sportovní filtr (kit saní)

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod Sleemak » Sob 10. Júl 2010, 10:40

Já tomu Coline rozumím stejnou prdlačku jak ty a proto, když sem dělal kit sání a nechtěl jsem utrácet tisíce za "profi" sání, udělal jsem si ho z origo trubky poslední části sání, tak abych ten čumprlik na tu hadicu měl navedený do toho sání, jak je to při originál provedení vzduchového sání. Pokud má Brano ba kladné zkušenosti a znalosti s odpojením hadice od sání proč ne je na člověku zda to vyžkouší, akorát potom nastává řešení uchycení a zajištění samotné hadice s vlastním filtříkem.
1.8i 66kW Break rv.98 červená s bílou nálepkou "FR" (freeride.cz) na zadku a bílýma zástěrkama

Obrázok
vysněný stroj Specialized SX Trail II
Obrázok užívateľa
Sleemak
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 816
Registrovaný: Uto 25. Aug 2009, 20:28
Bydlisko: Kopřivnice
Vůz: Xsara 1.8i 66kW Break 98

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod brano ba » Ned 11. Júl 2010, 20:09

Ako som uz pisal, tak na starom aute som mal komplet prekopany motor, len tak pre info to bol Favoritovy motor, ktory mal cca 110PS, presne data si uz napamatam, ale bolo to aj na brzde, takze to co pisem nieje len tak odhad. Je pravda ze ten motor bol na karbiku, ale spominanu hadicu som mal odpojenu. Pri originalnom "sportovom" sani je to tam vyvedene z dovodu ekologie, ako som uz pisal, aby sa dalej spaloval vzduch nasiaknuty olejom. Pri atmosferickom motore je ten tlak ktory vychadza zo skrine uplne zanedbatelny, nakolko to nedokaze spravit efekt preplnania a motor samotny pri otvoreni klapky vyvinie o dost vacsi podtlak ako je tlak zo skrine. A cidla na vzduch su az za sacou klapkou, takze zmena sania pred klapkou by nemalo nejak rozhodit RJ. Navyse dnesne RJ su "ucenlive", cize sa vedia urcitym okolnostiam zmeny v motore prisposobyt.

Ale mozno ma Xsara nejaku citlivu RJ na co by len najmensie zmeny a preto diagnostika vsetko zaznamena. Osobne sy myslim, ze nejaky negativny vliv na zivotnost motora to nebude mat, ja som ten moj motor bezne tocil do 7000ot. a v pohode.

Najlespie bude ked si to MORTEROS nahodi a sam napise dojmy z tejto upravy. Spominane rozhodenie volnobehu mozno bude skor sposobne tym, ze motor ma vacsi prisun vzduchu ako pri seriovom filtry, kde sa vyslovene dusi (v porovnani so sportovym filtrom)

PS: nikomu moj nazor nevnucujem, len pisem moje poznatky nadobudnute po rokoch prerabania motora byvaleho auta
brano ba
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Pon 17. Máj 2010, 20:36
Bydlisko: Bratislava
Vůz: CITROEN XSARA 1,4i - 2004

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod Kvido » Pia 16. Júl 2010, 13:02

Všechno co je originál je ekologicky myšleno a jistě firma při vývoji myslela a nastavila vše tak aby to perfektně fungovalo. Pokud je hadice vyvedená na samostatný filtr,předpokladám ,že efekt čistého sání by mohl být znát,ale existuje i riziko ,kde filtr vlivem mastného olejového vzduchu by mohl časem filtr přicpávat a motor tak víc namáhat,aspoň si teda myslím. Druhá věc je jízda v zimě,kdy teplý vzduch z kliky může motor rychleji ohřívat a snižovat spotřebu. opak by mohl být v létě,kdy naopak by mohl motor zahřívat zbytečně až moc. nejsem přes tohle odborník jen dedukuju.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod brano ba » Sob 17. Júl 2010, 11:55

Je jasne ze ten filtrik sa moze po case upchat, ale ako kazdy filter, aj tento treba po case vymenit alebo precistit. A ako bolo spravne napisane, v letnej prevadzke motor nasava chladnejsi vzduch, a o to ide, aby sa do motora lahko dostalo vacsie mnozstvo a chladnejsieho vzduchu. A co sa tyka zimnej prevadzky, je pravda ze motor sa moze zohrievat o trocha dlhsie a tym bude asi aj vyssia spotreba, ale na druhu stranu sa tato uprava robi vtedy ked chceme dostat z motora vyssi vykon a toto nieje nikdy zadarmo, cize treba pocitat so zvysenou spotrebou. Nakoniec, ved ziadne zavodne auto nieje stavane na ekonomicku jazdu ale na max. vykon, a ten bez dostatku paliva nikdy nedostaneme. Takze
dedukcia je spravna
a preto si treba pri upravach auta uvedomit co vlastne od daneho auta a upravy v nom ocakavame a na co ho chceme pouzivat.
brano ba
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Pon 17. Máj 2010, 20:36
Bydlisko: Bratislava
Vůz: CITROEN XSARA 1,4i - 2004

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod husaberg » Uto 28. Jún 2011, 22:04

dneska sem dodělal sání .. konečně :D a jde to poznat, jde ochotně do otáček a zdá se mě že líp táhne odspodu. a ten zvuk + laďák => krása :driv:

