Xenony :D

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Poslaťod Kvido » Pon 1. Sep 2008, 5:48

Trocha testu,dole se něco dočtete i o xenonech a jejich pouľití či montáľích. http://data.idnes.cz/g/auto/infografika ... rovky.html
Sáma jsem bluelighting vyuľíval,ale efekt svítvosti nic moc a střílely jedna za druhou,xenon je asi ąupa,ale sám kdyľ tohle auto v noci na cestě potkám mám co dělat,abych ho nenabral nebo ve svém pruhu nepřejel chodce či cyklistu.
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Poslaťod bury » Uto 2. Sep 2008, 9:33

Xenony mám už asi tři měsíce 6000k a sem spokojený svítí fakt super,jen při montáži jsem musel na výbojce udělat menší zářez protože to v lampě nesedělo jak mělo.Mám Angel eyes black a se žárovkami co v nich byly H1 to svítilo úplně na h.. http://www.carlightsystem.cz/?p=p_1&sName=kontakty xsara kombi 1.4i r.v.99
Naposledy upravil bury dňa Str 17. Sep 2008, 19:30, celkovo upravené 1
bury
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Str 23. Júl 2008, 6:07
Bydlisko: Ženklava-Turecko
Vůz: Xsara kombi 1.4i r.v.99

Poslaťod jar » Pia 12. Sep 2008, 17:52

Ahoj, co říkáte těmto?
http://www.citroen-club.cz/shop_product ... .php?id=43
Má někdo zkuąenost? Je pravda, ľe jezdím dost v noci a lepąí viditelnost by se mi ąikla.
Xsara Picasso 1,6HDi 80kW 2005
Bejvalka Xantia break 1,9TD 1996
Obrázok užívateľa
jar
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Sob 23. Feb 2008, 17:33
Bydlisko: Praha 14
Vůz: Xsara Picasso 1,6 Hdi 80kW bez Fapu 2005 modrá

Poslaťod bury » Pia 12. Sep 2008, 18:05

Lepší viditelnost v noci? To 100%
Naposledy upravil bury dňa Str 17. Sep 2008, 19:32, celkovo upravené 1
bury
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Str 23. Júl 2008, 6:07
Bydlisko: Ženklava-Turecko
Vůz: Xsara kombi 1.4i r.v.99

Poslaťod urpin » Pia 12. Sep 2008, 18:18

současnost - Toyota C-HR 1.2
bejvalka - C4 3dv 1.6ka okřídlené VTR
bejvalka - Xsara 3dvířková 1.4ka
Obrázok užívateľa
urpin
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:56
Bydlisko: 25 km od Ostravy a 209 km od Brna, Dolní Lutyně
Vůz: Toyota C-HR

Re: Xenony :D

Poslaťod Dutch » Štv 1. Jan 2009, 22:20

....občas si musím zanadávat když proti mně jede auto co svítí evidentně víc než má. Ono je hezký vidět v noci jako ve dne a ikdyž je namoknuto, ale mějte lidi strpení s těma co jedou proti vám. A argument, že přece parabola a plast zůstaly stejný, jen se změní "žárovka" neberu. Xenon prostě svítí daleko víc v místech kde už žárovka tolik nesvítí a to platí i o výšce svitu na protijedoucího řidiče.

Doufám, že už to PČR brzo trkne a začne tento nešvar řešit.

Každopádně mi moje Xsara s H7 svítí jako žádný jiný auto předtim - tak dobře, takže spíš si kupte jiný světla a pořádný žárovky než investovat do něčeho co sice pomůže vám, ale daleko víc uškodí ostatním.
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Obrázok užívateľa
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Štv 12. Okt 2006, 21:10
Bydlisko: Plzeň

Re: Xenony :D

Poslaťod ColinMcRay » Pia 2. Jan 2009, 12:18

tak se znova budu opakovat, je to o nastavení světel. Já xenony mám a nikoho neosilnuju. není to jen muj názor ale i lidí co jedou zamnou či proti mě. s tímhle páčeš na špatném hrobě, měl bys to napsat na škodovácké forum. Mě zatím nejčastěji oslnují felicie a fabie co si do origo světel dali xenon a navíc to mají blbě seřízené :driv:
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Re: Xenony :D

Poslaťod Dutch » Pia 2. Jan 2009, 14:40

Chápal bych Tvůj argument pokud bys měl světla vyrobené pro Xenony......
Co na světlech seřídíš ???? Náklon nahoru/dolu + vlevo/vpravo ...
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Obrázok užívateľa
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Štv 12. Okt 2006, 21:10
Bydlisko: Plzeň

Re: Xenony :D

Poslaťod ColinMcRay » Pia 2. Jan 2009, 17:13

Dutch píše:Co na světlech seřídíš ???? Náklon nahoru/dolu + vlevo/vpravo ...


Ano tomu se říká seřídit světla :D Ano mužeš lamentovat nad tím že to nejsou lampy pro xenon ale jsou tomu přizbusobené. Ty ofigo jsou pro tuhle instalaci nevhodné, jestli chceš vědět proč, rád Ti to povím. Lampy jako mám já mají na (xenony) přímo připravenou čočku díky které se světlo nijak nerozptyluje a svítí jen tam kam má. Narozdíl od toho originálního které je dělané na obyč žárofku, ta totiž rozptyluje světlo o svou odrazovou plochu a tím zvyšuje možství světla, jenže pokud si do originálu někdo implantuje xenon asi mu nedochází že má rázem uplně jiný výkon vybojky a tím pádem oslepuje (možná nevědomky) řidiče.

