

to jeannes:
Ahoj, poąli prosím fotku, jak ti to svítí, vcelku mě zajímá jak svítí ty ledky kdyľ je máą zbrouąené do rovna..já osobně si mylsím, ľe by bylo lepąí zbrousit ledku do ąpičky pod malím úhlem, ne úplně aľ do rovna...
------------------------------------------
ToFra, Xsara Break 1.4i rv 1999
ToFra_XsaraBreak
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Pon 31. Mar 2008, 13:37
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

podsvietenie

Poslaťod Shingi » Str 23. Apr 2008, 8:53

Zdravím. Vyleątil som to brúsnym papierom (molitanom) s hrubos»ou zrna P4000. A je to takmer dokonalé. :lol: S tým napojením ďaląích diód som mal na mysli ak je to technicky moľne a bez poąkodenia iných častí stiahnu» ą»avu od originálnych diód zvonkovými káblikmi. Na tebou dodanej fotke sú vidie» neaké malé otvori. Neviem vąak posúdi» či sú dos» veµké a hlavne či pokývajú práve tú oblas» kde ti to nesvieti. A nezlepąí sa ti to podsvietenie keď zvýąią intenzitu podsvietenia tým ovládačom na palubovke? To eventuálne pridanie diód ale radąej eąte preber s niekým kto sa v elektrike vizná lepąie ako ja aby to vąetko bolo ok. Veµa ątasia. :D
Xsara I, 1.9TD break, ´98
Shingi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 220
Registrovaný: Štv 13. Sep 2007, 13:40
Bydlisko: Banská Bystrica, Slovensko
Vůz: Xsara TD Break I, 1905, diesel, 1998

Poslaťod jeanes » Str 23. Apr 2008, 19:45

ToFra_XsaraBreak píše:to jeannes:
Ahoj, poąli prosím fotku, jak ti to svítí, vcelku mě zajímá jak svítí ty ledky kdyľ je máą zbrouąené do rovna..já osobně si mylsím, ľe by bylo lepąí zbrousit ledku do ąpičky pod malím úhlem, ne úplně aľ do rovna...


Tak tady to mate. Ve skutecnosti to vypada o dost lip, jelikoz na ty fotce trochu vyniknou mista, kde je LEDka hned pod tim. Ale kdyz to mam porovnat s tim, jak to vypadalo predtim tak nebe a dudy! :wink:
Rekl bych o sobe, ze jsem docela puntickar a musim rict, ze jsem vcelku spokojeny...
Prílohy
budiky_svetlo.jpg
Myslel jsem, ze to snad nikdy nedodelam...:) Ale nakonec to dopadlo...
budiky_svetlo.jpg (27.78 KiB) Zobrazené 12449 krát
jeanes
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Štv 17. Jan 2008, 21:49
Bydlisko: Česká Skalice

Re: podsvietenie

Poslaťod jeanes » Str 23. Apr 2008, 19:52

Shingi píše:Zdravím. Vyleątil som to brúsnym papierom (molitanom) s hrubos»ou zrna P4000. A je to takmer dokonalé. :lol: S tým napojením ďaląích diód som mal na mysli ak je to technicky moľne a bez poąkodenia iných častí stiahnu» ą»avu od originálnych diód zvonkovými káblikmi. Na tebou dodanej fotke sú vidie» neaké malé otvori. Neviem vąak posúdi» či sú dos» veµké a hlavne či pokývajú práve tú oblas» kde ti to nesvieti. A nezlepąí sa ti to podsvietenie keď zvýąią intenzitu podsvietenia tým ovládačom na palubovke? To eventuálne pridanie diód ale radąej eąte preber s niekým kto sa v elektrike vizná lepąie ako ja aby to vąetko bolo ok. Veµa ątasia. :D


Misto, kde je nejvic potreba rozptyl je v tom displayi nad radiem a tam -at jsem delal co jsem delal - se mi nepodarilo zpilovat tu ledku tak, aby to bylo ok. Ja mel doma nejjemnejsi papir osmistovku. Tim jsem delal asi tech 8-10 ledek co podsvetluji vsechny ciferniky a myslel jsem ze mi u tech poslednich upadne ruka :wink: No a ten display nad hodinama jsem vyresil tak, ze jsem tam prozatim nechal puvodni zarovku s tim, ze tam se to meni bez problemu, takze az na neco prijdu, tak to vymenim. Osvetleni pod nastavovanim vetraku jsem dal taky ledky a tam je to v pohode... Kazdopadne to byla pekna pakarna! Jsem fakt stastnej, ze to mam za sebou... :twisted:
jeanes
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Štv 17. Jan 2008, 21:49
Bydlisko: Česká Skalice

zklamání

Poslaťod ToFra_XsaraBreak » Štv 24. Apr 2008, 6:43

to jeannes: Docela jsi mne zklamal, nepochopil jsem, proč jsi se do takového boje vůbec pouątěl, kdyľ jsi nechal barvu podsvícení stejnou..to mi potom přijde jako poloviční výsledek...nepřemíąlel jsi o změně barvy?? Jinak to svítí i vcelku pěkně, jen mi přijde, ľe máą málo osvícenou ručičku tachometru...ale tohle vąe můľe zkreslovat fo»ák..
------------------------------------------
ToFra, Xsara Break 1.4i rv 1999
ToFra_XsaraBreak
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Pon 31. Mar 2008, 13:37
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tuning & Styling

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 70 hostia