Obrázok
Obrázok
Xsara II 1.6 16V (110 hp) VTR 00' , 6.5 l/100km
Obrázok užívateľa
husaberg
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Ned 30. Aug 2009, 8:17
Bydlisko: Uh.Hradiště - Brno
Vůz: Citroen Xsara 1.6 VTR (80kw)

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod Sleemak » Str 29. Jún 2011, 6:58

Vypadá to moc pěkně, dívám se že na odvětrání máš taky malý filtřík...Pokud je to odvětrání motoru tak to bude chtít v zimě možná časté čištění..Mám sice jiný motor ale v zimě mám odvětrávací roury uplně zamarasené emulzí...Máš to luxusní ale.. :wink:
1.8i 66kW Break rv.98 červená s bílou nálepkou "FR" (freeride.cz) na zadku a bílýma zástěrkama

Obrázok
vysněný stroj Specialized SX Trail II
Obrázok užívateľa
Sleemak
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 816
Registrovaný: Uto 25. Aug 2009, 20:28
Bydlisko: Kopřivnice
Vůz: Xsara 1.8i 66kW Break 98

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod ColinMcRay » Str 29. Jún 2011, 8:08

dlouho jsem čekal komu se povede taková krásná práce.. dočkal jsem se :D
Moc hezké :wink:
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod husaberg » Štv 30. Jún 2011, 13:43

Díky :wink: no uvidím co to bude dělat to odvětrávání, přemýšlel jsem o nějaké nádobce co by ten olej zachytávala. Něco takového: http://www.saxperience.com/forum/showth ... p?t=203956
Xsara II 1.6 16V (110 hp) VTR 00' , 6.5 l/100km
Obrázok užívateľa
husaberg
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Ned 30. Aug 2009, 8:17
Bydlisko: Uh.Hradiště - Brno
Vůz: Citroen Xsara 1.6 VTR (80kw)

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod viteon » Štv 30. Jún 2011, 13:56

to odvětrávání trochu rozhazuje poměry na sání motoru, možná podtlaky, nevím, byl jsem jen poučen, že diagnostika to vidí a motor jede v "nestandardním" režímu. Jak jsem koupil tak prodávám.
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod SamuelLiptov » Štv 6. Okt 2011, 19:32

Mám otazku kde mám zapojit ten kabel ktory ide do origos sanieho boxu alebo ako sa ho mam zbavit aby mi nesvietila nejaka kontorlka????:D Dakujem, motor 1,4 i.
SamuelLiptov
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Sob 12. Feb 2011, 10:16
Bydlisko: Slovensko, Okres Lipt.Mikulas
Vůz: Citroen Xsara r.v 1998 1.4i 55kw coupe

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod viteon » Štv 6. Okt 2011, 19:36

doplň si do profilu popis auta, Xsar je hodně a 1,4ka ma podle verze různé boxy sání. Pravidla mají někdy své výhody :!:
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod Citr0nik » Ned 13. Nov 2011, 23:49

hosi, chcem sa opytat ci niekto kupoval hrusku (a aku) na xsaru break 2.0hdi.. ? ako to ma urobene + nejake foto .. dakujem.. :roll:
Citroen Xsara Break 66kw r.v.2001.. 151 000km.. system Common Rail BOSCH :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
Citr0nik
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Štv 10. Nov 2011, 20:53
Bydlisko: Žilina- Turie
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0HDi 66kw r.v.2001

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod davados » Pon 14. Nov 2011, 3:21

Hruškou myslíš kónusovej filtr?Mám.Z pohledu od kapoty,před váhou vzduchu mi kámoš odpojil komplet airbox a dal mi tam kónus,použily sme gumový zmenšující redukce co byly v balení.V obi sme koupily nějakej plochej asi 2cm širokej asi 40cm kus hliníkovýho pruhu a z něj sme udělali objímku a přišroubovali to ke kastlíku baterky.Mám to tak asi 15tis km a váha dle diagnostiky O.K jinak na ní mám od koupi 76tis km-možná je i po 265tis km původní.Jsem spokojen i když filtr nemám odstíněnej.Spotřebu jestli má filtr vliv nevim,jelikož často stojim a topim/klimatizuju a jezdim po Praze,s celkovou spotřebou od 6,8 do 7,8 L,ale jde to rychleji do otáček a Xsarka je živejší
Obrázok užívateľa
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1661
Registrovaný: Ned 10. Feb 2008, 10:17
Bydlisko: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod Citr0nik » Pon 14. Nov 2011, 11:08

ano mam na mysli konusovy filter.. foto by si nemal ?.. viem zhruba co myslis ale po fotke my to bude uplne jasne .. :) a filter nevies aky to je ? typ, link na stranku ? alebo nieco ?
Citroen Xsara Break 66kw r.v.2001.. 151 000km.. system Common Rail BOSCH :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
Citr0nik
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Štv 10. Nov 2011, 20:53
Bydlisko: Žilina- Turie
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0HDi 66kw r.v.2001

Re: sportovní filtr (kit saní)

Poslaťod davados » Pon 14. Nov 2011, 12:24

Typ nevim obyčejnej červenej (co největší,kvůli tomu že turbo diesel je náročnější na přísun vzduchu) co by měli prodávat v každym tuning shopu za +- 300,- (12eur) po koupi byl naipregnovanej,tak sem pak dokoupil čistící a impregnační sadu K&N za asi 400,- (17eur) .foto se pokusim udělat
Obrázok užívateľa
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1661
Registrovaný: Ned 10. Feb 2008, 10:17
Bydlisko: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tuning & Styling

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 57 hostia