Ano má být u xenonových světel automatické naklápění i ostřikování ale víme jak to chodí...

moje světla i s Xenonem prošly STK a nidko neměl žádnou připomínku. neoslapují a jsou v pořádku.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Re: Xenony :D

Poslaťod domingo07 » Sob 3. Jan 2009, 23:33

Len taku poznamku. Nechcelo sa mi ist do xenonov, ale asi sa na to dam. Behom troch poslednych mesiacov som uz kupil dve sady OSRAM Nightbreaker dohromady asi za 1200 Sk a uz su v pr..deli - vrelo odporucam sa im zdaleka vyhnut... Teraz jazdim na "obycajnych" Osramoch za 200 Sk/ks a nie je to ono.
Kamosovi som uz xenony montoval, ale do BMW s angel eyes a so šošovkou. tam nebol ziadny problem. mam xsaru 2 , H7 a cire svetla. hovorite teda ze nie je problem?
Xsara II, 2.0 HDI, 66kw, 12/2001
Obrázok užívateľa
domingo07
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Pia 15. Aug 2008, 19:29
Bydlisko: Kopčany, okr. Skalica, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara, 2.0 HDI, 2001, 66kw

Re: Xenony :D

Poslaťod davados » Ned 4. Jan 2009, 2:05

To praskani H7 je des pri mejch km nevydrzej dyl nez 14dni az mesic.takze ted jezdim na Starlinech z AKelly za 59,- a NEDOPORUCUJU! leda tak na denni sviceni.Coline ty mas 1cku vid.Zkus-te hodit link na svetla se sosofkou na II pokud jsou.(moje kryci cira optika uz neni cira je necim poleptana nebo asi od UV vypalena,to je ne jinej topic) a tak mne ceka vymena svetel a xenony chci.Diky
Obrázok užívateľa
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1661
Registrovaný: Ned 10. Feb 2008, 10:17
Bydlisko: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Xenony :D

Poslaťod davados » Ned 4. Jan 2009, 2:13

Jeste mne napadlo k tomu ostrikovani svetel zlepsovak teda pokud uz nekoho nenapad tady.Nedavno sem kupoval trysku ostrikovace stala neco nad kilo.Tak mne napadlo pokud bych mnel garaz a byl kutil i bez xenonu bych ji implementoval do narazniku a (i kdyby nebyly funkcni) tak to policajt asi zkoumat nebude,ale uvidi je tam a navest hadicku by asi taky nemel bejt problem a dik tomu ze sou tlakovy myslim ze ty svetla f poho ocistej :) a za par korun
Obrázok užívateľa
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1661
Registrovaný: Ned 10. Feb 2008, 10:17
Bydlisko: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Xenony :D

Poslaťod ColinMcRay » Ned 4. Jan 2009, 12:11

davados píše:Coline ty mas 1cku vid.Zkus-te hodit link na svetla se sosofkou na II pokud jsou.(moje kryci cira optika uz neni cira je necim poleptana nebo asi od UV vypalena,to je ne jinej topic) a tak mne ceka vymena svetel a xenony chci.Diky


Ano mám jedničku a našel jsem ti ty světla na dvojku jsou buď černé nebo v chromu. davam sem jen odkaz jinak všechno ohledně světel řeš v topiku se světlama http://www.tuningshop.cz/predni-svetla- ... -cerne.htm popř. http://www.tuningshop.cz/predni-svetla- ... -79743.htm

jinak ohledně těch žárovek od osramu jsem se už vyjádřil v topiku přímo o žárovkách a vás bych případně taky poprosil at se držíte tématu XENONY :wink: dik chlapi
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1551
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 13:12
Bydlisko: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Re: Xenony :D

Poslaťod lordsoft » Pon 5. Jan 2009, 17:48

Mate niekto skusenosti bud svoje alebo niekde inde s HID kitom alebo xenon svetlami na picasso? Sam som na googli nic nenasiel... ani obrazok ani web. tak plis help..
Xsara Picasso 1.8 16V, benzin, 21.3.2003 [Predane] | C4 1.6VTi, benzin, 30.06.2010 | http://www.nbdesigns.sk
Obrázok užívateľa
lordsoft
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Pia 24. Okt 2008, 11:57
Bydlisko: Trencin(SK)
Vůz: Xsara Picasso 1.8 16V, benzin, 21.3.2003 [Predane] , C4 1.6VTi, 30.06.2010

Re: Xenony :D

Poslaťod divizion » Pon 5. Jan 2009, 18:13

Podivej se sem,je tam mala fotka,jak to vypadá na picassu.
http://www.aukro.cz/item517365481_xenon ... diody.html
xsara II 1,6 16V r.v01
Obrázok užívateľa
divizion
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 514
Registrovaný: Pia 20. Apr 2007, 16:17
Bydlisko: Olomoucko

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tuning & Styling

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia