sportovní filtr (kit saní)

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Poslaťod K4my » Uto 14. Aug 2007, 18:03

to kvido: urcite tomu ver, ty negativni ohlasy na ztratu penez za kit, jsou zpravidla proto protoze to nechaji lidi tak aniz by vymysleli privod studeneho vzduchu pokud mozno pod proudem... si myslim ze to je tim. Me na to chlapek co mi cipoval vuz upozornoval taky, protoze pak to u slabsich vozu akorat rve a vykon nje jen nepatrne lepsi.
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod ColinMcRay » Uto 14. Aug 2007, 18:16

tak sportovní kit sání je v cajku, přívod studeného vzduchu má muj motor taky dost a dost. Ted jen vyměnit ten kartáč a koncový tlumič... nevíte náhodou jaká je dodací lhůta toho Ultersportu?
Jooo a taky by mě zajmalo kolik z vás má opravdu v motoru jiné sání vzduchu neľ origoą ...??? :roll:
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Poslaťod Sbohem vąem » Uto 14. Aug 2007, 18:54

K4my: Já to mu věřím,sirku bez kyslíku taky nezapálíą,vzduch je v motoru důleľitý a neberu kit sání jako ztrátu peněz,jen říkám,ľe kdybych dal kit přímého sání tak abych vyuľil jeho plný potenciál musím mu přizpůsobit výfuk,ten vzduch musí někudy ven.
Sbohem vąem
 

Poslaťod K4my » Str 15. Aug 2007, 17:39

to Kvido: no jo tohle beru, ale kdyz se na to kouknu podrobneji tak to zase tak akutni nebude, jako souhlasim s tebou v tom zeto je urco potreba aby se plne vyuzilo toho potencialu, ale aspon si to myslim, ze zakladni svody i katalyzator poberou hodne, vdyt pokud se nepletu u VTSKa se davaji stejne kartace jako u 1,4ek. mam takovej pocit ze kdyz sem porovnaval dva viny tak byly stejne.jen se ale na 1,8cky svody bohuzel nedelaji :-( jedine si nekde pres fusku nechat udelat. Jako chci rict ze urco mu to nejakych 5 kilowatiku urco pridalo ;)
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod ColinMcRay » Pon 20. Aug 2007, 13:37

minimálně... sem ted Uplný trhač betonu :twisted:
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Poslaťod yanci12 » Ned 28. Okt 2007, 17:19

Ma ten filter aj niekto na diesli??
Obrázok užívateľa
yanci12
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 169
Registrovaný: Pia 5. Okt 2007, 13:29
Bydlisko: Žilina
Vůz: Xsara1, 1.9D, r.v. 98

Poslaťod ColinMcRay » Ned 28. Okt 2007, 18:02

netuąím já mám 1.8 benzín(s aditivy)
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Poslaťod yanci12 » Pon 29. Okt 2007, 15:31

Ono sa to na naftaky asi nedawa ale preco???
Chcel by som to vyskusat a asi budem prvy co nad tym rozmyslam ale urcite nie prvy co to namontujem(newiem sa rozhodnut ci ist do toho)... :D
Obrázok užívateľa
yanci12
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 169
Registrovaný: Pia 5. Okt 2007, 13:29
Bydlisko: Žilina
Vůz: Xsara1, 1.9D, r.v. 98

ąportový filter

Poslaťod Shingi » Pia 18. Jan 2008, 10:38

Chcem sa opýta» má neaký význam da» do 1.9 Td filter s priamym saním?
Oktrem zvukovej kulisy? Odrazí sa to na spotrebe aj pri nef»áku? Diki 8) :shock:
Xsara I, 1.9TD break, ´98
Shingi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 220
Registrovaný: Štv 13. Sep 2007, 13:40
Bydlisko: Banská Bystrica, Slovensko
Vůz: Xsara TD Break I, 1905, diesel, 1998

