sportovní filtr (kit saní)

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod Mara8 » Str 27. Feb 2013, 15:36

Ahoj,chci se zeptat jak je to se sport.filtrem a technickou kontrolou? Nepindají když ho tam mám? Jestli radši když jdu na TK tak namontovat radši všechno původní ?? Díky za odpověď,popřípadě bych uvítal každý názor na Lukas.mara@seznam.cz 8)
Mara8
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Str 27. Feb 2013, 15:28
Bydlisko: Drnovice(ZL)
Vůz: Citroën Xsara I - 1.8i 66kw r.v.98

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod ColinMcRay » Str 27. Feb 2013, 18:06

Ne nepindají, pokud Ti to nepokazí emise tak nemají jediný důvod.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod Mara8 » Str 20. Mar 2013, 12:03

Tak jsem dnes, když je takové krásné počasí :D namontoval Sportovní vzduchový filtr. Přikládám malý průběh celé operace. :)
1. Demontáž dílů
2. Starý vzduchový filtr - z venku vypadá slušně
3. Uvnitř už tak dobře nevypadá a tak jsem ho i všechno potrubí včetně Airboxu profouknul kompresorem

-- přidáno stř 20. bře 2013, 12:03 --

4. Nový filtr na místě, je to taková rychlopráce,v budoucnu bych chtěl napojit filtr napřímo-trubka od škrtící klapy přímo do něj.
Filtr je připevněn k plastovému potrubí ocelovými objímkami

-- přidáno stř 20. bře 2013, 12:05 --

jinak je to Xsara 1.8i 66kw r.v.98
Prílohy
200320131117.jpg
200320131117.jpg (62.62 KiB) Zobrazené 10183 krát
200320131115.jpg
200320131115.jpg (26.97 KiB) Zobrazené 10183 krát
200320131114.jpg
200320131114.jpg (55.29 KiB) Zobrazené 10183 krát
200320131116.jpg
200320131116.jpg (74.74 KiB) Zobrazené 10183 krát
Mara8
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Str 27. Feb 2013, 15:28
Bydlisko: Drnovice(ZL)
Vůz: Citroën Xsara I - 1.8i 66kw r.v.98

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod F.I.K » Str 20. Mar 2013, 21:33

Nechci tě strašit, ale tohle ti bude akorát brát horkej vzduch od motoru a jestli na jezdízdě poznáš rozdíl, tak nevěřim, že k lepšímu.
F.I.K
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Ned 22. Apr 2012, 12:30
Bydlisko: Horní Pěna
Vůz: Xsara VTS 2,0 1999

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod Mara8 » Str 20. Mar 2013, 21:59

já tam mám ještě před filtr navedenou trubku, která vhání do filtru studený vzduch.. bohužel ale jak říkáš poznat to není.. proto to chci předělat přímo na tu trubku od škrtící klapky.. tohle byl jen takový pokus.. ještě je tam problém s tím Airboxem,že moc dobře netěsní a tak je tam nový filtr téměř zbytečný..

-- přidáno čtv 21. bře 2013, 18:05 --

zdarec borci,tak jsem dnes dodělal druhý způsob montáže filtru přímo na škrtící klapku a jednoduše můžu říct jen nářez :D
Auto jde krásně do tahu,otáček a ten zvuk je bombastický.. Když jsem ho měl vedený přes AirBox tak mi to přišlo jako by se nic nezměnilo.
Jak se říká za málo peněz hodně muziky. Uvidím jak to bude se spotřebou,očekávám malý narůst ale zas tak hrozné by to být nemuselo. Jinak můžu jen doporučit! :driv:
P.S. Přikládám fotky jak to mám namontované,žádná extra montáž to není ale sedí krásně pevně. ( Omlouvám se za kvalitu-garáž je garáž a mobil není nejnovější :D :D )
Jo a díky moc Colinovi za návody,bez nich bych to nespáchal :klik:
Prílohy
210320131119.jpg
210320131119.jpg (61.54 KiB) Zobrazené 10140 krát
210320131118.jpg
210320131118.jpg (72.91 KiB) Zobrazené 10140 krát
Mara8
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Str 27. Feb 2013, 15:28
Bydlisko: Drnovice(ZL)
Vůz: Citroën Xsara I - 1.8i 66kw r.v.98

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod Sleemak » Štv 21. Mar 2013, 21:10

No pořád si myslím, že je to moc daleko na to, aby to pochytalo ten nasávaný vzduch. Já mám teda stejný motor a taky kuželku, ale že by to zrychlení bylo tak znatelné, to teda říci nemohu. Vyšší spotřebu jsem nepocítil. Mam z té fotky pocit, že ten filtr je docela vysoko. Mám ho možná položený něco níž a i tak mám od okraje filtru otlačený tapec pod kapotou. Máš to pevně stažené ten kit? Protože od vibrací motoru do dostává docela záhul a jak to máš tak vystrčené a není-li to podepřené tak to může upadnout. Mě se to napoprvé utrhlo a to sem to měl stažené a ještě slepené. Teď tam mám dvousložkové lepidlo a lamino. Každopádně jediné plus co tomu dnes přidávám je ten zvuk když na to šlápneš.
1.8i 66kW Break rv.98 červená s bílou nálepkou "FR" (freeride.cz) na zadku a bílýma zástěrkama

Obrázok
vysněný stroj Specialized SX Trail II
Obrázok užívateľa
Sleemak
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 816
Registrovaný: Uto 25. Aug 2009, 20:28
Bydlisko: Kopřivnice
Vůz: Xsara 1.8i 66kW Break 98

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod Mara8 » Štv 21. Mar 2013, 21:45

ten filtr je asi ve stejné úrovni jako ta trubka nasávání studeného vzduchu. Stažené to je hodně,drží to na místě jak ulité,což jsem se až divil. No on je ten filtr nový,a když jsem k tomu ještě vyčistil škrtící klapku, tak je to určitě větší rozdíl než na jaký jsem byl zvyklý. Jsem zvědavým jak dlouho to vydrží.
Mara8
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Str 27. Feb 2013, 15:28
Bydlisko: Drnovice(ZL)
Vůz: Citroën Xsara I - 1.8i 66kw r.v.98

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod F.I.K » Štv 21. Mar 2013, 23:33

Když vyměníš ten hnuj co tam byl předtim za cokoli novýho, tak tam prostě musí být znát rozdíl :lol: Kdoví, jestli tady taky trošku nefunguje placebo efekt, zvuk to má výbornej, tak tomu dubeš a připadá ti to jak najednou jede. Když už si se do toho pustil, tak bych to natáhl mezi podběh a nárazník a trubku odstínil, pak se možná dá o nějakém zlepšení mluvit. :idea:
F.I.K
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Ned 22. Apr 2012, 12:30
Bydlisko: Horní Pěna
Vůz: Xsara VTS 2,0 1999

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod ColinMcRay » Pia 22. Mar 2013, 18:04

trubku odspodu... :D ani náhodou, jediný efekt co to má že si za 3 měsíce zničíš nový filtr. Odspodu to nachytá takový bordel cos ještě neviděl.
Úplně bude stačit natažená trubka, nebo nějaký ohebný krk co Ti protáhne ten původní nasávač vzduchu k novému filtru. A že se změnil výkon a zvuk určitě věřím, hlavně to půjde poznat v zátahu odspodu. A taky je dobré že to máš posunuté trochu do motoru ten filtr, nebudeš muset řešit jako já odstínění od vařícího chladiče.. A v zimně zadělávat kryty aby mi motor nezmrzl.
Spotřeba Ti stoupne jen díky tomu, že budeš chtít slyšet auto v otáčkách a zátahu :drie: :-afr:-
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod F.I.K » Pia 22. Mar 2013, 21:55

Jo, když to sání takhle razantně zkrátíš a umožníš mu přístup k teplýmu vzduchu, tak se ti tah v nízkých otáčkách určitě změní, ale k horšímu. :lol:

Proč by ti ten filtr za podběhem měl sbírat bordel? Od toho ho odizoluješ a až tam k němu ten vzduch přivedeš. Ono nehraje roli jen průchodnost filtru a teplota vzduchu, ale i délka a průměr sání, to neni žádná novinka. Na MI-16 sem měl filtr umístěný za nárazníkem a neřekl bych, že by se nějak extrémě špinil.
F.I.K
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Ned 22. Apr 2012, 12:30
Bydlisko: Horní Pěna
Vůz: Xsara VTS 2,0 1999

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod ColinMcRay » Sob 23. Mar 2013, 10:27

To sání Ti přivádí studený vzduch a né teplý... Ten máš nad hlavou motoru kde to máš origo filtr.
Jasně takže čím kratší sání tim horší... :lol: :lol: To bych chtěl vidět jak ti ten Pažout jezdil. S tím co píšeš jsi měl asi sání vzduchu přes kufr, aby to bylo delší = lepší, jak říkáš.

chci vidět kde za podběhem něco v Xsaře dáš.... :D :D :D tam není nikde místo... leda že bys pojistky a baterku dal jinde.
A proč by to mělo sbírat bordel ? Protože je to asi 10cm nad cestou ze které se práší a pochabuju že v té přívodní trubce k filtru budeš mít ještě jeden filtr.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod F.I.K » Sob 23. Mar 2013, 11:59

Co to meleš? Psal sem mezi podběhem a nárazníkem, jestli si myslíš, že tam máš baterku s popjistkama, tak bys měl otevřít kapotu a podívat se tam znovu. :klik:

Chceš mi říct, že máš v motoráku teplo jen nad palicí a okolo už ne, protože to co ti vyzáří svody s chladičem a blokem se z okolí motoru zázračně ztratí a všechno se to nakumuluje někam pod původní filtr jo? :shock:
F.I.K
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Ned 22. Apr 2012, 12:30
Bydlisko: Horní Pěna
Vůz: Xsara VTS 2,0 1999

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod ColinMcRay » Pon 25. Mar 2013, 7:53

:D Jasně že největším generátorem tepla je blok motoru, chladič a svody... ale svody máš snad vespod a nemusíš to řešit (teda aspoň u mojí to tak bylo). s blokem motoru nic neuděláš leda bys dal celý konusový filtr do nějakého boxu který je odstíněný nějakou "alobalovou" termopáskou.
Promin, s tím podběhem jsem to blbě přečetl, ale stejně pokud máš na Xsaře ještě klimu, tak toho místa v motoraku moc není abys tou hadicí necucal jen teplý vzduch od chladiče. Já měl "říkejme tomu štěstí" že jsem neměl klimu a mohl jsem experimentovat s nasáváním vzduchu..
Tohle byla varianta která přivedla nejvíc studeného vzduchu do motoru, ale přední nasávání pod SPZtkou přivedlo i dost prachu z cest, takže jsem musel častěji čistit filtr a znova ho impregnovat.
Obrázok

Obrázok

Pak jsem hadici odstranil, abych se nestal otrokem vzduchového filtru, ale zdálo se mi, že teplo od chladiče dost ohřívá vzduch nasávaný filtem. Tak přišla konečná a podle mě i nejlepší varianta i na každodenní ježdění. Origo přívod vzduchu k filtru nechat a přidat tepelný štít, který to víceméně odstíní od chladiče.

Obrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod rosta12345 » Pon 25. Mar 2013, 10:21

Nechci se vám plést do krásné diskuze, :D ale nebylo by lepší než takhle laborovat použít bavlněný filtr co je přímo do origo boxu :?:
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod ColinMcRay » Pon 25. Mar 2013, 10:44

:D Jen si vyměujeme názory, od toho tady to fórum je :wink:

Pouhá výměna origo papírového filtru za bavlnu je sice nejjednodušší, levnější, ale výsledek taky není patrný, jen prostě místo drahé výměny celého filtru ho jen vymyješ a naimpregnuješ. Sportovní zvuk, či jiné chování auta nemůžeš čekat. Respektive čekat můžeš, ale nedočkáš se :mrgreen:
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tuning & Styling

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 51 hostia