Poslaťod ColinMcRay » Pia 18. Jan 2008, 13:19

vľdycky se jakékoliv změny oproti seriovému nastavení motoru projeví ve spotřebě i u nafty. Ale tam asi né tak moc jako u Benzínu. Jestli ti jde u té Tvojí nafty o zvuk tak do toho jdi! 100% poznáą ľe zvuk motoru je více slyąet, je hlubąí a sportovnějąí, nevím jak u nafty, ale u benzínu jde jeątě líp do otáček. Jinak tě musím upozornit ľe né kaľdému tohle sedne, je paráda kdyľ slyąíą jak ti auto fest zabere... ale pouvaľuj jestli to chceą slyąet pokaľdé, v létě, v zimě... pořád. Mě to problémy nedělá a moc jsem s tím spokojen, ale vím ľe kluci si to po pul roce dali prač bo jim to začalo vadit (ale to jsou spíą výjímky) A daląí věc----> Pokud uľ do toho jdeą, tak si pořiď kompletní sadu popř. dokoupit silikonové ohyby ale hlavně né ľádný systém alá udělám si to sám v garáľi... A díly od no name značek = to by ses divil co to umí dělat za neplechu. Kdyľ uľ tak GREEN, K&N, BMC... :wink:
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod mrshka » Pia 18. Jan 2008, 15:14

čau Coline, kdy můľu dojet s xsaruąkou na montáľ? :wink:
nikdo se ale nezeptal, na kolik tě to vlastně vyąlo. a jeątě mi řekni jako laikovi - je to moc náročná práce tam dát ten kit? taky bych ho tam chtěla, jenľe neznám ľádnýho technika/mechanika a ani nikoho s garáľí. takľe jak bude pěkně, chtěla bych to zkusit - ale ne sama! jen nevím, co vąechno je na to potřeba a jak je to náročné - časově i finančně. nechceą dojet? :lol:
jjj, jede to :jup:
mrshka
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Uto 16. Okt 2007, 18:01
Bydlisko: Kroměříž

Poslaťod ColinMcRay » Pia 18. Jan 2008, 19:24

no... ono se to moc neříká, ale ľe jsi to ty mrshko... kit přímého sání stál cca 4500 a moře času! Já kdyľ jsem to dělal sám a poprvé tak jsem u toho zkysnul 5 a pul hodiny. Ale ted bych to zvládl za 2-3. Co Ti budu nalhávat... je to teľké a sloľité pro toho kdo nic takového nedělal.

Mrshko... ani nevíą jak rád bych se k Tobě vydal, ale mám ted ąkolu a taky nemám garage... Ale jak bude pěkně tak muľeą taky klído dojet nebo se k tobě stavím jak pojedu přes republiku, ale to aľ v létě. :wink:
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Re: ąportový filter

Poslaťod mio » Sob 19. Jan 2008, 17:57

Shingi píše:Chcem sa opýta» má neaký význam da» do 1.9 Td filter s priamym saním?
Oktrem zvukovej kulisy? Odrazí sa to na spotrebe aj pri nef»áku? Diki 8) :shock:
Namontoval jsem otevřený filtr do 1,9d.Dost hlučné,hlavně při ustálené rychlosti.Prý to má nasvědomý EGR ventil který propojuje výfukové a sací potrubí u těchto motorů.Jde to vyřeąit odpojením ventilu,nebo namontovat sportovní vloľku filtru do origo boxu.Zkouąel jsem to i do TD je to o dost tiąąí,je pryč to hučení které má na svědomí egr ventil u non turba.Výrazně je slyąet zátah turba.Jestli nejezdíą dálky tak ho tam klidně dej.Já jsem ho vyndal jezdím hodně dálnice a přece jenom je to hlučnějąí,mam tam sport. vloľku ozve se jen při akceleraci jinak ticho jako origo papír.Spotřeba je stejná moľná malinko klesla.Dej si pozor na velikost radąi větąí!!
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod mrshka » Pon 21. Jan 2008, 10:27

tak v létě se uvidíme!! :wink:
jjj, jede to :jup:
mrshka
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Uto 16. Okt 2007, 18:01
Bydlisko: Kroměříž

Poslaťod ColinMcRay » Pon 21. Jan 2008, 11:12

to mrshka: Uľ se těąím... _ok_
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tuning & Styling

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia